راهنمای دقیق دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دکمه‌ های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲

راهنمای دقیق دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲ در سایت هوم کارا >با توجه به پیشرفت تکنولوژی و طراحی های منحصر به فرد هر برند برای ماشین های ظرفشویی، طریقه کار با ان ها را کمی برای افراد دشوار نموده است. با توجه به کاریی ها و اپشن هایی که هر برند به محصول خود اضافه نموده ،

بدون مطالعه دفترچه راهنما و همچنین یالا بردن سطح اگاهی خود در استفاده از این وسیله، نمی توانید با ان کار کنید. از این رو در این مقاله سعی نموده ایم تا به اختصار درباره دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲ و شرح وظایف

هر دکمه به شما عزیزان اطلاعاتی را ارائه دهیم.

وظیفه دکمه‌ های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲

هر یک از دکمه ها و برنامه های روی نمایشگر ماشین ظرفشویی ال جی معرف تنظیمات خاصی هستند که در ادامه توضیح می دهیم.

وظیفه دکمه‌ های ماشین ظرفشویی ال جی 512

برنامه Auto

یکی از کاربردی ترین و اولین برنامه ها  در ماشین های ظرفشویی، برنامه Auto یا به بیان دیگر، خودکار است همانطور که از نام این برنامه پیداست به صورت اتوماتیک وظایف شستشوی ظروف را انجام می دهد.

در واقع با انتخاب این دکمه دستگاه به طور خودکار میزان چربی و الودگی ظروف را تشخیص داده و یک فرایند بسیار مناسب برای شستشو را ارائه می نماید که نیازی به تنظیم دستی ندارد.

شما می توانید به صورت روزمره از این دکمه برای شستشوی ظروف خود استفاده کنید، دمای اب حاصل توسط این برنامه کاربدی ، ۵۰ تا ۵۵ درجه سانتی گراد و زمان ابکشی ، ۷۰ درجه است.

راهنمای دقیق دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲

برنامه Intensive 

از دیگر دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲ این برنامه می باشد.

اگر ظروف قرار داده شده در دستگاه بیش از حد اغشته به چربی است این دکمه می تواند گذینه مناسبی برای انتخاب باشد، برنامه intensive معروف به شستشوی قدرتمند بوده از این رو برای ظروفی که بسیار کثیف هستند انتخاب خوبی است.

طریقع عملکرد این دکمه به این شکل است که ، دمای اب را بسیار بالا برده و سپس توسط مواد شوینده و فشار ابی که به صورت شدید داخل دستگاه به گردش در می اورد، سبب شستشوی ظروف به بهترین شکل و در کمترین زمان ممکن می شود. دمای اب این برنامه زمان شستشو ۷۵ و زمان ابکشی ۷۰ درجه است.

راهنمای دقیق دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲

برنامه Turbo

از دیگر برنامه های بسیار مهم و کاربردی در ماشین ظرفشویی ۵۱۲ ال جی ، توربو می باشد. این دکمه با نام  Express نیز نمایش داده می شود. در میان دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲، این دکمه برای مواقعی کاربرد دارد که ظروفی که می خواهیم توسط دستگاه شسته شود، بیش از حد کثیف و اغشته به چربی نباشد. توسط این برنامه ظروف در مدت زمان کمتری یعنی تقریبا ۲۹ دقیقه ای شسته می شوند. در برنامه توربو، دمای اب در زمان شستشو و همچنین ابکشی ۶۵ درجه سانتی گراد است.

برنامه Eco

برنامه Eco ، یکی از بهترین برنامه های موجود در اکثر ماشین های ظرفشویی و بخصوص ال جی می باشد. این برنامه به برنامه اقتصادی نیز شهرت دارد؛ به این خاطر که با استفاده از این دکمه برای شستشو میزان مصرف اب کم شده و همچنین مصرف انرژی به حداقل خود می رسد. با این که این برنامه یک شستشوی اقتصادی را به ارمغان می اورد اما ظروف را با کیفیت قابل قبولی تمیز می کند. دمای اب در زمان شستشو توسط ان ۱۲ و در حین ابکشی ۶۶ درجه ساتتی گراد است.

برنامه Eco

برنامه Delicate 

از دیگر دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲ برنامه Delicate است که بواسطه ان ظروف ارزشمند و گران قیمت خود را می توانید با خیالی اسوده درون دستگاه قرار داده و تمیز کنید. اگر ظروفی دارید که باید به بهترین شکل تمیز شده و خط و خشی روی ان نیوفتد از این برنامه کمک بگیرید. دمای اب این برنامه در زمان شستشوی ظروف ، ۴۵ درجه و در زمان ابگیری ۶۰ درجه می باشد.

بیشتر بخوانید:اموزش عیب یابی و تعمیر کولر گازی ال جی

برنامه download cycle

این برنامه در ماشین های ظرفشویی ال جی کار مهمی انجام نداده اما توسط ان می توان سه برنامه را دانلود کرده و استفاده نمود.

این دکمه در ماشین های ظرفشویی هوشمند بوده و با کمک WIFI، می توان برنامه ها را دانلود کرد این سه برنامه به قرار زیر هستند:

  • برنامه Machine Clean

این برنامه که توسط یکی از دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲ با نام  download cycle دانلود می شود. وظیفه شستنشوی ظروف را ندارد. در واقع شما توسط این برنامه می توانید فضای داخلی ماشین ظرفشویی خود را شسته و تمیز کنید. توجه داشته باشید پیش از استفاده از این برنامه ظروف را داخل دستگاه خارج  نمایید. دمای اب در این برنامه زمان شستشو و ابگیری ۵۰ درجه است.

  • برنامه Rinse

از دیگر برنامه های بسیار کاربردی که می توانید دانلود کنید برنامه ی  Rinse است.

این برنامه در مواقعی استفاده می شود که شما نمی خواهید ظروف خود را بشویید و فقط ان را درون دستگاه قرار می دهید. در این هنگام این برنامه، روی ظرف ها اب می ریزد تا تکه های غذا و چربی روی انها خشک نشود به این برنامه پیش ابکشی نیز می گویند.

آپشن‌های کاربردی ماشین ظرفشویی ال جی 

۵۱۲

اپشن های هر دستگاه قابلیت هایی هستند که علاوه بر برنامه های تعبیه شده درون ان دستگاه می توان با سایر برنامه ها از ان ها استفاده کرد. علاوه بر دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲ اپشن هایی درون ان تعبیه شده که در ادامه به بررسی ان ها می پردازیم.

 

آپشن‌های کاربردی ماشین ظرفشویی ال جی 512 

  • آپشن اول: Dual Zone 

شستن ظروف سبد پایینی دستگاه با قدرت زیاد

  • آپشن دوم: Half Load

ز مانی که ظروف کمی برای شستشو داشته و می خواهید از حداقل اب و انرژی استفاده کنید این اپشن بسیار کاربردی و موثر است. برای استفاده از این برنامه از دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲ انه سبد راغ برای شستشوی ظروف انتخاب نمایید.

راهنمای دقیق دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲

  • آپشن سوم: Energy Saver

این اپشن مانند  دکمه اقتصادی که در موارد فوق به ان اشاره شد با بالا بردن مدت زمان شستشو باعث مصرف بهینه اب و برق می شود.

 

  • آپشن چهارم: High Temp

این گذینه در مواردی کاربرد دارد که ظرف ها بسیار کثیف و اغشته به چربی هستند. توصیه می کنیم در این برنامه به دلیل بالا رفتن زیاد دمای اب و همچنین فشار اسپری اب روی ظروف ، ظرف های ظریف و کریستالی را با استفاده از ان شستشو ندهید.

راهنمای دقیق دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲

  • آپشن پنجم: Extra Dry

با انتخاب این اپشن ظرف ها بدون دستمال کشی مجدد برای خشک کردن ، خشک و براق می شوند.

 

کلام پایانی

در این مقاله درباره دکمه های ظرف شویی ال جی ۵۱۲ و همچنین برخی از قابلیت های ان صحبت نمودیم. با توجه به انچه که در این مقاله و مطالب فوق به شما ارائه داده ایم. داشتن اطلاعات و اگاهی از نحوه استفاده از دکمه هایی که روی ماشین های ظرفشویی قرار گرفته  بسیار مهم است.

به طور کلی نه فقط در این وسیله بلکه بالا بردن سطح اگاهی خود در استفاده از تمامی وسایلی که به طور  روزمره با ان سروکار دارید خالی از لطف نیست.

اگرشما نسبت به عملکرد دستگاه خود اطلاعات کافی نداشته باشبد علاوه بر اینکه کار کردن با ان برایتان دشوار می شود ، ممکن است به وسیله ی خود نیز اسیب بزنید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.