راهنمای خرید ماشین لباسشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

راهنمای خرید ماشین لباسشویی به شما کمک می کند تا در میان انبوهی از محصولات متنوع موجود در بازار، قادر به انتخاب بهترین گزینه متناسب با لایف استایلی که دارید باشید. با مراجعه به فروشگاه های لوازم خانگی، با حجم زیادی از ماشین های لباسشویی مواجه می شوید که هر یک دارای ویژگی ها و امکانات مختلفی است و برندهای متعددی نیز به چشم می خورد. سردرگمی در این بازار برای فردی که اطلاعات کافی در رابطه با ماشین های لباسشویی ندارد امری سخت و پیچیده خواهد بود.

در اینجا راهنمای خرید ماشین لباسشویی و ویژگی های ماشین لباسشویی خوب به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای آورده شده است تا افراد انتخابی مناسب و خریدی بدون پشیمانی داشته باشند.

نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی

نکات بسیار زیادی وجود دارد که افرادی که قصد خرید ماشین لباسشویی را دارند باید آنها را مورد توجه قرار دهند. از ویژگی های ماشین لباسشویی خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. یکی از این نکات با اهمیت میزان مصرف انرژی دستگاه است که می توان با توجه به برچسب انرژی که بر روی آن قرار دارد این نکته را متوجه شد. لباسشویی هایی با مصرف انرژی A، +A و ++A بهترین گزینه های انتخابی از لحاظ مصرف انرژی هستند.
 2. توجه به حجم محفظه لباسشویی از نکات دیگری است که باید آن را مد نظر قرار داد. این مورد باید با دقت زیادی بررسی شده و تعداد اعضای خانواده و میزان مصرف روزانه مورد توجه قرار بگیرد.
 3. امکانات و تکنولوژی هایی که در لباسشویی به کار رفته است ممکن است برای بسیاری از افراد اهمیت داشته باشد. در نتیجه توجه به این مورد نیز ضروری است و می توان با جستجوی مدل مورد نظر در اینترنت و یا مشاوره گرفتن از فروشنده این موارد را متوجه شد.
 4. بیشتر بخوانید:علت کار نکردن دور تند لباسشویی
 5. برنامه های شست و شوی مختلفی در لباسشویی های متفاوت استفاده شده است. باید انواع این برنامه را بررسی کرده و یا توجه به نیاز خود محصولی که دارای برنامه های مورد نظر است را خریداری کرد.
 6. در نهایت اصل یا تقلبی بودن دستگاه حتما باید مورد بررسی قرار گیرد. توصیه می شود خرید لباسشویی خود را از مراکز معتبر و نمایندگی های مجاز تهیه کنید تا از اصل بودن آن مطمئن باشید.

در ادامه هر یک از موارد ذکر شده به صورت مفصل توضیح داده خواهند شد.

 • برچسب انرژی در ماشین لباسشویی

در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، برچسب انرژی از جمله فاکتورهای مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. یک انتخاب هوشمندانه با توجه به این برچسب می تواند باعث افزایش بازدهی شده و همچنین آسیب کمتری را به محیط زیست وارد نماید. این برچسب ها دارای حروفی از A تا G هستند که حروف بالایی نشان دهنده مصرف انرژی کمتر و حروف پایینی نشان دهنده مصرف انرژی بالا هستند. توصیه می شود به هیچ عنوان ماشین های لباسشویی با برچسب های انرژی F و G را خریداری نکنید چرا که در این صورت قطعا نتیجه آن را در قبوض برق خود مشاهده خواهید کرد.

البته در برچسب های انرژی لباسشویی اطلاعات دیگری مانند ظرفیت، قدرت، میزان صدای دستگاه بر اساس دسی بل، قدرت آبگیری، سرعت خشک کن و غیره ذکر می شود که توجه به آنها می تواند انتخاب شما را راحتتر نماید.

 • راندمان بالا

بازدهی و راندمان ماشین لباسشویی از مهم ترین نکاتی است که در هنگام خرید این دستگاه باید به آن توجه کرد. اما راندمان به چه معناست و شامل چه مواردی می گردد؟ مقدار برقی که یک ماشین لباسشویی مصرف می کند نشان دهنده بازدهی آن است و هرچه این میزان کمتر باشد گفته می شود لباسشویی دارای راندمان بیشتری است.

در کنار مصرف برق کمتر، هرچقدر میزان مصرف آب نیز در ماشین لباسشویی کمتر باشد بازدهی آن بیشتر خواهد بود. یک لباسشویی با راندمان بالا باید قادر به شست و شوی با کیفیت انواع البسه و پارچه با حداقل میزان آب و برق باشد. در صورتی که ماشین لباسشویی انتخاب شود که راندمان مناسبی داشته باشد، طی چندین سال می توان نتیجه آن را در قبض های آب و برق خود شاهد بود و نیاز به صرف هزینه بسیار کمتری برای پرداخت این قبوض خواهد بود.

 • انتخاب ماشین لباسشویی با توجه به ظرفیت

ماشین های لباسشویی در ظرفیت های متنوعی وجود دارند. ظرفیت های ۵، ۷، ۸، ۹، ۱۰ و ۱۲ کیلویی از جمله ظرفیت هایی است که در بازار وجود دارد و باید بر اساس میزان مصرف و تعداد اعضای خانواده اقدام به خرید دستگاه با ظرفیت متناسب نمود. در صورتی که خانواده ای پرجمعیت هستید و لباسشویی با ظرفیت کم خریداری نمایید، به دستگاه فشار زیادی وارد شده و آسیب جدی به موتور آن وارد می گردد. در ادامه مطلب به ظرفیت های مناسب لباسشویی با توجه به تعداد اعضای خانواده پرداخته شده است.

در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، توجه به ظرفیت دستگاه از جمله موارد ضروری است که باید آن را مد نظر قرار داد. انتخاب نادرست ظرفیت لباسشویی و قرار دادن حجم لباس بیشتر از ظرفیت دستگاه، امکان خرابی و بروز مشکل در لباسشویی وجود داشته و روند شستشو مختل می گردد. در نتیجه لازم است با توجه به تعداد اعضای خانواده و همچنین لایف استایل خود اقدام به خرید لباسشویی با ظرفیت متناسب نمایید. در زیر راهنمای خرید ماشین لباسشویی با توجه به ظرفیت دستگاه برای شما آورده شده است:

 • خانواده یک یا دو نفره: لباسشویی با ظرفیت ۶ کیلویی
 • خانواده سه نفره: لباسشویی با ظرفیت ۷ کیلویی
 • خانواده ۴ نفره: لباسشویی با ظرفیت ۸ کیلویی
 • خانواده ۵ نفره و بیشتر: لباسشویی با ظرفیت ۱۰ کیلویی

البته تمامی این موارد به میزان استفاده هفتگی شما از لباسشویی و مقدار لباس هایی که عوض می کنید نیز بستگی دارد.

 • داشتن یا نداشتن تسمه

در مدل های جدید ماشین لباسشویی از تسمه موتور استفاده نمی شود و موتور در قسمت پشتی محفظه لباسشویی قرار گرفته و بدون نیاز به تسمه به گردش در می آید. به این نوع از ماشین هایی لباسشویی که فاقد هیچگونه تسمه ای در موتور هستند Direct Drive گفته می شود. این نوع از دستگاه ها صدای کمتری را در حین کار کردن تولید می کنند و معمولا خرابی کمتری نسبت به مدل های تسمه دار دارند. مصرف انرژی بهینه نیز از دیگر مزایای لباسشویی های بدون تسمه است.

در هنگام خرید لازم است به برچسبی که بر روی لباسشویی چسبانده شده و نشان دهنده Direct Drive بودن دستگاه است توجه شود. قیمت ماشین های لباسشویی بدون تسمه گرانتر از نوع تسمه ای است.

اگر ماشین لباسشویی شما خراب شده و به فکر خرید یک ماشین لباسشویی جدید هستید، تیم تخصصی تکنیک سرویس پیشنهاد می کند ابتدا با شرکت تماس بگیرید و نظر کارشناسان را در مورد امکان تعمیر لباسشویی خراب خود جویا شوید. کارشناسان ما به ماشین لباسشویی شما جانی دوباره خواهند بخشید.

 • تکنولوژی های به کار رفته در  لباسشویی

شرکت های تولید کننده ماشین لباسشویی به منظور تامین آسایش و رفاه بیشتر کاربران و همچنین مصرف انرژی کمتر دستگاه، فناوری های جدیدی را به آن می افزایند. این فناوری ها شامل موارد مختلفی می گردند که با ذکر آنها می توانیم قدرت انتخاب شما را در خرید یک لباسشویی مناسب افزایش دهیم.

تکنولوژی حباب ساز: این تکنولوژی از جمله امکاناتی است اخیرا به ماشین های لباسشویی افزوده شده است و در بسیاری از لباسشویی های سامسونگ به کار رفته است. با وجود این فناوری حباب هایی توسط دستگاه ساخته شده و به داخل بافت پارچه نفوذ می کنند و بدین ترتیب موجب شست و شوی بهتر البسه و پاک کردن تمامی لکه ها و کثیفی ها در آنها می گردند. لباسشویی های دارای این فناوری از قیمت بالاتری برخوردار خواهند بود.

تکنولوژی ترموجت: در دستگاه های فاقد این تکنولوژی، آبگیری از بخش پایینی لباسشویی انجام شده و پس از آن گرم وارد دستگاه می گردد. در این حالت آب سرد در بالا و آب گرم در پایین محفظه لباسشویی قرار گرفته و زمان شست و شو بیشتر می شود. با استفاده از فناوری ترموجت مدت زمان شست و شو تا حدود نیم ساعت کاهش یافته و همچنین کیفیت شست و شو نیز افزایش می یابد.

فناوری ادواش: در ماشین های لباسشویی اتوماتیک تنها مشکلی که وجود داشت عدم امکان اضافه کردن لباس در حین شست و شو بود. اما برخی شرکت های تولید کننده لباسشویی مانند سامسونگ و اسنوا، با اضافه کردن این قابلیت به ماشین های لباسشویی این مشکل را برطرف نموده اند. به این قابلیت تکنولوژی ادواش گفته می شود که می توان در حین شست و شو لباس هایی را که فراموش شده در لباسشویی انداخت، به لباس های قبلی اضافه نمود.

فناوری Quick Drive: با استفاده از این تکنولوژی زمان شست و شو تا حد زیادی کاهش می یابد و دلیل آن ریختن آب به صورت سریع بر روی مواد شوینده است که می تواند موجب نفوذ بیشتر شوینده ها به البسه و کیفیت شست و شوی بالاتر گردد. لباس ها با استفاده از این تکنولوژی به صورت عقب و جلو شسته می شوند و تمیزی بیشتری را در آنها شاهد خواهیم بود.

تکنولوژی True Steam: این فناوری را ماشین های لباسشویی ال جی ایجاد کردند و با تبدیل کردن آب به بخار، امکان شست و شوی لباس ها با مصرف انرژی کمتر و دمای بالاتر را فراهم می نمایند. این فناوری باعث می شود تا به بافت و تار و پود پارچه آسیبی وارد نشود و از تکنولوژی های جذاب به کار رفته در لباسشویی ال جی است.

تکنولوژی استفاده از وای فای: هوشمند شدن ماشین های لباسشویی مانند سایر وسایل الکترونیکی توسط کمپانی های مختلف ایجاد شده است. با اتصال لباسشویی به وای فای می توان آن را از راه دور کنترل نمود. این ویژگی برای افرادی که در خارج از منزل کار زیادی دارند بسیار قابل کاربرد خواهد بود.

علاوه بر تکنولوژی های گفته شده موارد دیگری مانند فناوری ضد آلودگی، تکنولوژی شست و شوی لباس زیر،  ویژگی Laundry Recipe، ویژگی HomeCare Wizard و غیره وجود دارند که داشتن اطلاعات کافی در رابطه با آنها می تواند راهنمای خرید ماشین لباسشویی مناسبی برای شما باشد.

 • برنامه های شستشو در دستگاه

برای استفاده درست از ماشین لباسشویی باید در رابطه با امکانات و برنامه های شست و شوی آن اطلاعات کافی را کسب نمود. امروزه ماشین های لباسشویی از برنامه های متنوعی استفاده می کنند و می توان هر جنس و نوع پارچه را با استفاده از یک برنامه ویژه شست. از جمله برنامه های شست و شویی که در مدل های مختلف لباسشویی وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برنامه soak یا خیس خوردن البسه
 • برنامه شست و شوی لباس های تیره
 • برنامه شست و شوی متمرکز یا intensive
 • برنامه شست و ششوی لباس های ورزشی
 • برنامه شست و شوی پتو، ملحفه و پارچه های سنگین
 • برنامه شست و شوی آلرژیک
 • برنامه شست و شوی لباس های ترکیبی
 • برنامه شست و شوی البسه با پارچه های ظریف
 • برنامه شست و شوی سریع
 • برنامه شست و شوی پرده
 • برنامه خشک کردن
 • برنامه بدون چرخش
 • و غیره.

در صورتی که برنامه شست و شوی خاصی برای شما جذابیت دارد و فکر می کنید که به این برنامه نیاز ویژه ای دارید بهتر است با در نظر گرفتن سایر شرایط، لباسشویی که دارای این برنامه هست را انتخاب نمایید. به طور کلی تمامی ماشین های لباسشویی اتوماتیک امروزی که در بازار وجود دارند دارای ۸ تا ۱۴ برنامه شست و شوی مختلف هستند.

 • اصل بودن ماشین لباسشویی

شاید شما هم در اطرافیان خود مشاهده کرده باشید که با وجود صرف بودجه بسیار برای خرید لباسشویی، در نهایت این افراد فریب خورده و یک دستگاه تقلبی را به جای اصل خریداری کرده اند. شاید بتوان مهم ترین نکته را در هنگام خرید ماشین لباسشویی یا هر دستگاه دیگری، خرید مطمئن دستگاه مورد نظر دانست. بسیاری از افراد سودجو و کلاهبردار وجود دارند که با چسباندن برچسب ها و لوگوهای برندهای معروف به ماشین های لباسشویی فیک، آنها را به عنوان دستگاه اصل به مشتریان نا آگاه می فروشند و سود بالایی را نصیب خود می نمایند.

برای خرید ماشین لباسشویی اصل باید دو نکته را مورد توجه قرار داد:

 1. تطابق دادن کد موجود بر روی دستگاه با کد موجود در وبسایت لباسشویی مورد نظر
 2. توجه به جزئیات ماشین لباسشویی منتخب و مقایسه با آن با تصویر اصلی دستگاه

برای پی بردن به اصل یا تقلبی بودن ماشین لباسشویی، در ابتدا باید کدی را که بر روی محصول مشاهده می کنید، به صورت انگلیسی گوگل نمایید. اگر لباسشویی اصل باشد، به عنوان اولین نتیجه جستجو، سایت اصلی شرکت بالا آمده و کد حک شده بر روی دستگاه نیز با کد موجود در سایت منطبق خواهد بود. پس از آن تصویر موجود در سایت را با دقت نگاه کرده و مطمئن شوید که جزئیاتی مانند جاپودری، ولوم های موجود در پنل دستگاه و غیره با عکس موجود در سایت انطباق دارد.

در نهایت برای جلوگیری از خریداری ماشین لباسشویی تقلبی، بهتر است از مراکزی خرید کنید که به آنها اعتماد کافی داشته باشید.

 • توجه به میزان خرابی و مشکلات رایج در ماشین لباسشویی

علاوه بر توجه به قیمت اصلی ماشین لباسشویی، باید دستگاهی را انتخاب نمود که در صورت بروز خرابی، قطعات آن به راحتی قابل خریداری بوده و قیمت چندان بالایی هم نداشته باشد. به عنوان مثال افرادی که ماشین لباسشویی وستینگهاوس را انتخاب می کنند، درست است که از کیفیت بالای این محصول بهره مند می گردند اما باید بدانند که در صورت بروز مشکلات احتمالی در این دستگاه، ممکن است قطعات آن به راحتی در داخل کشور ما گیر نیامده و یا با قیمت بالایی به فروش برسد.

پس در هنگام خرید ماشین لباسشویی در کنار قیمت دستگاه، باید به هزینه هایی که ممکن است پس از خرابی ب دنبال داشته باشد توجه نمود.

به طور کلی باید ماشین لباسشویی را انتخاب کرد که میزان رضایت کاربران از آن زیاد بوده و حجم خرابی در دستگاه کمترین میزان ممکن باشد.

 • خدمات پس از فروش و گارانتی ماشین لباسشویی

مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش در برندهای مختلف ماشین لباسشویی با هم متفاوت است. در کنار تمام ویژگی ها و خصوصیاتی که در هنگام خرید لباسشویی باید به آنها توجه نمود، مسئله گارانتی و ضمانت نامه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. وجود گارانتی مدت دار در دستگاه باعث می شود تا در صورتی که مشکل یا خرابی در لباسشویی به وجود بیاید، امکان تعمیر آن به صورت رایگان توسط نمایندگی برند مورد نظر وجود داشته باشد.

شرکت های مختلفی وجود دارند که گارانتی و ضمانت را با مدت زمان های مختلف و خدمات پس از فروش مختلف به برند مورد نظر ارائه می دهند. البته ممکن است برخی افراد سودجو برگه گارانتی تقلبی را آماده کرده و به اسم ضمانت نامه معتبر به مشتری ارائه دهند که این گارانتی ها از اعتبار ساقط هستند و هیچ گونه ارزش قانونی نخواهند داشت. در نتیجه  لازم است در هنگام خرید برگ گارانتی دستگاه را با دقت چک کرده و توضیحات مندرج در آن به طور کامل مطالعه شود.

در صورتی که گارانتی ارائه شده اصل و معتبر باشد بر قیمت اصلی دستگاه تاثیرگذار بوده و تا حدی قیمت آن را بالاتر می برد. به عنوان مثال ماشین لباسشویی سامسونگ، در صورت ارائه ضمانت نامه سام سرویس کاملا معتبر بوده و باید هزینه بیشتری را برای خرید آن نسبت به لباسشویی بدون گارانتی یا با گارانتی های شرکت های دیگر پرداخت کرد.

انواع ماشین لباسشویی

از ابتدای تولید ماشین های لباسشویی تا به امروز، انواع متنوعی از این وسیله پرکاربرد طراحی و ساخته شده است. به طور کلی دو نوع ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو وجود دارد که هر یک مزایا و ویژگی های مخصوص به خود را داشته و توسط افراد با سلایق و نیازهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ماشین های لباسشویی از لحاظ عملکرد نیز در دو دسته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک طبقه بندی می شوند.

در ادامه راهنمای خرید ماشین لباسشویی به معرفی هر یک از انواع لباسشویی پرداخته شده است.

 • ماشین لباسشویی درب از بالا

شاید مدل های ماشین لباسشویی درب از بالا را بتوان نسل قدیمی تر لباسشویی دانست. در این مدل از ماشین های لباسشویی همانگونه که از نامشان پیداست، لباس ها از دربی که در بالای دستگاه تعبیه شده اند به لباسشویی وارد و از آن خارج می گردند. شرکت های مختلفی در دنیا هنوز هم به تولید این محصولات می پردازند. مزایا و معایب مختلفی برای لباسشویی های درب از بالا وجود دارد که در ادامه ذکر شده اند:

مزایا:

 • معمولا این لباسشویی ها کم هزینه ترین گزینه ها هستند.
 • معمولا چرخه شستشو در لباسشویی های درب از بالا کوتاه تر است و چیزی در حدود ۳۵ تا ۶۵ دقیقه نسبت به لباسشویی های درب از جلو با استفاده از تنظیمات سریعتر انجام می شود.
 • رتبه این لباسشویی ها در شستن لباس های کثیف خوب است.
 • نیازی به خم شدن و زانو زدن برای وارد کردن لباس ها نیست.

معایب:

 • در این دستگاه ها آب بیشتری نسبت به لباسشویی های درب از جلو استفاده می شود.
 • زمان خشک کردن در این مدل از ماشین های لباسشویی طولانی تر است.
 • اکثر این مدل ها سر و صدای زیادی را ایجاد می کنند.

نکته: ماشین های لباسشویی درب از بالا در دو نوع معمولی و دوقلو وجود دارند که ماشین های دوقلو در گذشته از طرفداران زیادی برخوردار بودند. این مدل از لباسشویی ها دارای ظرفیت کمتری نسبت به نوع معمولی آن هستند و با بهره مندی از سرعت بالا و تولید کف اندک قادر به شست و شوی لباس ها با مصرف آب کمتر هستند. اما لباسشویی های دوقلو معمولا دردسر زیادی برای خشک کردن لباس ها داشته و باید به صورت دستی لباس های شسته شده را درون محفظه خشک کن قرار داد. معمولا خشک کن لباسشویی های دوقلو لباس ها را به صورت چروک شده تحویل می دهد.

 • ماشین لباسشویی درب از جلو

در خرید ماشین لباسشویی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشت، طراحی و نوع دستگاه است. ماشین های لباسشویی درب از جلو از جدیدترین و مدرن ترین طراحی هایی است که شرکت های تولیدکننده بزرگ لباسشویی ارائه داده اند. این مدل از ماشین لباسشویی مزایای بسیاری دارد که در زیر ذکر شده است:

 • ظرفیت این لباسشویی ها بسیار زیاد است و این دستگاه ها می توانند بار بیشتری را شست و شو نمایند.
 • مصرف انرژی در لباسشویی های درب از جلو تا ۵۰ درصد کمتر است.
 • این لباسشویی ها چرخش سریعی دارند و عمل خشک کردن را با سرعت بالایی انجام می دهند.
 • نسبت به لباسشویی های درب از بالا ملایم تر هستند.
 • ظاهر این دستگاه کاملا مدرن است.

اما از معایب لباسشویی های درب از جلو می توان به قیمت بالاتر آنها و چرخه شستشوی طولانی تر اشاره کرد.

پس از انتخاب نوع ماشین لباسشویی بهتر است به سراغ برند برویم. برندهای متنوعی در بازار وجود دارد که انتخاب یکی از میان آنها کاری سخت به نظر می رسد. در ادامه به راهنمای خرید ماشین لباسشویی با توجه به برند پرداخته شده است.

برندهای مختلف لباسشویی

مهم و کاربردی بودن ماشین های لباسشویی باعث شده تا شرکت های بزرگی در داخل و خارج از کشور اقدام به تولید این محصول در مدل ها و سری های متنوع نمایند. این برندها در کیفیت و طراحی دستگاه با یکدیگر در رقابت بوده و هر بار تکنولوژی و فناوری جدیدی به لباسشویی های جدید خود می افزایند. انتخاب برند مناسب می تواند در طول عمر دستگاه شما بسیار موثر بوده و با انتخابی درست از مشکلات و خرابی های زودهنگام آن جلوگیری کرد.

در وهله اول باید انتخاب کنید که قصد خرید محصولات ایرانی را دارید یا برندهای خارجی. البته باید این نکته را بدانید که شرکت های ایرانی نیز در سال های اخیر محصولاتی با کیفیت بسیار بالا تولید می کنند و قادر به رقابت با بسیاری از محصولات خارجی هستند.

از جمله برندهای ایرانی می توان به ماشین لباسشویی آبسال، ماشین لباسشویی جی پلاس، ماشین لباسشویی اسنوا، الکترواستیل و … اشاره کرد که اکثر این برندها رضایت بالای مشتریان را کسب کرده اند. ممکن است این سوال ایجاد شود که بهترین ماشین لباسشویی ایرانی چیست؟ پاسخ به این سوال بستگی به انتظاراتی که شما از دستگاه دارید بستگی دارد. البته تقریبا تمام برندهای ایرانی انتظاراتی که کاربران از ماشین لباسشویی دارند را برآورده کرده و کیفیت بالای خود را در حد ممکن حفظ کرده اند.

از جمله برندهای خارجی در ماشین لباسشویی نیز می توان به شرکت های پرقدرت ال جی، سامسونگ، بوش، ایندزیت، وستینگهاوس، کندی، مابه، بکو و … اشاره کرد. محصولات ال جی، سامسونگ و بوش در ایران از محبوبیت بسیاری برخوردارند و بسیاری از افراد در هنگام خرید به انتخاب این برندها می پردازند. ماشین لباسشویی بوش سری ۸ از جمله بهترین مدل هایی است که از مدرن ترین تکنولوژی در ساخت استفاده کرده است.

قیمت ماشین های لباسشویی

معمولا اکثریت افراد جامعه به هزینه ای که بابت خرید ماشین لباسشویی می کنند اهمیت زیادی می دهند. در واقع در ابتدا نیاز است تا بودجه خود را برای خرید لباسشویی به صورت دقیق مشخص کرده و سپس با راهنمایی فروشنده محصول، یک دستگاه با ویژگی های مورد نظر خریداری نمایید. نمی توان این نکته را به صورت کلی تعمیم داد که هر چه ماشین لباسشویی گرانتر باشد از کیفیت بیشتری هم برخوردار است. اما معمولا افزودن امکانات و تکنولوژی های مختلف به دستگاه، هزینه های بیشتری را برای سازنده به دنبال داشته و در نتیجه لباسشویی هایی که از فناوری های جدید استفاده کرده اند معمولا قیمت بالاتری خواهند داشت.

امروزه در بازار ایران قیمت لباسشویی های خارجی کمی گرانتر از محصولات داخلی است اما نمی توان به طور قطع گفت که کیفیت آنها نیز نسبت به انواع ایرانی آن بهتر است. اما در بسیاری از موارد هم صرف هزینه بیشتر منجر به خرید با کیفیت تر می گردد. به عنوان مثال قیمت ماشین لباسشویی پاکشوما قیمت بسیار پایین تری نسبت به لباسشویی ایندزیت دارد. اما می توان گفت که لباسشویی ایندزیت که یک برند ایتالیایی محبوب است کیفیت منحصر به فردی داشته و به هیچ عنوان قابل مقایسه با لباسشویی پاکشوما نخواهد بود.

به طور کلی در راهنمای خرید ماشین لباسشویی گفته می شود که باید دستگاهی را انتخاب کرد که از کیفیت و امکاناتی متناسب با بودجه فرد برخوردار باشد و در گام اول هزینه ای که قرار است صرف خرید ماشین لباسشویی گردد به صورت دقیق مشخص شود تا بتوان انتخاب راحتتر و سریعتری داشت.

ماشین لباسشویی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک؟

امروزه اکثر ماشین های لباسشویی که در بازار وجود دارند کاملا اتوماتیک بوده و کاربر هیچ گونه دخالتی در فرآیند شست و شوی لباس ها نخواهد داشت. در این نوع از ماشین های لباسشویی آب و برق به دستگاه متصل شده و تنها چیزی که به صورت دستی انجام می گیرد، ریختن پودر یا صابون شوینده در قسمت جاپودری ماشین لباسشویی است. پروسه آبگیری، شست و شو، تخلیه آب و خشک کردن لباس ها به صورت اتوماتیک و بر طبق برنامه ای که توسط فرد مشخص شده است صورت می گیرد. در صورت هوشمند بودن ماشین لباسشویی، نیازی به تنظیم برنامه ها و راه اندازی دستگاه نخواهد بود و همه چیز تحت کنترل کاربر و از راه دور انجام می گیرد.

اما نوع دیگری از ماشین های لباسشویی با نام نیمه اتوماتیک نیز وجود دارند که بخشی از پروسه شست و شو و خشک کردن باید توسط خود شخص انجام گیرد. به عنوان مثال لباسشویی های دوقلو نوعی از دستگاه های نیمه اتوماتیک هستند که آبگیری آنها با قرار دادن شلنگ آب توسط کاربر به درون لگن لباسشویی صورت می گیرد. همچنین بسیاری از لباسشویی های نیمه اتوماتیک نیاز به خارج کردن البسه پس از شست و شو دارند و آبکشی در بیرون از لباسشویی و توسط کاربر انجام می گیرد.

در هنگام خرید ماشین لباسشویی باید این نکته را در نظر گرفت و دستگاهی را انتخاب کرد که تناسب کافی با نیازهای فرد داشته باشد.

سخن پایانی: در این مقاله نکات جامع در رابطه با راهنمای خرید ماشین لباسشویی بیان گردید. به طور کلی می توان موارد زیر را از این مقاله استنباط کرد:

 • در ابتدا هزینه و بودجه مورد نظر برای خرید باید مورد توجه قرار گیرد.
 • امکانات و ویژگی های ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده و با توجه به نیاز، دستگاهی را خریداری کرد که تکنولوژی مورد نظر را داشته باشد.
 • توجه به ظرفیت لباسشویی با توجه به تعداد اعضای خانواده و سبک زندگی فرد باید مد نظر قرار گیرد.
 • در رابطه با برند و مدل ماشین لباسشویی باید تحقیقات زیادی را انجام داد و در نهایت لباسشویی با برندی را انتخاب کرد که تمام ویژگی ها و کیفیت مورد نظر را داشته باشد.
 • توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش از جمله نکات با اهمیت در خرید لباسشویی است.
 • بررسی اصل یا تقلبی بودن دستگاه باید با استفاده از روش هایی که در مقاله ذکر شد، انجام گیرد.
هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.