راندمان انرژی ماشین لباسشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

در سال های اخیر ؛ انقلابی در طراحی ماشین لباسشویی ها به وجود آمده است که ناشی از فشارهای دولتی برای افزایش راندمان انرژی ماشین لباسشویی و سازگاری وسایل خانگی با محیط زیست می باشد. ماشین لباسشویی هایی که دارای لوگوی ستاره انرژی تحت نظر سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا می باشند ، نسبت به ماشین لباسشویی هایی که یک دهه قبل تر ساخته شده اند ، ۳۰ درصد انرژی کمتر و ۵۰ درصد آب کمتر مصرف می کنند.

در نهایت کار ماشین لباسشویی حرکت دادن لباس ها در آب و شوینده در یک دیگ بزرگ است!

  • پس سازندگان ماشین لباسشویی چطور طراحی دستگاه ها و راندمان انرژی را با هم برای تمیز کردن لباس ها هماهنگ می کنند؟
  • چطور پروسه جدا کردن کثیفی ها از پارچه که بعد از سال ها به یک روش استانداد تبدیل شده است را تغییر داده اند؟

در واقع جواب این سوال ایجاد تحول در روش های پایه شستشوی لباس نیست. بلکه فقط در همان روش های معمول تمیز کردن لباس اصلاحاتی جهت کاهش مصرف آب و انرژی ایجاد شده است.

ماشین لباسشویی های سنتی دارای دو دیگ هستند :

  1. یک دیگ داخلی که لباس ها درون آن قرار گرفته و اجازه عبور آب از طریق سوراخ هایی که در آن موجود است را می دهد.
  2. یک دیگ خارجی که آب را نگه می دارد تا زمانی که سیکل آبکشی و تخلیه شروع شود.

همزنی اصلی توسط یک میله که به جلو و عقب حرکت می کند ، انجام می شود که لباس ها و آب را با هم هم می زند و کثیفی ها را از لباس ها می زداید. کثیفی های جدا شده در آب توسط شوینده در آب معلق می مانند تا همراه با آن تخلیه شوند. یک ماشین لباسشویی سنتی ۵ تا ۷ کیلوگرم بار را به همراه مقدار کافی آب برای غوطه ور شدن لباس ها در آن ، می چر خاند.

برای ناکارآمد بودن این طراحی دلایل مختلفی وجود دارد. اگر بار درون دستگاه نا متعادل شود ، ماشین لباسشویی صدای زیادی تولید می کند و حتی در سیکل آبکشی تکان خورده و حرکت می کند. این ماشین لباسشویی ها بعد از اتمام سیکل آبکشی آب بیشتری در لباس ها باقی می گذارند که باعث می شود خشک کن انرژی بیشتری برای خشک کردن آن ها صرف کند. به این دلیل که لباس ها کاملا در آب شناور می شوند (حداقل در بیشتر پروسه شستشو) ماشین لباسشویی های سنتی آب بسیار زیادی مصرف می کنند.

در ادامه می خواهیم در مورد اینکه چطور طراحی مدرن به سازگار بودن ماشین لباسشویی ها با محیط زیست کمک می کنند.

میزان مصرف انرژی ماشین لباسشویی های اتوماتیک

با راندمان انرژی ماشین لباسشویی اتوماتیک همراه شوید.

یک ماشین لباسشویی اتوماتیک تفاوت هایی کلیدی با ماشین لباسشویی سطلی دارد. اگر به داخل آن نگاه کنید ، اولین چیزی که متوجه آن خواهید شد این است که همزن ندارد و به جای ضربه های رفت و برگشتی به لباس ها ، آن ها را خارج از آب می چرخاند و سپس نیروی جاذبه باعث می شود که لباس ها دوباره به درون آب برگردند. این طراحی، رفتار یک همزن را تقلید می کند اما یک مزیت کلیدی و بزرگ نسبت به همزن دارد : در طول پروسه شستشو نیازی بسیار کمتری به آب دارد.

این روش همزنی زمان زیادی را برای ساکن ماندن در آب ایجاد می کند و برخی مدل ها تقریبا نصف مقداری که یک ماشین لباسشویی سطلی سنتی نیاز دارد، آب استفاده می کنند. البته کاهش مصرف آب تنها مزیت آن ها نیست. نصف مصرف آب به معنی نصف مصرف برق برای گرم کردن آن، چرخاندن آن و تخلیه آن است.

ماشین لباسشویی های سطلی همچنین ظرفیت بیشتری برای شستن بارهای حجیم تر دارند. در حالی که یک ماشین لباسشویی سطلی قدیمی بین ۵ تا ۷ کیلوگرم ظرفیت دارد، ماشین لباسشویی اتوماتیک تا ۹ کیلوگرم ظرفیت دارد. این به معنی شستن لباس های بیشتر با مصرف آب و انرژی بسیار کمتر می باشد.

بیشتر بخوانید:ماکروفر چگونه غذا را گرم میکند و یا میپزد؟

میزان مصرف انرژی ماشین لباسشویی های سطلی

راندمان انرژی ماشین لباسشویی سطلی را دنبال نمایید.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید یک ماشین لباسشویی اتوماتیک بخرید ، شایسته است به ماشین لباسشویی های سطلی با طراحی راندمان بالای انرژی نگاهی بیندازید. ماشین لباسشویی های سطلی که قصد داریم درباره شان صحبت کنیم ، در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی داشته اند. ماشین لباسشویی های سطلی از سیستم های دایرکت درایو (بدون تسمه) تا دستگاه هایی که آب بسیار کمتری مصرف می کنند، در سازمان راندمان انرژی هر روز توجه بیشتری به خود جلب می نمایند.

اگر به داخل یک ماشین لباسشویی سطلی نسل جدید نگاه کنید ، خواهید دید که دیگر یک میله مرکزی همزن در آن وجود ندارد. البته هنوز مکانیز تمیز کردن لباس ها ، چرخاندن و چلاندن آن هاست؛ اما برای این کار آب کمتری مصرف می شود. بسیاری از مدل ها از اسپری کردن آب با فشار برای خیساندن و تمیز کردن لباس ها استفاده می کنند که این سیستم در کاهش مصرف آب تاثیر زیادی دارد زیرا نیازی نیست درام از آب پر شود.

ماشین لباسشویی های سطلی که راندمان بالایی دارند، در سیکل آبکشی لباس ها را با سرعت بالا می چرخانند و نسبت به ماشین لباسشویی ها قدیمی آب بیشتری از لباس ها تخلیه می کنند. ظرفیت ماشین لباسشویی های جدید نیز بیشتر شده و از ۵-۷ کیلوگرم به ۹ کیلوگرم رسیده است؛ که این مسئله باعث برابری آن ها با ماشین لباسشویی های اتوماتیک در این مورد شده است. ماشین لباسشویی های سطلی جدید، در مورد بهینه بودن مصرف انرژی، قدرت گشتاور، مصرف کمتر آب و اغلب قیمت پایین تر ادعای برتری دارند.

این دستگاه ها گزینه ها و امکانات مختلفی دارند تا کاربران با روش های دلخواه لباس های یشان را بشویند. برای مثال اگر پرده های آشپزخانه نیازی نیست که ۱۰ دقیقه شسته شوند، می توان تنظیمات را بر روی ۵ دقیقه گذاشت. این انعطاف در برنامه های شستشو، به مصرف کمتر آب و انرژی نیز کمک می کند.

ماشین لباسشوی های نسل جدید، چه سطلی و چه اتوماتیک، در مورد طراحی و راندمان مصرف انرژی برتری قابل توجهی نسبت به ماشین لباسشویی های قدیمی دارند. به همین دلیل است که قانون بازگشت و سرمایه گذاری مجدد در سال ۲۰۰۹ بودجه ای به اندازه ۳۰۰ میلیون دلار برای برنامه تخفیف برچسب ستاره انرژی که توسط ایالات متحده امریکا اجرا شده بود، اختصاص داد. این تخفیف ها باعث می شد استفاده کنندگان از لوازم خانگی پر مصرف از جمله ماشین لباسشویی، دستگاه های خود را کنار گذاشته و مدل های جدید که دارای برچسب ستاره انرژی بودند و با محیط زیست سازگاری بیشتری داشتند را خریداری کنند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.