دلیل داغ شدن بدنه یخچال

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

برای اینکه درها به بدنه اصلی یخچال و ساید بای ساید متصل شوند یکسری نوارهای مغناطیسی به در یخچال چسبیده­ اند تا مانع از خروج سرما شوند. در اطراف درب یخچال و ساید بای سایدها لوله ­هایی تعبیه شده اند که گرم هستند و به واسطه همین گرما باعث میشوند تا درب یخچال به خوبی باز و بسته شود و همچنین مانع از ایجاد رطوبت بر روی دیواره­های داخل در نزدیکی درب یخچال و فریزر  میشود. این لوله ­ها از اطراف یخچال عبور میکنند. حال اگر بدنه یخچال­ها و ساید بای ساید ها بیش از حد داغ باشند میتوانید آنرا عیب یابی کرده و از یک متخصص یا تعمیرکار خبره کمک بگیرید تا مشکل را برطرف کنید.

وجود مقدار زیاد مواد غذایی در یخچال

ممکن است که بر حسب نیاز بخواهید مواد غذایی مورد نیاز خود را تهیه کنید. همین زمان است که حجم بالایی از مواد غذایی وارد یخچال میشود. معلوم است که یخچال برای سرد کردن اینهمه مواد غذایی باید بیشتر از قبل کار کند (کمپرسور مدت زمان بیشتری کار میکند و کندانسور دور درب گرمای بیشتری تولید میکنند). پس لطفا مواد غذایی را به اندازه مصرف بخرید و در یخچال یا ساید بای سایدتان قرار دهید تا فشار به آنها نیاید.

راهکار: توصیه ما به شما در این حالت اینست که وقتی مواد غذایی مورد نظرتان را در یخچال جابجا کردید، مدتی در یخچال را باز نکنید. چون در این حالت یخچال برای سرد کردن اینهمه مواد غذایی بیشتر از قبل کار میکند حال اگر درب یخچال هم باز شود باید بیشتر از قبل کار کند و این موضوع باعث گرم شدن لوله های درب یخچال میشود. همچنین مواد غذایی که برای ورود به یخچال نیاز به بسته­ بندی دارند را قبل از باز کردن درب یخچال بسته­ بندی کنید.

وجود فاصله کم یخچال با دیوار پشتی

از آنجایی که جای کندانسور که وظیفه خنک کردن یخچال را برعهده دارد پشت یخچال فریزر است، باید فاصله یخچال با دیوارهای پشت و طرفین در حدی باشد که جریان هوا به خوبی به آنها برسد تا باعث خنک شدن آن شود در غیر این صورت دیواره ­های یخچال و لوله­ های کنار درب یخچال گرم میشوند.

راهکار: پیشنهاد ما در اینجور مواقع رعایت کردن فاصله مناسب یخچال از دیوار پشت و دیوار یا کابینت کنار آنها است. فاصله مناسب یخچال از دیوار پشتی ۱۵ سانتی­متر و فاصله از پهلوها حداقل ۴ سانتی­متر باشد.

بیشتر بخوانید:یک ماشین ظرفشویی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

تمیز نبودن کندانسور پشت یخچال

در بلندمدت گرد و غبار روی کویل­های کندانسور جمع می­شوند و همین موضوع میتواند منجر به اختلال در کارکرد کندانسور برای تولید سرما توسط کندانشور شود و در این حالت گاز داغ داخل لوله ­های کندانسور جریان پیدا می­کند. در این صورت است که بدنه یخچال و درب دور یخچال گرم میشوند و پس از مدتی کمپرسور بر اثر گرمای زیاد قادر به فعالیت نخواهد بود و در اصطلاح اوور لود میکند. البته یکی دیگر از دلایل کار نکردن کندانسور میتواند سوختن فن یا ضعیف بودن آن نیز باشد.

راهکار: راه­ حل این موضوع بسیار ساده است. باید فقط کندانسورهای یخچال یا ساید بای ساید خود را تمیز کنید. البته این موضوع هم روش خاص خود را دارد، پس با دقت و با اطلاعات کافی این کار را انجام دهید. برای این منظور بهترین گزینه استفاده از آب است که با آن کندانسور یخچال خود را شستشو دهید. البته از دستگاه باد، جارو برقی، آب­پاش و… نیز میتوان استفاده کرد.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.