unnamed-38-5

دلایل تغییر رنگ بدنه یخچال (زرد شدن یخچال)

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

بعد از گذشت مدت زمان نسبتاً طولانی اگر یخچال شما سفید باشد به احتمال زیاد با تغییر رنگ، بدنه ی آن و زرد شدن این قسمت مواجه خواهید شد. در این بخش از آموزش نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال به بررسی دلایل تغییر رنگ بدنه ی یخچال خواهیم پرداخت. با دانستن دلایل این تغییر حتماً روش‌هایی مرتبط با این دلایل خواهید یافت تا دوباره این اتفاق برای دستگاه نیافتد.

از جمله دلایل بروز این امر :

 • تابش نور مستقیم آفتاب می‌باشد. به منظور جلوگیری از این تغییر باید یخچال را در محلی به دور از نور آفتاب قرار دهید.
 • دلیل دیگر این موضوع بخار مواد غذایی و مواد شیمیایی است.
 • این امر به دلیل پخت و پزی که در آشپزخانه انجام می‌ شود غیر قابل کنترل است.
 • اما با مناسب کردن شرایط تهویه‌ی هوای این محل می‌توان تا حدودی مانع از شدت یافتن زرد شدن بدنه ی یخچال شد.

راه های برق انداختن یخچال سفید

از آن جایی که یخچال های سفید زودتر لکه برمی دارند و تمامی آنها را به وضوح نشان می دهند باید همواره سعی کنید بدنه ی آنها را تمیز کرده و برق بیاندازید. در این بخش از آموزش نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال با ما همراه باشید تا راه های برق انداختن یخچال سفید را باد بگیرید. برای این که ظاهر یخچال سفید خود را تمیز و براق کنید می توانید از چندین روش استفاده نمایید. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از پاک کننده های چند منظوره:

 • می توانید از بازار پاک کننده ی چند منظوره ای تهیه کرده و با اسپری کردن بر روی بدنه ی یخچال آن را با استفاده از پارچه ی نرمی تمیز کنید.
 • البته قبل از تهیه پاک کننده باید از مناسب بودن آن برای تمیز کردن بدنه ی یخچال اطمینان حاصل نمایید.

استفاده از مایع ظرفشویی و آب:

 • مایع ظرفشویی یکی از مواد تمیز کننده ی قوی و در عین حال مناسب برای بدنه ی یخچال به شما می آید.
 • آن را با آب مخلوط کرده و با استفاده از ابر و یا دستمالی بر روی بدنه ی یخچال بکشید.
 • سپس با کمک دستمال نرم آن را خشک کنید.

استفاده از محلول سرکه سفید و آب:

 • سرکه و آب را نسبت مساوی با هم مخلوط کرده و محلول به دست آمده را بر روی بدنه ی یخچال اسپری کنید.
 • سپس با استفاده از دستمال مناسب می توانید بدنه را خشک نمایید.

استفاده از مخلوط مایع ظرفشویی و جوش شیرین:

 • اگر بدنه ی یخچال شما دارای لکه های سرسختی است می توانید مخلوط مایع ظرفشویی و جوش شیرین و یا الکل را استفاده کنید.
 • این مخلوط یکی از بهترین راه های برق انداختن بدنه ی یخچال سفید است.

نحوه پولیش یخچال سفید

این مسئله ممکن است برای افراد زیادی اتفاق افتاده باشد که بدنه ی یخچال سفید آنها حین جابجایی بر اثر برخورد به جایی فرورفتگی پیدا کند. در این قسمت از مقاله ی نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این مشکل را رفع کنید.

 • در صورتی که گودی و یا خش موجود بر روی بدنه ی یخچال دارای عمق زیادی نباشد می توانید از کمی گریس، کمی پولیش پاک کننده و یک دستمال استفاده کرده و مشکل را رفع کنید.
 • نحوه ی پولیش یخچال سفید به این صورت است که مخلوط به دست آمده را با استفاده از پارچه ی نرم و یا پنبه به محل گودی زده و سطح آن را می سابید.
 • با این کار فرورفتگی از بین رفته و ظاهر یخچال به حالت قبلی برمی گردد.

نحوه براق کردن یخچال سیلور

یخچال های سیلور یا استیل به دلیل ظاهر مدرن و زیبایی که دارند بسیار محبوب تر از یخچال هایی با سایر رنگ ها می باشند. اما دغدغه ای کاربران این نوع یخچال ها دارند نحوه ی تمیز و براق کردن آنها می باشد. قصد داریم در این بخش از نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال شما را با نحوه ی براق کردن یخچال سیلور آشنا کنیم تا در این کار به مشکلی برخورد نکنید. برای این که بدنه ی یخچال سیلور خود را به راحتی تمیز کنید می توانید از مواد زیر استفاده کنید.

 1. مخلوط مایع ظرفشویی و آب
 2. مخلوط مایع ظرفشویی و جوش شیرین
 3. مخلوط سرکه و آب
 4. پاک کننده هایی که فاقد اثر سایندگی باشند. (می توانید در این موارد از پاک کننده های لوازم استیل ضدزنگ استفاده کنید.)
 5. استفاده از روغن زیتون و پارچه ی خشک
 6. استفاده از پارچه های میکروفایبر

آنچه در مورد براق کردن یخچال سیلور دارای اهمیت است این است که دستمال را با فشار به بدنه ی دستگاه نکشید، این کار سبب آسیب دیدن بدنه خواهد شد. در ضمن نباید دستمال را از بالا به پایین بکشید بلکه باید آن را در جهت بافت بدنه ی یخچال حرکت دهید. در آخر کار نیز با استفاده از دستمال مرطوب دیگری لکه های به جا مانده را تمیز نمایید.

نحوه از بین بردن لکه چربی از روی بدنه یخچال

به دلیل این که یخچال در آشپزخانه قرار می گیرد وجود لکه ی چربی بر روی آن امری طبیعی می باشد. برای این که این لکه ها را از روی یخچال خود تمیز کنید بهتر است از راهنمایی های نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال استفاده نمایید. در مورد نحوه ی از بین بردن لکه ی چربی از روی یخچال شما می توانید متناسب با شدت لکه ی چربی ها و همچنین موادی که در اختیار دارید یکی از دو روش زیر را انتخاب کنید:

مخلوط سرکه و آب:

 • این محلول را بر روی لکه اسپری کنید و بعد از چند ثانیه لکه را پاک نمایید.

خمیر جوش شیرین:

 • جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و به شکل خمیری درآورید. سپس با استفاده از دستمالی آن را بر روی لکه بکشید.
 • پس از این که خمیر خشک شد آن را با استفاده از مسواک نرم تراشیده و باقی مانده را با استفاده از دستمال تمیز کنید.
 • بعد از آن نیز با استفاده از دستمال مرطوبی بدنه ی یخچال را پاک کنید.

از بین بردن خط و خش روی یخچال سفید

برای از بین بردن خط و خش روی یخچال سفید اولین کاری که باید بکنید شناسایی جهت تارهای فولاد بدنه ی یخچال است. برای فهمیدن جهت آنها کافی است با دقت به رنگ بدنه توجه کنید تا جهت قلم مو را در آن ببینید. بعد از آن باید سطح بدنه ی یخچال را تمیز کنید. زیرا اگر گرد و خاک و یا لکه سرسختی بر روی بدنه ی یخچال وجود داشته باشد ممکن است کار را سخت تر کند.

طبق توصیه های آموزش نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال بهتر است متناسب با عمق خش و خط ها از سمباده و یا مسواک و خمیر دندان استفاده کنید. علاوه بر این موارد شما می توانید از محصولات موجود در بازار نیز برای این کار استفاده کنید. برخی از این مواد به حالت روغنی هستند و برخی دیگر نیز به صورت پودر تولید شده اند که به هنگام استفاده باید آنها را به شکل خمیر درآورد.

استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن بدنه یخچال

به هنگام تمیز کردن یخچال استفاده از جوش شیرین برای بدنه ی یخچال به دلیل خاصیتی که این ماده دارد می تواند بسیار موثر باشد. جوش شیرین در نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال تاثیر مثبتی داشته و با استفاده از آن می توان انواع لک ها و زردی موجود بر روی یخچال را در کمترین زمان برطرف کرد. از جوش شیرین هم برای تمیز کردن بدنه ی یخچال های سفید و هم یخچال های سیلور می توانید استفاده کنید.

نتیجه گیری مقاله نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال

در این مقاله با نحوه سفید و براق کردن بدنه یخچال، دلایل تغییر رنگ بدنه ی یخچال، راه های برق انداختن یخچال های سفید و براق کردن یخچال سیلور و روش از بین بردن خط و خش موجود بر روی بدنه ی یخچال ها آشنا شدیم. پیشنهاد می کنیم برای تمیز کردن بدنه ی یخچال خود برنامه ی منظمی داشته و حداقل هفته ای یک بار آن را به صورت کامل تمیز کنید. با این کار تمیز کردن یخچال آسانتر شده و سریع تر انجام می شود.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »