در روز چند بار میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
ماشین لباسشویی یکی از وسایل ضروری و پرکاربرد در هر خانه‌ای است. در صورت نگهداری صحیح و رعایت نکات ساده هنگام استفاده از ماشین لباسشویی می‌توانید مانع خرابی و آسیب به دستگاه شوید. یکی از نکات مراقبتی که باید همواره به آن توجه داشته باشید، تعداد دفعات مجاز برای استفاده از لباسشویی در روز است. اما روزی چند بار می توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد؟ آیا استفاده زیاد از لباسشویی در طول یک روز دستگاه را خراب می‌کند؟ در این مقاله تعداد دفعات استفاده از لباسشویی در روز و نکاتی برای افزایش طول عمر دستگاه بیان شده است.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز

ماشین لباسشویی از وسایل پرکابرذ امروزی است که در صورت استفاده نامناسب، موجب آسیب به قطعات دستگاه و همچنین کاهش طول عمر آن خواهید شد.

از مهم ترین مواردی که باید هنگام استفاده از لباسشویی به آن توجه داشته باشید، تعداد دفعات استفاده از آن در روز است.

 • برای جلوگیری از آسیب به دستگاه و صرفه هزینه برای تعمیرات لباسشویی؛ توصیه می‌شود بیشتر از ۲ بار در روز از لباسشویی استفاده نکنید.
 • در صورتی که می‌خواهید بیشتر از دوبار در روز از لباسشویی استفاده کنید بهتر است حدود ۳۰ دقیقه به دستگاه استراحت بدهید و مجددا آن را روشن کنید.

تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روز

روزی چند بار از ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

یکی از اشتباهات رایج هنگام استفاده از ماشین لباسشویی، روشن کردن دستگاه به دفعات زیاد در طول یک روز است. سوال این است که روزی چند بار می‌توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد؟

بهتر است در طول روز بیشتر از دوبار از لباسشویی استفاده نکنید و در هر مرحله حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه به دستگاه استراحت بدهید.

در صورتی که بیشتر از ۲ بار از لباسشویی استفاده کنید، در بلند مدت موجب فرسودگی دستگاه خواهید شد. برای برخی از افراد ممکن است این سوال پیش بیاید که اگر بیشتر از دوبار در طول روز از لباسشویی استفاده کنیم، دستگاه خراب می‌شود؟ آیا استفاده بیشتر از یک بار از لباسشویی باعث آسیب دیدن آن می‌شود؟

در پاسخ باید بگوییم خیر، ولی بهتر است بیشتر از دوبار در روز از لباسشویی استفاده نکنید، در صورت استفاده از دستگاه برای دفعات بیشتر حتما یک استراحت نیم ساعته به لباسشویی بدهید و مجدد آن را روشن کنید.

روزی چند بار از ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟

نکاتی برای افزایش طول عمر و دفعات مجاز استفاده از ماشین لباسشویی

به منظور آگاهی بیشتر مصرف کنندگان از لباسشویی، در ادامه نکاتی برای افزایش طول عمر و دفعات مجاز استفاده از ماشین لباسشویی ارائه شده است:

 1. بهتر است در طول روز بیشتر از ۲ بار از لباسشویی استفاده نکنید.
 2. در هر مرحله از شستشو حدود نیم ساعت به لباسشویی استراحت دهید.
 3. پس از پایان هر شستشو حتما لاستیک دور درب، درزها، درام و کشوی مواد شوینده را تمیز و خشک کنید.
 4. به حجم لباس ها و ظرفیت ماشین لباسشویی توجه داشت باشی.
 5. از مواد شوینده به مقدار مناسب استفاده کنید.
 6. برای جلوگیری از لرزش، لباسشویی را روی سطح ثابت و مسطح نصب کنید.
 7. درام لباسشویی را بیشتر از حد پر کنید.
 8. میزان مواد شوینده را براساس دمای آب، حجم لباس ها و میزان کثیفی آن ها تنظیم کنید.
 9. فیلتر ماشین لباسشویی را حداقل یکبار در ماه تمیز کنید.
 10. پس از شستشو سریعا لباس های خیس و مرطوب را از لباسشویی خارج کنید.

نکاتی برای افزایش طول عمر و دفعات مجاز استفاده از ماشین لباسشویی

آیا سرویس ماشین لباسشویی ضرورت دارد؟

هر دستگاهی پس از مدتی استفاده نیاز به سرویس و بررسی و بازدید فنی دارد، حتی اگر ایرادی وجود نداشته باشد، رسیدگی به دستگاه و توجه به نکات نگهداری آن در طولانی مدت به افزایش عمر آن کمک واهد کرد. واحد فنی شرکت و تعمیرکاران باتجربه این مجموعه توصیه می‌کنند که هر شش ماه یکبار برای سرویس دوره ای دستگاه ماشین لباسشویی خود اقدام نموده و انجام آن را به کارشناس ماهی بسپارید تا با آسایش خاطر از دستگاه استفاده کنید و نگران خراب شدن آن هم نشودی!

 

کلام پایانی

چندبار در روز می‌توان از ماشین لباسشویی استفاده کرد؟ آیا استفاده از لباسشویی باعث خرابی آن می‌شود؟ برای جلوگیری از آسیب به لباسشویی و همچنین افزایش طول عمر آن، بهتر است بیشتر از دو بار در یک روز از لباسشویی استفاده نکنید.

اگر می‌خواهید دفعات بیشتری از لباسشویی استفاده کنید حتما یک استراحت نیم ساعته به دستگاه بدهید و بلافاصله پس از پایان یک مرحله شستشو اقدام به روشن کردن مجدد لباسشویی نکنید.

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.