خرید لباسشویی تقلبی از چه معایبی برخوردار است؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

قطعاً لباسشویی اصلی از لباسشویی تقلبی از کیفیت بالاتری برخوردار است که مشتریان مایل به خرید آن با هزینه بالاتر هستند. چند مورد از معایب خرید لباسشویی تقلبی عبارت است از:

  • معمولاً لباسشویی هایی که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند توسط برندهای ضعیف تر به صورت تقلبی نمونه برداری و تولید می شوند تا مشتریان آن را خریداری کنند.
  • لباسشویی های تقلبی با استفاده از قطعات نسبتاً ضعیفی تولید می شوند و کارایی چندانی ندارند.
  • طول عمر لباسشویی های تقلبی تقریباً پایین است و ممکن است در اثر هر نوع سهل انگاری کوچکی بلافاصله خراب شوند.
  • لباسشویی های تقلبی به دلیل داشتن لیبل برندهای معتبر با قیمت بسیار بالایی به مصرف کنندگان فروخته می شود.
  • با تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی می توانید محصولات اصلی را با قیمت مناسب خریداری کرده و از نمایندگی های پس از فروش آن استفاده کنید.

چگونه می توان در هنگام خرید لباسشویی به صورت حضوری یا غیر حضوری  اصل یا تقلبی بودن محصول را تشخیص داد؟

تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی قطعاً برای افرادی که هیچ تجربه ای در این زمینه ندارند، بسیار سخت است. از طریق روش های زیر می توانید اصلی یا بدلی بودن لباسشویی را برای هر برندی تشخیص دهید. روش های شناخت لباسشویی اصلی از تقلبی در اغلب موارد برای شناسایی انواع لباسشویی های ال جی، سامسونگ، بوش و … قابل استفاده است.

بیشتر بخوانید:چه راهکارهایی برای تشخیص یخچال اصلی از تقلبی وجود دارد؟

بررسی شماره سریال لباسشویی موجود در فروشگاه

اولین روش شناخت لباسشویی اصلی از تقلبی بررسی شماره سریال لباسشویی است. تمام لباسشویی ها و محصولاتی که در بازارها و فروشگاه های لوازم خانگی وجود دارند، حاوی شماره سریال هستند که نشان می دهد این محصول توسط کدام کشور تولید شده است. شما می توانید شماره سریال محصول مورد نظر را در نرم افزار مخصوص درج کنید تا از کشور تولید کننده این محصول مطلع شوید. در صورتی که می خواهید محصول خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید، ابتدا از فروشنده بخواهید عکس بارکد یا شماره سریال را برای شما ارسال کند تا بتوانید از طریق آن به تشخیص اصل یا فیک بودن لباسشویی بپردازید. در صورتی که فروشنده از ارسال بارکد یا شماره سریال لباسشویی امتناع کرد، قطعاً محصول آن فیک و تقلبی است.

بررسی و تطابق تصویر لباسشویی موجود در فروشگاه و سایت اصلی

قطعاً اگر محصولی توسط یک شرکت معتبر تولید و به بازار عرضه شده باشد، تمام تصاویر و اطلاعات موجود آن برند در سایت شرکت تولید کننده درج شده است. شما باید از فروشنده بخواهید تا محصول را برای شما باز کرده تا شما بتوانید با مقایسه تصاویر لباسشویی، به لباسشویی اصل از فیک را تشخیص دهید. برای تشخیص لباسشویی تقلبی از اصلی باید درب لباسشویی، رنگ لباسشویی، نوع درب، سایز درب، برچسب ها و تمام بخش داخلی و خارجی آن را مقایسه کنید. کوچکترین تفاوت در ساختار لباسشویی مورد نظر نشان دهنده تقلبی بودن آن است. اگر می خواهید بدانید که از چه روشی می توان تقلبی بودن لباسشویی را در خرید غیر حضوری تشخیص داد، باید از فروشنده درخواست کنید تا عکس تمام بخش های لباسشویی را به شما ارسال کند تا از آن طریق بتوانید بخش های مختلف لباسشویی را مقایسه کنید.

سرچ کردن اطلاعات لباسشویی در گوگل

سرچ کردن اطلاعات کامل ماشین لباسشویی در گوگل یکی از بهترین راهکارها برای تشخیص لباسشویی اصلی از لباسشویی فیک است. آیا می خواهید با سرچ کردن در گوگل لباسشویی اصل را از لباسشویی تقلبی تشخیص دهید؟ برای تشخیص لباسشویی فیک از اصل توسط گوگل باید از فروشنده بخواهید تا نام کامل ماشین لباسشویی را در اختیارتان قرار دهد تا از طریق آن بتوانید از اصل یا فیک بودن آن اطمینان حاصل کنید. نام کامل لباسشویی مورد نظر خود را به صورت انگلیسی در گوگل سرچ کنید.

اگر لباسشویی اصل باشد، نام کامل محصول به همراه تمام اطلاعات و تصاویر در صفحه گوگل بالا می اید. در واقع تمام محصولاتی که توسط شرکت اصلی تولید شوند اطلاعات کامل آن در سایت مربوطه درج می شود. برای تشخیص لباسشویی ال جی اصلی از لباسشویی ال جی تقلبی و سایر برندها نیز می توانید از همین روش و سایز روش های گفته شده در سطر های بالا کمک بگیرید.

روش های تشخیص لباسشویی بوش اصلی از تقلبی

یکی از روش های تشخیص لباسشویی اصلی بوش از لباسشویی تقلبی آن است که به کارتون آن توجه کنید. یکی از کارهایی که شرکت های معتبر لوازم خانگی در دنیا مانند بوش، ال جی، سامسونگ و … انجام می دهند آن است که عکس لوگو یا برند خود را علاوه بر لباسشویی، روی کارتون آن نیز نصب می کنند. در چنین شرایطی بهتر است تمام زوایای کارتون را با دقت بررسی کرده تا بتوانید به تشخیص اصلی یا تقلبی بودن لباسشویی بوش پی ببرید. از این روش می توانید برای تشخیص انواع لوازم خانگی از هر برند دیگری که باشد استفاده کنید تا به تشخیص اصل بودن لوازم خانگی پی ببرید.

چگونه می توان از خرید لباسشویی تقلبی به جای لباسشویی اصلی جلوگیری کرد؟

قطعاً همه افراد تمایل دارند تا بدانند چگونه می توانند لباسشویی اصلی را برای منزل خود خریداری کنند. اگر شما نیز مایل هستید تا از روش های تشخیص لباسشویی سامسونگ اصلی از تقلبی را بدانید بهتر است محصول خود را از شرکت ها و فروشگاه های معتبری خریداری کنید. قطعاً تمام فروشگاه های معتبر در ایران برای حفظ اعتبار خود محصولات خود را به صورت اصلی ارائه می دهند. علاوه بر توجه به نکات بالا، بهتر است از افرادی که در حوزه خرید لوازم خانگی از دانش و مهارت بالایی برخوردار هستند، مشورت بگیرید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.