جمع شدن آب در کف یخچال

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مهم ترین دلیل هایی که سبب جمع شدن آب در کف یخچال در بسیاری از یخچال‌ ها می‌ شود بسته شدن لوله محل خروجی یا درین یخچال است. این قسمت که مرتبط می شود به خالی کردن آب در داخل یخچال است در حالی که به وسیله مواد غذایی یا با یک قسمت پلاستیک پوشیده شده باشد سبب جمع شدن آب در سطح یخچال می‌شود.

در شرایط های ضروری برای حل این نوع از معضل می‌ توانید با یک سیم یا می توان به وسیله آب جوش داخل این مخزن خروجی را باز کرده و سبب رها شدن گردش آب شوید. به همین ترتیب آب جمع شده در سطح کف یخچال را به سمت بیرونی آن راهنمایی کرده و دیگر جریان آب در قسمت سطح کف یخچال جمع نمیشود. در صورت نا دیده گرفتن این موردها ، لازم بر این است که اقدام به تعمیر یخچال فریزر خود کنید.

یخچال فریزر از دسته پرکاربرد ترین وسیله های آشپزخانه در هر منزل به حساب می آید. پاکیزگی و هم چنان بوی بد ندادن یخچال مورد مهمی برای همه ی خانواده هاست. جمع آوری شدن آب در قسمت جا میوه ای و همینطور سطح کف یخچال، سبب وضع بوی بد و تمیز کردن یخچال می شود. هر کسی احتمال این را دارد با این صحنه در داخل یخچال خودش رو به رو شده و این نوع از جریان ها سبب ناراحتی او شود.

پس لوله های خود را گاهی اوقات قبل از این اتفاق ها بررسی کنید و اگر هم احساس نا خوشایندی به آن داشته اید ما را در جریان بگذارید تا از بابت رفع مشکل شما در لوله ها خیالتان راحت باشد و آسوده خاطر باشید که تعمیراتچی با تجارب بسیار بالا متخصصین خود را برای رفع این مشکل در جریان می گذارد.

علت جمع شدن آب در کف یخچال

همان طور که گفته شد مهم ترین جمع شدن آب در کف یخچال کیپ شدن لوله های خروجی است که مربوط می شود به تخلیه ی آب داخل یخچال , و حالا می خواهیم بررسی کنیم دلیل این بسته شدن و مانع شدن آب از لوله های خروجی چه بوده است:

 در این بخش از یخچال های عادی و معمولی یک سطح خنک کننده ایی وجود دارد که نمناکی داخل خود یخچال را جذب کرده و به خاطر همین این نمناکی را به برفک یا شبنم تبدیل می کند.

۲- برای متراکم نشدن بیش از حد برفک هر چند ساعت یک بار برخی از این نوع برفک ها در مدت زمان استراحت موتور یا متراکم کننده یخچال ، آب می شوند.

۳- آب به وجود آمده از راه تخلیه شده به سمت پایین صفحه به کاسه ی روی موتور یخچال راهنمایی شده و توسط گرمای موتور به بخار تبدیل می شود.

۴- حال اگر این عمل جریان اتفاق نیافتد، این برفک آب شده به درون و سطح کابین یخچال یعنی زیر قسمت جا میوه ای ریخته می شود.

بیشتر بخوانید:تعمیر میکروسوئیچ لباسشویی سامسونگ

اما در یخچال هایی همانند ساید بای ساید دلیل جمع شدن آب در سمت جا میوه اییِ یخچال و همین طور سطح یخچال در یخچال های مدرن از چند جانب قابل بررسیِ دقیق است. و احتمال این را دارد که این مشکل بر گرفته شده از یکی از دلیل های ذِیل باشد:

در آخرای دیواره پشتیِ یخچال فریزر، محفظه ایی پایین عنوان محل خروجی وجود دارد. بسته بودن این بخش یا لوله آن می تواند جمع شدن آب در کف یخچال باشد. به خاطر همین باید این مورد را در نظر داشته باشید که نصب غیر صحیح شلنگ مرتبط به تصفیه آب امکان این را دارد کشیده شود به نشتیِ آب و ریختن آب در پایین یخچال فریزر شود.

حل کردن مشکل بسته شدن مسیر خروجی جهت حل جمع آوری شدن آب در جا میوه ای

در یخچال های عادی و همین طور بدون برفک بیشتر به دلیل بسته شدن بدون مسیر تخلیه به علت انسداد توسط تفاله و یا باقی مانده ی غذا ها یا یخ زدن لوله های آب در جا میوه ایی و کف یخچال جمع می شود. برطرف کردن مشکل بسته شدن مسیر تخلیه برای حل کردن جمع شدن آب در جا میوه ایی و کف یخچال می تواند متعدد باشد و در ادامه می خواهیم به بیانی راحت رفع این مشکل را برایتان بازگو کنیم.

  • برای حل این مشکل سر آغاز باید مسیر تخلیه را که بیشتر در پشت کشوهای داخلی یخچال قرار دارند ، مشخص کنیم.
  • حال بعد از پیدا کردن آن معلوم می شود که اگر گرفتگی بر گرفته از انجماد باشد مسیر آن را با یک آب گرم باز کنید.
  • در صورت انسداد بر اثر پس مانده ها از محلول جوش شیرین و برای بر طرف کردن گرفتگی آب استفاده کنید.
  • البته هم می توانید برای انسداد از یک سیم سفت و کلفت هم استفاده کنید تا لوله ها به خوبی منبسط شوند.
  • در یخچال اگر معضلی بر گرفته از انجماد زیاد و همین طور  پی در پی باشد ، در سیستم یخچال شما فنی وجود دارد که باید توسط تعمیرکار فنی بررسی شود.
هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.