جا پودری ماشین لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تعویض جاپودری ماشین لباسشویی بوش

جا پودری ماشین لباسشویی بوش چیست؟ ذز این مقاله قرار است مطالبی درباره مجموعه جاپودری یا همان محفظه شوینده، نحوه احسنت صحیح از آن ظریقه تمیز کردن و نحوه تعویض جاپودری ماشین لباسشویی بوش صحبت کنیم.

درون لباسشویی ها محفظه ای طراحی کرده اند که می‌تواند انواع مواد شوینده را در آن بریزید و درب آن را ببندید. لباسشویی با ترکیب کردن مواد شوینده با آب آن را به دیگ یا محفظه لباس هدایت می‌کند. اما امروزه ی سیستم جدید با بازار آمده که آیدوز نام دارد. در صورتی که علاقه مند هستید اطلاعات بیشتری درباره آیدوز کسب کنید به قسمت آموزش های سایت هوم کارا مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:تعمیر لباسشویی بوش در تهران

جاپودری یا محفظه شوینده لباسشویی بوش چیست؟

جاپودری، محفظه پلاستیکی در قسمت بالای لباسشویی قرار دارد مواد شوینده در آن ریخته می‌شود. این مواد شوینده توسط دوس های تعبیه شده در قسمت بالایی جاپودری با آب مخلوط شده و توسط یک شیلنگ به دیگ اضافه می‌گردد. قبل از اینکه به عیب یابی و تعویض جاپودری ماشین لباسشویی بوش بپردازید. بهتر است با این قطعه بیشتر آشنا شوید.

جاپودری یا محفظه شوینده لباسشویی بوش چیست؟

نحوه استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی بوش

محفظه جاپودری ماشین لباسشویی بوش از سه قسمت تشکیل شده است که در ادامه توضیح می‌دهیم.

 

محفظه اصلی

این قسمت بیشترین فضا را از مجموعه جاپودری اشغال کرده است. این فضا برای شستشوی اصلی می‌باشد که شما در آن عمده شوینده ها را می‌ریزید.

جا پودری ماشین لباسشویی بوش

محفظه پیشخوان یا محفظه پسش شستشو

فضایی از مجموعه جاپودری است که کوچکتر از فضای اصلی می‌باشد. از آن به عنوان مرحله پیش از شستشوی اصلی استفاده می‌شود. معمولا زمانی از برنامه پیش شست و شو استفاده می‌شود که لباس ها بسیار چزک و کثیف باشد. اما این نکته را در نظر بگیرید که برای لباس های نیمه کثیف توصیه نمی‌گردد. زیرا باعث پوسیدگی و خرابی زودرس می‌شود.

 

محفظه نرم کننده

کوچکترین فضای داخل مجموعه جاپودری مربوط به قسمت شوینده نرم کننده می باشد. برای تشخیص دقیق این فضا می توانید از دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بوش استفاده نمایید. این قسمت با کلمه ماکسیموم علامت گذاری شده است و دقت کنید که از آن علامت بیشتر مایع نرم کننده نریزید.

در صورتی که در هر یک از این سه فضای داخل جا پودری دچار پوسیدگی یا شکستگی شود، باید نسبت به تعویض جاپودری ماشین لباسشویی بوش اقدام نمایید. تیم صفاهان سرویس می تواند در حل این مشکل به شما عزیزان بهترین خدمات را ارائه دهد.

جا پودری ماشین لباسشویی بوش

علت نشت آب و کف از جاپودری ماشین لباسشویی بوش

  هنگامی که از محفظه جاپودری ماشین لباسشویی بوش آب و کف خارج شود موارد زیر را بررسی نمایید:

 • اگر محفظه جاپودری به درستی در محل خود نصب و چفت نشده باشد آب و کف از آن نشت می‌کند.
 • مسدود شدن و جرم گرفتن جاپودری یا شیلنگ اتصال جاپودری به دیگ
 • شکستگی، پوسیدگی و فرسودگی جاپودری به علت گذر زمان و با استفاده بیش از حد از مواد شوینده
 • اگر دوش های نصب شده در قسمت بالای جاپودری معیوب شده باشند فشار آب خروجی ار آن ها بیش از حد می‌شود و باعث نشتی آب و کف از جاپودری می‌گردد.
 • هنگامی که سنسور هیدروستات معیوب شده باشد، ماشین لباسشویی بوش بیش از حد طبیعی آبگیری کرده و از داخل جا پودری سرریز می‌شود.
 • استفاده از مواد شوینده نامرغوب و نامناسب که در هنگام حل شدن در آب کف زیادی تولید می‌کند و این کف ها از جاپودری خارج می‌شوند.

علت نشت آب و کف از جاپودری ماشین لباسشویی بوش

نحوه تعویض جاپودری ماشین لباسشویی بوش

برای تعویض جاپودری قبل از هر چیز حتما باید از یک تکنسین کمک بگیرید تا در هنگام خارج کردن محفظه شوینده دچار شکستگی نشود.

 • مرحله اول: خاموش کردن ماشین لباسشویی بوش
 • مرحله دوم: بیرون آوردن محفظه جاپودری دقت کنید که محفظه تا یک حد از جای خود خارج می‌شود و از آن به بعد باید با فشار دادن یک پین جاپودری خود خارج نمایید.
 • مرحله سوم: قاب یا دستگیره یا قاب بر روی جاپودری جدید
 • مرحله چهارم: نصب دستگیره یا قاب بر روی جاپودری جدید
 • مرحله پنجم: جاپودری را با دقت در مکان تعبیه شده جا دهید

توجه نمایید که تعویض جاپودری کار سختی نیست، اما مهمترین مورد این است که شما ابتدا به حضور یک فرد متخصص و تعمیرکار جهت عیب یابی و تست نیاز دارید. این شخص بعد از انجام عیب یابی به شما اطلاع می دهد که مشکل از جاپودری است یا قطعه دیگر.

جا پودری ماشین لباسشویی بوش

هزینه تعویض جاپودری ماشین لباسشویی بوش

هزینه های ناشی از تعویض جاپودری شامل موارد زیر می‌شود:

 • هزینه عیب یابی
 • هزینه خرید قطعه اصل و تعویض جاپودری
 • ایاب و ذهاب

جا پودری ماشین لباسشویی بوش

سخن پایانی

در آخر باید بگوییم که نگهداری و استفاده صحیح از هر وسیله ای باعث کارایی بهتر آن وسیله می‌شود. جاپودری ماشین لباسشویی هم باید طبق اصول مورد استفاده قرار گیرد و به موقع هم تمیز شود.

 

تماس با ما 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.