تنظیم دمای یخچال سامسونگ به چه صورت است؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

آموزش تصویری تنظیم دمای یخچال سامسونگ

تنظیم دمای یخچال سامسونگ به چه صورت است؟ نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ چگونه است؟ تنظیم کردن دمای یخچال امری ضروری می باشد که بر عمر مواد غذایی داخل یخچال تاثیر می گذارد. دما اگر کم باشد مواد غذایی یخ می زنند و اگر دما بالا باشد اقلام داخل یخچال خراب شده و کپک می زنند. معمولا اکثر افراد نمی دانند چه دمایی برای یخچال شان مناسب است . برای همین در این مقاله به اموزش تصویری تنظیم دمای یخچال سامسونگ می پردازیم.

بهترین دما برای یخچال های سامسونگ ۳ درجه سانتیگراد است. و بهترین دما برای فریزر سامسونگ منفی ۱۹ درجه سانتیگراد می باشد.

البته دمای مناسب یخچال ها میتواند در زمستان و تابستان تغییر کند. بهترین تنظیم دمای یخچال در فصل زمستان برای یخچال های سامسونگ حدود ۱تا ۲ درجه سانتیگراد می باشد. اما دما در تابستان بهتر است بین ۲ تا ۴ درجه سانتیگراد تنظیم شود.

 

تنظیم دمای یخچال دیجیتال سامسونگ فرایند پیچیده ای ندارد. کافیست به روش زیر عمل کنید:

۱. اگر کنترل کننده دما در قسمت جلوی یخچال قرار دارد ابتدا باید قفل تغییر دمای یخچال را باز کنید. برای این کار به مدت سه ثانیه دکمه Unlock دستگاه را نگه دارید. تا قفل روی صفحه نمایش به شکل قفل باز شده تغییر کند.

۲. سپس می توانید با استفاده از دکمه Refrigerator temperature یا  Cooling temperature دمای یخچال را کم و زیاد کنید.

۳. دمای یخچال سامسونگ را بهتر است روی ۳ یا ۴ درجه تنظیم کنید.

در ادامه به دکمه های مربوط به دما در یخچال های دیجیتال سامسونگ می پردازیم با ما همراه باشید.

دمای یخچال دیجیتال سامسونگ را چگونه تنظیم کنیم؟

در یخچال ساید سامسونگ دکمه  fridge/refrigerator مربوط به تنظیمات دمای داخل یخچال میباشد.

۱. دکمه  fridge چند ثانیه را نگه دارید تا دکمه فعال شود.

۲. بازه دمایی بین ۱ تا ۷ درجه برای یخچال شما قابل تنظیم میباشد.

۳. دما را میتوانید روی ۳ یا ۴ درجه تنظیم کنید.

تنظیم دمای یخچال سامسونگ به چه صورت است؟

 

در یخچال ساید سامسونگ دکمه freezer وظیفه تنظیم دمای فریزر را بر عهده دارد.

۱.دکمه freezer چند ثانیه نگه دارید تا دکمه فعال شود. 

۲. بازه دمایی بین- ۱۴ تا -۲۵ برای فریزر شما قابل در دسترس است.

۳. دمای فریزر سامسونگ خود را روی -۱۷ یا -۱۸ تنظیم کنید.

۱. ۳ ثانیه، دکمه  power freeze را نگه دارید تا دکمه فعال شود. این دکمه به معنی یخ زدن پرقدرت است.

۲. این حالت به مدت ۷۲ ساعت در دمای ۲۵ درجه فعال می ماندد سپس بعد از اتمام کار دوباره به حالت اول بر میگردد.

نکته در هنگام استفاده از این سیستم مصرف انرژی بالا است.

۳. برای متوقف کردن این عملکرد دکمه power freeze را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

۴. اگر می خواهید حجم زیادی از محصولات را فریز کنید باید این عملکرد را از یک روز قبل فعال کنید.

•دکمه power freeze در یخچال سایدسامسونگ

اگر دقیق متوجه نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ خود نشدید نگران نباشید. در پایین به صورت گام به گام نحوه تنظیم دمای یخچال سامسونگ را اورده ایم و ویدئوی مربوطه را نیز قرار داده ایم. یخچال های سامسونگ دارای دکمه های مجزایی در کنترل پنل برای تنظیم دما هستند.

  1. به کنترل پنل یخچال خود نگاهی بیاندازید. اکر دستگاه دارای یخ ساز است در جلوی دستگاه یا بالای یخساز کنترل پنا قرار گرفته است.
  2. به دکمه های FRIDGE (یخچال) و FREEZER (فریزر)  دقت کنید. دکمه فریزر در قسمت سمت چپ و دکمه یخچال معمولا در سمت راست کنترل پنل قرار دارد. توجه داشته باشید گاهی دکمه فریزر با نام FRE TEMP و یخچال با نوشته REF TEMP مشخص می شود.
  3. برای تغییر دمای یخچال سامسونگ دکمه FRIDGE یا REF TEMP را فشار دهید. زمانی که یک بار این دکمه را فشار می دهید دمای فعلی یخچال نمایش داده می شود.
  4. با فشار دادن پشت سر هم این دکمه می توانید دمای یخچال سامسونگ خود را از سرد به سردترین تغییر دهید. پیشنهاد می شود دمای یخچال را از بین ۳ تا ۴ در جه سانتیگراد نگه دارید.
  5. اکر می خواهید دما را بالا ببرید به فشردن دکمه ادامه دهید. پس از رسیدن به پایین ترین حالت به بالاترین دمای ممکن بازگشت می کند.

آموزش گام به گام تنظیم درجه یخچال سامسونگ

بسیاری از ما فکر می کنیم یخچال ها می توانند خودشان را با دمای محیط سازگاری دهند اما چنین نیست. در طول ماه های گرم توصیه می شود برای تنظیم دمای یخچال سامسونگ خود در تابستان دما را کاهش دهید. این به دلیل دمای گرم تر محیط و افزایش مصرف غذاهای سرد است. همچنین در این فصل بیشتر درب یخچال باز و بسته می شود و دمای گرم به داخل دستگاه ورود پیدا می کند. برای جلوگیری از گرم شدن یخچال ، بهتر است ترموستالت را تا ۵ درجه سانتی گراد کاهش دهید. بهترین دمای یخچال در فصل تابستان ۳ درجه سانتی گراد می باشد و بهتر است فریزر روی -۱۸ تا-۲۰ درجه سانتی گراد تنظیم شود.

از طرفی در ماه های سرد بهتر است دما را یک درجه بالا ببرید. این کار فشار روی کمپرسور را کنر کرده و اقلام داخل را بیش از حد سرد نمی کند. پیشنهاد می شود برای تنظیم دمای یخچال سامسونگ خود در زمستان دما را بین ۳ تا ۴ درجه سانتی گراد نگه دارید. دمای فریزر باید -۱۸ درجه سانتی گراد  باشد.

تنظیم دمای یخچال سامسونگ به چه صورت است؟

چرا باید دائما تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ قدیمی و دیجیتال را بررسی کرد؟ می توان گفت که مزیت نتظیم دمای یخچال این است که عملکرد موتور یخچال را بهتر می کند. به عبارتی یخچالی که دمای ان به درستی تنظیم شده باشد قدرت بسیار بیشتری برای نگهداری از مواد غذایی دارد بناباین خوراکی ها با تنظیم صحیح درجه یخچال سامسونگ فاسد نشده و مدت زمان بیشتری می توان از ان ها استفاده کرد از سوی دیگر تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ دیجیتال به موتور کمک می کند تا بهتر کار کرده و در نتیجه عصر کاری بیشتر ی داشته باشد.

توجه داشته باشید که دمای مناسب فریزر و یخچال می تواند مانع از رشد باکتری ها و قارچ ها شود تا یخچال هیچوقت بوی ناخوشایندی نداشته باشد. مزیت دیگر تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ این است که باعث کاهش مصرف برق می شود.

 

کلام آخر

در این متن به اموزش تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ پرداختیم اما به این نکته توجه کنید که هرچه دمای یخچال سردتر باشد. موتور یا کمپرسور یخچال شما بیشتر کار میکند تا دمای مورد نظر دستگاه را تولید کند. همین امر باعث یکسره کار کردن یخچال خواهد شد. حتما مطمئن شوید که دمای دستگاه را طبق راهنمایی های سازنده تنظیم کرده اید.

 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.