تمیز نشستن لباس در لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

چرا ماشین لباسشویی تمیز نمی‌شوره؟

شاید برای شما همی پیش آمده باشد که لباس ها به خوبی تمیز نشده اند. این موضوع می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد. قطعا برای حل مشکل ابتدا باید دلیل آن را پیدا کنید. متاشین لباسشویی شما حتی اگر جز بهترین و بادوام ترین نوع لباسشویی باشد. باز هم ممکن است به دلیل استفاده نادرست و غیر اصولی دچار مشکلاتی شود. درست تمیز نشستن لباس در لباسشویی از جمله مشکلات شایع لباسشویی است که در این مطلب قصد داریم دلایل آن را بررسی کرده و راهکارهایی را برای حل آن ارائه کنیم.

بیشتر بخوانید:تعمیر لباسشویی بوش در تهران

دلایل تمیز نشدن لباس ها درون ماشین لباسشوییدر صورتی که پش از کامل شدن چرخه شستشوی ماشین لباسشویی، باز هم متوجه شدید که لباس هایتان آنچنان که باید تمیز نشده اند و همچنین بوی ناخوشایندی گرفته اند، لازم است یک بررسی کلی روی عملکرد دستگاه خود داشته باشید. حتی ماشین لباسشویی بوش کهجز پرطرفدارترین و بهترین انواع ماشین لباسشویی است، در صورت عدم استفاده صحیح می‌تواند دچار چنین مشکلی شود. اما برای درک بهتر این موضوع در ادامه به رایج ترین دلایلی که می‌توانند باعث درست تمیز نشدن لباس در لباسشویی شوند اشاره می‌کنیم.

تمیز نشستن لباس در لباسشویی بوش

انتخاب برنامه شستشوی اشتباه

تمامی ماشین های لباسشویی برای شستشوی لباس ها برنامه ها و حالات مختلفی دارند. بنابراین شما می‌توانید برای تمیز شسته شدن البسه، با توجه به جنس، میزان کیفیت و حساسیت پارچه، برنامه مناسبی را برای شستشوی آن انتخاب کنید. یکی از دلایل تمیز نشدن لباس در لباسشویی، استفاده از یک برنامه شستشوی نامناسب است.

برخی از لباس ها و پارچه ها دارای الیاف خاصی هستند و برای صدمه نزدن به آن ها و درست تمیز شدنشان نیاز به آب سرد است. برخی نز برای بهتر تمیز شدن به آب گرم نیاز دازند. بنابراین شما نمی‌توانید از یک برنامه ثابت و مشترک برای شستشوی تمامی البسه خود استفاده کنید.

راهکار این مشکل این است که پیش از قرار دادن لباس ها درون دیگ لباسشویی و روشن کردن آن، ابتدا دفترچه راهنمای دستگاه را به طور دقیق مطالعه کنید. اینگونه می‌توانید با توجه به جنس، نوع پارچه و شدت کثیفی آن، بهترین برنامه شستشو را انتخاب کنید.

تمیز نشستن لباس در لباسشویی بوش

وقتی سازنده برای ماشین لباسشویی یک ظرفیت تعیین می‌کند، این یعنی شما باید در زمان پر کردن دیگ به این موضوع توجه ویژه داشته باشید و از این حد تجاوز نکنید. پر کردن بیش از اندازه دیگ باعث می‌شود لباس ها فضای کافی برای چرخش نداشته باشند و طبیعتا به خوبی تمیز نشوند. بهتر است به این موضوع نیز دقت کنید که برخی از لباس ها و پارچه؛ جذب آب بالایی دارند و ممکن است فرآیند شستشو سنگین شوند. به همین دلیل به فضای بیشتری برای چرخیدن نیاز دارند.

اگر حجم لباس های کثیفی که در طول هفته انباشته می‌شوند زیاد است، بهترین راهکار این است که در زمان خرید ماشین لباسشویی به ظرفیت دیگ آن توجه کنید و اطمینان حاصل کنید که با توجه به تعداد اعضای خانواده این محصول برای شما کارآمد خواهد بود. ماشین لباسشویی بوش سری۶ یکی از جادارترین و بهترین ماشین های لباسشویی از این برند است که در ظرفیت های ۸ و ۹ کیلوگرمی به بازار عرضه می‌شود.

البته برای راهنمایی بیشتر توصیه می‌کنیم، پس از پر کردن دیگ از لباس، دست خود را داخل آن قرار دهید و مطمئن شوید که حداقل به اندازه ی دست بالای مخزن دستگاه فضای خالی وجود داشته باشد.

انتخاب برنامه شستشوی اشتباه

بی توجهی به مقدار مایع یا پودر شوینده

در مورد مایع یا پودر ماشین لباسشویی باید یک سری نکات را به خاطر بسپارید. به عنوان مثال؛ شما نمی‌توانید از یک مایع شستشوی لباس برای تمامی لباس ها استفاده کنید. حتی برخی از مایع های شوینده، مناسب نوع و مدل دستگاه شما نیستند. جالب است بدانید که شرکت های سازنده در دفترچه راهنمای محصول، شوینده ای که مناسب و سازگار با دستگاه باشد را معرفی کرده اند و شما می‌توانید از این راهنمایی استفاده نید.

این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که لزوما استفده بیش از حد از مایع یا پودر لباسشویی نمی‌تواند باعث تمیزتز شدن البسه شود. همه چیز باید به اندازه و اصولی باشد. معمولا شوینده هایی که حاوی آنزیم هستند نسبت به شوینده هایی که صرفا کف زیادی تولید می‌کنند، ذهن شما را نیز به خود درگیر کرده است، بهتر است یک بار به دفترچه راهنمای لباسشویی رجوع کرده و بخش مربوط به شوینده را مطالعه کنید.

 

کثیف بودن مخزن یا دیگ ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل تمیز نشدن لباس در لباسشویی، کثیف بودن مخزن آن است، برخی بر این باورند که مخزن لباسشویی از آن جهت که همیشه در معرض مواد شوینده و آب قرار دارد، پس همیشه تمیز و ضدعفونی می‌شود و دیگر نیازی به تمیز کردن آن نیست، اما باید بدانید این مخزن می‌تواند محلی برای تجمع باکتری ها، قارچ ها و آلودگی های مختلف باشد.

همیشه درون ماشین لباسشویی مقداری رطووبت باقی می‌ماند. در صورتی که قبل از خشک شدن کامل این رطوبت، درب آن را ببندید، این موضوع باعث می‌شود تا البسه شما بوی ناخوشایندی بگیرند. همچنین مواد شوینده با وجود خاصیت تمیز کنندگی، در نهایت یک سری رسوبات از خود برجای می‌گذارند. البسه پرز می‌دهند، چربی ها و آلودگی ها همگی با هم جمع شده و فضا داخلی مخزن از جمله لاستیک دور درب را کثیف می‌کنند. بنابراین اگر شما برای این مشکل کاری نکنید، دستگاه قادر به تمیز کردن البسه شما نخواهد یود. برای حل این دمسئله دو راهکار وجود دارد.

راهکار اول این است که به روش انگی اقدام به تمیز کردن مخزن لباسشویی کنید. به اندازه دو فنجان سرکه سفید داخل محفظه شوینده دستگاه بریزید. تنظیمات دستگاه را روی حالتی که بگذارد که شستشو را در بالاترین دمای ممکن انجام دهد. هیچ لباس یا پارچه ای درون دیگ لباسشویی نیندازید و آن را کاملا خالی روشن کنید.

در نهایت پس از اتمام فرایند شستشو، تمامی منافذ، لایه ها، لاستیک ها، اطراف درب، سوراخ‌ها و مناطقی که می‌توانند رطوبت گرفته باشند را به کمک یک پارچه یا اسفنج تمیز کاملا خشک کنید. راهکار دوم نیز سرویس دهی دستگاه هر ۶ الی ۱۲ ماه یک بار است که به صورت تخصصی لباسشویی جرم گیری و تمیز می‌شود.

تمیز نشستن لباس در لباسشویی بوش

کثیف بودن محفظه شوینده

همانطور که مخزن لباسشویی می‌تواند در طول زمان کثیف و آلوده شود، محفظه شوینده آن نیز می‌تواند جرم و رسوب بگیرد. تمیز کردن محفظه شوینده بسیار راحت است. تنها کافیست آن را با دقت از محل خود بیرون آورده و اقدام به شستشو کنید. در صورتی که جرم یا رسوب در آن سخت و سفت شده باشد، می‌توانید از یک وسیله مثل برس یا مسواک استفاده کنید.

کثیف بودن محفظه شوینده

کثیف بودن فیلترها

قطعا یکی از دلایل تمیز نشدن لباس در لباسشویی، کثیف بودن فیلترهای دستگاه است. نقش فیلتر این است که فرایند تخلیه آب آلوده و کثیف ماشین لباسشویی را آسان و راحت کند. در صورتی که به هر دلیلی این قسمت دچار آسیب یا مشکل شود، آب آلوده به طور کامل تخلیه نخواهد شد. این آب آلوده ممکن است مجددا به چرخه شستشو نشت پیدا کرده و باعث کثیف شدن لباس‌ها و ایجاد بوی نامطبوع در آن‌ها شود.

تمیز کردن فیلترها نیز کار راحتی است. بهتر است قبل از اینکه نیاز به تعویض فیلتر باشد، این کار را هر چند وقت یک باری انجام دهید. دریچه فیلتر را خلاف جهت عقربه‌های ساعت چرخانده و آن را به آرامی خارج کنید. پس از تمیز کردن آلودگی‌ها مجددا آن را به محل اولیه برگردانید. به این نکته کلیدی توجه داشته باشید که قبل از خارج کردن فیلتر باید حتما اتصال لباسشویی به برق را قطع کنید و آب ورودی به دستگاه را ببندید.

تمیز نشستن لباس در لباسشویی بوش

جمع بندی

اگر برای یافتن علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی از تشخیص روش های رفع آن دچار ابهام و مشکل هستید، بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک و مشورت بخواهید.

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.