تفاوت ظرفشویی سری ۴ و ۶ چیست؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تفاوت ظرفشویی سری ۴ و ۶ چیست؟ ماشین ظرفشویی های بوش یکی از برترین لوازم برقی خانگی برای شستشوی ظروف هستند. این وسیله برقی خانگی قادر است که عمل تکراری و وقت گیر شستشوی ظروف را بدون دالت دست و در کمترین زمان ممکن به انجام برساند. یکی از ویژگی هایی که کاربران را به خرید ماشین ظرفشویی سوق خواهد داد، کاهش مصرف آب و مواد شوینده مصرفی برای شستشوی ظروف است. برند بوش یکی از پیشگامان در زمینه تولید و طراحی لوازم برقی خانگی است و به وتسطه کیفیت ساخت بالا و استفاده از تکنولوژی های متعدد بالاترین سطح از بازدهی را در اختیار کاربران قرار  خواهد داد.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

تفاوت ظرفشویی سری ۴ و ۶ بوش

بوش محصولات خود اعم از ماشین ظرفشویی ها را در سری های مختلف دسته بندی کرده است. هر یک از سری ظرفشویی های بوش نیز دارای مدل های خاصی هستند و هر مدل نیز دارای ویژگی، قابلیت و حتی طراحی مختص به خود می باشد. در برخی مدلهای طرفشویی بوش، تفاوت تنها به رنگ بدنه ختم خواهد شد و در برخی دیگر، طراحی و یا تعداد برنامه‌های شستشو است که عامل ایجاد اختلاف و تفاوت در ظرفشویی‌های بوش می‌باشد. به طور کلی ماشین ظرفشویی‌های سری ۴ بوش، جزو محصولات پایین رده و ماشین ظرفشویی های سری ۶ جزو محصولات میان رده به حساب خواهند آمد. این مسئله موجب تفاوت ظرفشویی‌های به لحاظ کارایی و همچنین اختلاف قیمتی آنها نیز شده است که به کاربران این امکان را می دهد تا بسته و به شرایط و بودجه اقدام به خرید ماشین ظرفشویی بوش نمایند.

تفاوت ظرفشویی سری 4 و 6 بوش

تفاوت ظاهری در ماشین ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶

به لحاظ طراحی ظاهری ماشین ظرفشویی های سری ۴ و ۶ تقریبا مشابه هم است. مسئله ای که در بخش طراحی موجب تمایز ظرفشویی های سری ۶ و ۴ بوش از یکدیگر خواهد شد. نوع دکمه های مخصوص تنظیمات است. دکمه های مختص تنظیمات است. دکمه های مختص تنظیمات در ماشین ظرفشویی های سری ۴ بوش مکانیکی هستند و در بخش جلویی و در کنار پنل نمایشگر تعبیه شده اند. اما دکمه های تنظیمات در ماشین ظرفشویی های سری ۶ بوش کاملا لمسی هستند و در برخی مدل ها نیز دکمه ها به صورت توکار و بروی لبه داخلی درب تعبیه شده اند. پس اگر لمسی بودن دکمه ها و نوع پنل برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

تفاوت ظرفشویی سری ۴ و ۶ چیست؟

تنظیم دمای آب

یکی از اساسی ترین تفاوت های ماشین ظرفشویی های سری چهار و شش بوش به لحاظ کارایی تنظیم حرارت و دمای آب است. در ماشین ظرفشویی های سری ۴ بوش دمای آب از ۴۵ الی ۵۵ درجه سانتی گراد قابل تنظیم است. اما این مسئله در ظرفشویی های سری ۶ بوش از ۴۵ الی ۶۵ درجه سانتی گراد قابل تنظیم می باشد.

 

باز شدن خودکار درب

یکی دیگر از تفاوت های ماشین ظرفشویی های سری ۴ و ۶ بوش باز شدن خودکار درب در صورت اتمام شستشوی ظروف است. در ماشین ظرفشویی های سری ۶ بوش بعد از اتمام چرخه شستشو درب ظرفشویی به صورت خودکار ۱۵ درجه باز خواهد شد. این مسئله به روند خشک شدن ظروف کمک بسیار زیادی خواهد کرد. ماشین ظرفشویی های سری ۴ فاقد این ویژگی می باشند.

تفاوت ظرفشویی سری ۴ و ۶ چیست؟

اتصال به وای فای

اعمال و کنترل ماشین ظرفشویی از راه دور یکی از قابلیت‌های رایج و پر کاربرد است که چند سالی است بر روی بسیاری از لوازم برقی خانگی پیاده سازی خواد شد. امکان اتصال به Wifi یکی از ویژگی‌هایی است که کاربران در انتخاب و خرید لوازم برقی آشپرخانه بسیار به آن توجه خواهند کرد. یکی از دیگر برتری‌های ماشین ظرفشویی‌های سری ۶ بوش نسبت به ظرفشویی سری ۴ بوش، امکان اتصال به وای‌فای است. بوش در برخی از مدل‌های ظرفشویی سری ۶، اقدام به پیاده‌سازی قابلیت اتصال به وای فای نموده است. این مسئله به کاربران این امکان را خواهد داد تا از طریق تلفن هوشمند همراه قادر به کنترل و مدیریت ماشین ظرفشویی از راه دور باشند.

اتصال به وای فای

سنگ زئولیت

یکی دیگر از فاکتورهایی که موجب تمایز ماشین ظرفشویی های سری ۶ از ظرفشویی های سری ۴ برند بوش از یکدیگر خواهد شد سنگ زئولیت است. سنگ زئولیت در بخش داخلی ماشین ظرفشویی های برند بوش تعبیه خواهد شد و به از بین بردن و کاهش رطوبت بخش داخلی ظرفشویی کمک بسیار زیادی خواهد کرد. سنگ زئولیت تنها در برخی مدل های ظرفشویی سری ۶ بوش استفاده خواهد شد و تمامی مدل های سری ۴ فاقد سنگ زئولیت می باشند.

تفاوت ظرفشویی سری ۴ و ۶ چیست؟

در پایان

در این مقاله ما تلاش کردیم که به شما کمک کنیم انتخاب خوبی در زمینه خرید ماشین ظرفشویی داشته باشید. به همین دلیل دو سری از ماشین‌های ظرفشویی بوش را به شما معرفی و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کردیم.

با مطالعه تفاوت ماشین های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ شما قادر خواهید بود انتخابی آگاهانه در خرید یکی از این ماشین ها داشته باشید.

تفاوت ظرفشویی سری ۴ و ۶ چیست؟

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.