تعمیر ماشین لباسشویی بوش در منزل

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ر زمینه‌ی ماشین لباسشویی، برند‌های زیادی در بازار‌های ایران موجود هستند. یکی از این برند‌ها، برند آلمانی بوش می‌باشد که سابقه‌ی زیاد و درخشانی در زمینه‌ی لوازم خانگی و همچنین ماشین لباسشویی را دارا می‌باشد. اما اینکه ما برای خود چه برندی را انتخاب کنیم، باید نکاتی را در نظر بگیریم. اول اینکه محصولی که می‌خریم، به نسبت پولی که برای آن می‌پردازیم، کیفیت و دوام بالایی دارد یا خیر. پس از آن باید این را در نظر بگیرید که آیا برای این محصول، خدمات پس از فروشی در نظر گرفته می‌شود؟ همچنین باید در نظر داشته باشید که اصلا آیا قطعات دستگاه شما در بازار وجود دارد؟ این بررسی‌ها لازم است، تا این مورد پیش نیاید که برای خرابی در یک جزء کوچک، مجبور باشید مدت زمان زیادی را منتظر بمانید. در این مقاله قصد داریم راجع به تعمیرات لباسشویی بوش مطلب ارائه دهیم.

تعمیرات لباسشویی بوش

خرابی‌های رایج ماشین لباسشویی بوش

در اینجا قصد داریم به رایج‌ترین ایرادات ماشین لباسشویی بوش بپردازیم و تا حدودی علت هر کدام را نیز ذکر کنیم. با این وجود، با مطالعه‌ی دقیق این متن، شاید قادر باشید تا خودتان در منزل، دستگاه خود را تعمیر کنید. چرا که شاید ایرادی که در ماشین لباسشویی شما به وجود آمده باشد، به راحتی قابل حل باشد و لازم نباشد که برای تعمیرات لباسشویی بوش خود از تکنسین‌های مربوطه استفاده کنید.

 • روشن نشدن ماشین لباسشویی

علت این قضیه روشن است؛ نرسیدن برق به دستگاه موجب این مشکل خواهد بود. اما این نرسیدن برق، می‌تواند از جایگاه‌های مختلفی باشد. در اولین قدم، باید بررسی کنید که آیا زمانی که دوشاخه به برق است، لامپ‌های ماشین روشن می‌شوند یا خیر. اگر لامپ‌ها همگی خاموش هستند، احتمالا مشکل از سیستم برق منزل شماست. بدین شکل باید سیم‌ها را چک کنید و با استفاده از فازمتر، از وجود برق در پریز خود مطمئن شوید؛ که اگر مشکل از این نبود، باید از نیروی متخصص کمک بخواهید. چرا که ممکن است ایراد از قسمت‌های برد دستگاه باشد. همچنین در صورتی که وقتی دستگاه به برق است، برخی لامپ‌ها روشن می‌شوند ولی دستگاه روشن نمی‌شود، نشان دهنده‌ی این است که مشکل از برق رسانی نیست و احتمالا برد دستگاه شما دچار ایراد شده است که لازم است برای تعمیر آن از نیروی متخصص کمک بگیرید.

تعمیرات لباسشویی بوش
 • شروع نشدن برنامه در ماشین لباسشویی

این مورد ممکن است به دلیل روشن بودن قفل کودک دستگاه و یا خوب بسته نشدن درب دستگاه باشد. وقتی برنامه‌ای که به دستگاه می‌دهید، شروع نمی‌شود، قبل اینکه به دنبال شماره‌ای برای مرکز تعمیرات لباسشویی بوش در منزل باشید، به این فکر کنید که شاید ایراد به دلیل روشن بودن قفل کودک باشد؛ چرا که با روشن بودن قفل کودک بسیاری از عملکرد‌های دستگاه از کار می‌افتند.

تعمیرات لباسشویی بوش

دلیل دیگری که می‌تواند علت این ایراد باشد، این است که درب ماشین لباسشویی به خوبی بسته نشده باشد. بنابراین از بسته شدن صحیح درب دستگاه نیز اطمینان حاصل کنید.( توجه کنید که وقتی درب به خوبی بسته شده باشد باید صدای کلیک بدهد.)

 • قفل شدن درب ماشین لباسشویی

ممکن است پس از اتمام برنامه‌ی شست و شوی ماشین، متوجه شوید که درب آن قفل شده و باز نمی‌شود. ابتدا باید از اتمام کار ماشین مطمئن شوید. اما اگر با تمام شدن کار ماشین باز هم درب باز نمی‌شود، احتمالا دلیل آن خراب شدن سوئیچ قفل درب ماشین لباسشویی است. در صورتی که ایراد از این قسمت باشد، باید آن قطعه را تعویض کنید.

قفل شدن درب ماشین لباسشویی
 • نچرخیدن دیگ لباسشویی

علت این مورد، می‌تواند نا متعادل نبودن بار داخل ماشین، پاره شدن تسمه درام، تمام شدن زغال موتور به واسطه‌ی ساییده شدن، خرابی در یاتاقان، موتور، کلاچ و … باشد. تشخیص تمامی این موارد، نیاز به تجربه و تخصص دارد، بنابراین اگر با این مشکل مواجه شدید، ترجیحا با یک فرد مجرب مشورت کنید.

البته این امکان وجود دارد که برنامه‌ای که به ماشین داده‌اید، متناسب با لباسی نیست که درون ماشین انداخته‌اید و فشار کمی برای شست و شو اعمال شده و دیگ ماشین، به خوبی نچرخد. بنابراین باید تا حد امکان، برنامه‌ی مناسبی با توجه به لباس‌های موجود به ماشین بدهید. در غیر این صورت باید برای تعمیرات لباسشویی بوش خود باید با یک متخصص مشورت کنید.

 • تخلیه نشدن آب ماشین

این مورد ممکن است به دلیل مسدود شدن فیلتر یا مسدود شدن و یا خم شدن شلنگ باشد. برای حل این کار باید دستگاه را به جلو کشیده و شیلنگ تخلیه را چک کنید و در صورت لزوم، آن را از ماشین جدا کنید تا مطمئن شوید که گرفتگی در شلنگ خروجی وجود ندارد. پس از آن باید فیلتر خروجی دستگاه چک شود که در صورت لزوم تمیز گردد و اگر بی فایده بود، تعویض شود.

اما دلیل دیگر که به تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی منجر شود، می‌تواند به خاطر ایراد در پمپ تخلیه باشد. در این صورت توصیه می‌شود که پمپ را چک کنید تا چیزی درون آن گیر نکرده باشد و اگر این موارد کارساز نبود، باید از یک نیروی متخصص کمک بخواهید.

 • ماشین لباسشویی به خوبی آبگیری نمی‌کند

این مشکل به دلیل فشار آب کم ورودی، خم شدن لوله‌های ورودی و یا خرابی در شیر برق ورود باشد. کم بودن فشار آب محلی ک در آن قرار دارید، بستگی به لوله‌کشی آب محله‌ی شما داشته باشد. مشکل خم شدن لوله‌های ورودی هم می‌توان با یک بررسی و تعمیر ساده حل کرد. اما خرابی شیر برق ورودی، نیاز به تعویض قطعه و یا تعمیر تخصصی خواهد داشت.

 • لرزش‌های غیرعادی ماشین لباسشوییلرزش‌های غیرعادی ماشین لباسشویی

این ایراد ممکن است به دلیل مناسب نبودن محل نصب ماشین باشد. تراز نبودن ماشین لباسشویی، باعث بر هم ریختن سیستم تعدیل ماشین شده و لرزش‌های غیر‌عادی را به همراه خواهد داشت. دلیل دیگر آن ممکن است به خاطر فرسوده شدن کمک فنر‌های موجود باشد. که برای تعمیر آن باید با مراکز تعمیرات لباسشویی بوش تماس حاصل فرمایید.

مشکلات دیگری مثل سرریز کردن ماشین، و یا توقف دستگاه در حین کار، ممکن است به دلایل مختلفی مثل ایراد در سوئیچ، محفظه فشار، برد کنترلی و … باشد که بیشتر این‌ها برای تشخیص و یا تعمیر نیاز به تجربه دارد و بهتر است برای تعمیر این جزئیات با افراد با تجربه در ارتباط باشید.

نکات مهم نگهداری

نکاتی وجود خواهد داشت که در افزایش طول عمر دستگاه شما موثر خواهد بود که به آن‌ها می‌پردازیم.

 • ترجیحا پس از ده بار استفاده از دستگاه، یک بار با استفاده از جرمگیر، جرم دستگاه خود را بگیرید.
 • لباس‌هایی که دارای فلز می‌باشد را درون تور قرار داده و داخل ماشین قرار دهید.
 • حتما از یک محافظ برق استفاده کنید، چرا که برق شهری نوسانات زیادی دارد.
نکات مهم نگهداری
 • به عنوان شوینده و یا جرم گیر، از وایتکس استفاده نکنید.
 • برای این که عمر لاستیک‌های دور دیگ، عمر مفیدی داشته باشند، پس از هر‌ بار کار دستگاه، این لاستیک‌ها را خشک کنید.
 • اگر دستگاه شما قابلیت حمل سنگین را ندارد، جنس‌هایی همانند پتو را درون ماشین نشویید، چرا که وقتی آب بین بافت پارچه‌ی آن‌ها برود و سنگین شده و به دیگ دستگاه آسیب برساند.
هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

تعمیر یخچال

تعمیر یخچال در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران توسط تعمیرکار در محل عیب یابی و رفع مشکل میگردد. توجه داشته باشید که تعمیرات انواع یخچال فریزر در هوم کارا بدون خروج

مطالعه مقاله »