تعمیر آمپلی فایر تلویزیون

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون نیازمند دانستن اطلاعاتی در خصوص کاربرد این قطعه و دانستن عواملی است که منجر به خراب شدن آن می شود. آمپلی فایر یکی از قطعات کلیدی در دستگاه تلویزیون است که وظیفه تنظیم و حمایت از سرویس های مرتبط با صدای تلویزیون را بر عهده دارد. ساختار و عملکرد آمپلی فایر مانند قطعه آیسی است که ارتباط مستقیمی با قطعه mcu دارد. نقش اصلی آمپلی فایر در تلویزیون تقویت صدا است. بنابراین خراب شدن آمپلی فایر تلویزیون باعث ایجاد اختلال در صدای تلویزیون می شود‌. عیب یابی آمپلی فایر تلویزیون ال جی، سامسونگ و … نیز نیاز به دانش تخصصی در این حوزه دارد. به همین علت باید توسط  افراد کار بلد انجام شود. در این مطلب به بررسی دلایل از کار افتادن آمپلی فایر تلویزیون و روش های تعمیر این قطعه می پردازیم.

مشکلات خراب شدن آمپلی فایر در تلویزیون

تمام قطعاتی که در تلویزیون لحاظ شده اند، وظایف متعددی را برعهده دارند. آمپلی فایر نقش تقویت کننده صدا و بلندگوهای تلویزیون را بر عهده دارد. بنابراین اگر این قطعه در تلویزیون خراب شود، مشکلات متعددی در رابطه با صدای تلویزیون ایجاد می شود. با خراب شدن آمپلی فایر تلویزیون ممکن است صدا از بلندگو خارج نشود. همچنین ممکن است صدا هنگام خروج از بلندگو با اختلال همراه باشد. قطعاً تلویزیون بدون صدا کارایی خاصی برای بینندگان ندارد. بنابراین برای اینکه مشکل صدا در تلویزیون سامسونگ، ال جی و … تعمیر شود، باید هر چه سریع تر تعمیر آمپلی فایر تلویزیون انجام شود.

چه عواملی باعث از کار افتادن آمپلی فایر تلویزیون می شوند؟

در صورتی که شاهد ضعیف شدن صدای تلویزیون یا خارج نشدن صدا از بلندگو هستید، قطعاً آمپلی فایر تلویزیون شما در اثر عوامل متعددی از کار افتاده است. دلایلی که باعث از کار افتادن آمپلی فایر تلویزیون می شود عبارت است از:

  1. خراب شدن سیم و کابل: هرگونه خرابی در سیم و کابل هایی که به تلویزیون و بلندگوهای آن اتصال پیدا می کنند، باعث خراب شدن آمپلی فایر تلویزیون می شوند. در واقع اگر کابل و سیم به درستی به بلندگو وصل نشوند یا دچار قطعی باشند، صدا به درستی از بلندگو خارج نمی شود.
  2. کم بودن قدرت آمپلی فایر: کم بودن قدرت آمپلی فایر از دیگر دلایلی است که موجب خراب شدن این قطعه و نیاز به عیب یابی آمپلی فایر تلویزیون می شود. چنانچه میزان قدرت آمپلی فایر نسبت به بلندگو و سلف ها کمتر باشد، نمی تواند صدا را به درستی و با کیفیت بالایی خارج کند. همچنین به علت قدرت کم و فشار زیادی که به آن وارد می شود، بعد از مدت کوتاهی می سوزد و کارایی خود را از دست می دهد.
  3. اکسید شدن اتصالات الکتریکی و جک ها: وظیفه اصلی اتصالات الکتریکی و جک ها، جفت کردن انواع سیم و پلاگین به مدار است‌. در صورت اکسید شدن این اتصالات، آمپلی فایر نیز کارایی خود را از دست می دهد و نمی تواند به درستی تقویت صدای تلویزیون را انجام دهد.

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون چگونه امکان پذیر است؟

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون برندهای مختلف به شیوه های متفاوتی انجام می شود. پیش از تعمیر آمپلی فایر ابتدا باید عاملی که منجر به از کار افتادن آن شده است، بررسی شود. عیب یابی آمپلی فایر تلویزیون نیاز به دانش و مهارت پیشرفته ای دارد. بنابراین اگر میخواهید به هنگام از کار افتادن آمپلی فایر تلویزیون عیب یابی و تعمیر آن را انجام دهید، باید از یک تکنسین متخصص در این حوزه بخواهید تا آمپلی فایر تلویزیون را عیب یابی کرده و بعد از تشخیص علت خرابی برای تعمیر آن اقدام کند.

بیشتر اوقات برای تعمیرات آمپلی فایر تلویزیون ال جی و سایر برندها قطعات متعددی مانند خازن تلویزیون، بلندگو، سلف و … تعویض می شوند. با  تعویض کردن این قطعات در تلویزیون، میزان کیفیت صدا تا حدودی افزایش پیدا می کند. اما اگر با وجود تعویض این قطعات تغییری در کیفیت صدا ایجاد نشود، باید آیسی آمپلی فایر توسط افراد متخصص در این حوزه تعویض شود.

نتیجه گیری از تعمیر آمپلی فایر تلویزیون

در مطلب فوق به بررسی مشکلات خراب شدن آمپلی فایر تلویزیون و روش تعمیر آمپلی فایر تلویزیون سامسونگ، ال جی و … پرداختیم. آمپلی فایر با تقویت صدا نقش موثری در افزایش کیفیت خروج صدا از بلندگو دارد. بر این اساس اگر این قطعه در تلویزیون خراب شود، برای هرچه سریع تر برای تعمیرات آن اقدام شود. شما می توانید عیب یابی آمپلی فایر تلویزیون از هر برندی را به شرکت هوم کارا بسپارید. این مجموعه تعمیر انواع لوازم خانگی را در منزل و در مقابل شما مشتریان گرامی انجام می دهد. کافیست از طریق شماره تماس ۰۲۱۲۲۸۸۱۱۱۳  با این مجموعه ارتباط بر قرار کرده و درخواست تعمیرات آمپلی فایر تلویزیون را داشته باشید.


هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.