تعمیر لباسشویی ال جی

تعمیر لباسشویی ال جی

یکی از مهمترین وسایلی که این روزها تقریبا در هر خانه‌ای پیدا می‌شود، ماشین لباسشویی است. این دستگاه کار شستن لباس‌ها را بسیار راحت کرده و حضور آن در خانه به یک ضرورت تبدیل شده است. به طوری که حتی برای شستن چند لباس نیز از آن کمک می‌گیریم. اما این وسیله نیز مانند هر دستگاهی ممکن است با مشکلاتی مواجه شده و وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد. به همین خاطر قصد داریم در اینجا به طور مفصل به مساله تعمیر لباسشویی ال جی بپردازیم و مشکلاتی که امکان دارد برای این دستگاه به وجود بیاید را بررسی کنیم.

آشنایی با ۱۸ کد خطاها و ارورها برای تعمیر لباسشویی ال جی

 امروزه سازندگان لوازم خانگی برقی به خصوص لباسشویی، برای مطلع کردن ما از مشکلات به وجود آمده، سیستمی را طراحی کرده‌اند که مشکلات و خطاها را به کاربر اعلام می‌کند. این کد خطاها به صورت حروف انگلیسی بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر می‌شوند و هرکدام از آن‌ها مفهوم مخصوص به خود را دارند.

با دانستن این کدها به راحتی می‌توانید متوجه شوید که کدام قسمت از ماشین لباسشویی ال جی دچار مشکل شده است. برخی از این مشکلات به راحتی توسط شما قابل حل شدن هستند و برای برطرف کردن برخی از آن‌ها نیاز دارید تا از یک متخصص کمک بگیرید. به همین خاطر در ادامه این کد خطاها را به طور کامل می‌آوریم تا از آن‌ها برای تعمیر لباسشویی ال جی استفاده کنید.

کد خطاهای لباسشویی ال جی

نکته: دقت داشته باشید که هر یک از برندهای موجود در بازار، از کد خطاهای مخصوص به خود استفاده می‌کنند و حتی در مدل‌های مختلف نیز این خطاها متفاوت هستند. به همین خاطر ما در ادامه فقط ارورهای مخصوص به لباسشویی ال جی را بررسی خواهیم کرد.

۱- کد خطای IE برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

IE یا همان Input Error در ماشین لباسشویی ال جی، نشان دهنده وجود مشکل در ورودی آب است. یعنی آب به اندازه کافی وارد دستگاه نشده و دیگ پر نمی‌شود. از دلایل این مشکل می‌توان به یخ زدگی شیر ورودی آب، بسته بودن شیر آب، مسدود شدن فیلترهای ورودی، کم بودن فشار آب و یا آسیب دیدگی شلنگ ورودی اشاره کرد.

برای رفع این کد خطا، باید از باز بودن شیر آب مطمئن شده و سپس شلنگ را بررسی کنید تا اگر مشکلی در آن وجود داشت، برطرف کنید. همچنین میزان فشار آب را نیز مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که هیچ یک از موارد بالا مشکل نداشت، ممکن است مشکل از برد و یا سیم‌کشی دستگاه باشد.

۲- کد خطای OE یا Output Error

این ارور درست برعکس ارور بالا است، یعنی مشکل در خارج شدن آب از لباسشویی ال جی است. به عبارت دیگر دستگاه بعد از گذشت ۱۳ دقیقه، بازهم نمی‌تواند آب را تخلیه کند.

علت این خطا می‌تواند موارد متعددی باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه
 • خرابی سوئیچ فشار
 • نقص در کنترلر الکتریکی
 • گرفتگی سیستم فاضلاب
 • وجود خمیدگی در شلنگ تخلیه
 • وجود خرابی در هیدروستات
 • گیر کردن اجسام در پمپ تخلیه

برای تعمیر لباسشویی ال جی و رفع این خطا، به ترتیب دکمه‌های Power سپس Special و سپس دکمه Spine بعد دکمه Start/Pause و در آخر دکمه Spine only را فشار دهید تا آب تخلیه شود. در صورتی که مشکل برطرف نشد، لازم است از یک تکنسین حرفه‌ای بخواهید تا نگاهی به آن بیندازد.

متخصصین مجموعه هوم کارا با داشتن تجربه‌ای چندین ساله در تعمیر انواع لباسشویی، آماده هستند تا دستگاه شما را در سریع‌ترین زمان ممکن و در منزل تعمیر کنند.

۳- ارور UE ماشین لباسشویی ال جی

کد UE یا همان Unbalance error زمانی رخ می‌دهد که لباسشویی در کنترل توازن بار مشکل داشته باشد. علت بروز این خطا می‌تواند از کم یا زیاد بودن تعداد لباس‌ها، تراز نبودن دستگاه، وجود مشکلات فنی، تنظیم اشتباه دستگاه، خرابی برد، خرابی تاخو و یا وجود مشکل در استاتور دستگاه باشد. همچنین استفاده از لباس‌هایی با جنس نامناسب نیز می‌تواند علت نمایش این خطا باشد.

برای اینکه این خطا را رفع کنید، باید یکبار دستگاه را بدون لباس روشن کنید. همچنین باید تراز بودن دستگاه را نیز مورد بررسی قرار دهید.

ارور UE ماشین لباسشویی ال جی

نکته: هر یک از مدل‌های لباسشویی، ظرفیت مخصوص به خود را دارند و هیچگاه نباید از این میزان بیشتر در آن لباس بیندازید. مثلا اگر لباسشویی شما ۸ کیلویی است، برای اینکه طول عمر بیشتری داشته باشد، سعی کنید بین ۵ الی ۶ کیلو در آن لباس قرار دهید تا موتور دستگاه دچار فشار و خرابی نشود.

۴- ارور DE یا همان Door Error

ارور DE لباسشویی ال جی

این خطا زمانی رخ می‌دهد که مشکلی در درب ماشین لباسشویی وجود داشته باشد. در واقع این ارور نشان می‌دهد که درب دستگاه به خوبی بسته نشده است. علت این کد خطا می‌تواند به خاطر موارد زیر باشد:

 • تراز نبودن ماشین لباسشویی
 • وجود خرابی در قفل درب
 • وجود مشکل در اتصالات
 • وجود مشکل در سیم کشی دستگاه
 • خراب بودن درب
 • وجود مشکل در برد و یا خرابی میکروسوئیچ

جهت رفع این مشکل و تعمیر لباسشویی ال جی باید این مورد توسط یک تکنسین مورد بررسی قرار بگیرد.

۵- خطای CE

هنگامی که خطای CE برای شما نمایش داده می‌شود، یعنی در برد الکتریکی دستگاه مشکلی وجود دارد. در واقع این ارور ممکن است به خاطر زیاد بودن جریان در موتور دستگاه باشد. علت این خطا هم می‌تواند به خاطر مشکلات سیم‌کشی، خرابی موتور، وجود خرابی در تاخو و یا وجود مشکل در استاتور باشد.

اگر این خطا برای لباسشویی LG پیش آمد، می‌توانید با شماره تماس‌های موجود در وب سایت هوم کارا تماس بگیرید تا در سریع‌ترین زمان تکنسین مورد نظر به محل اعزام شود.

۶- خطای LE

این نشان دهنده وجود مشکل در موتور و قفل شدن آن است. علت این خطا می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیاد بودن حجم لباس‌ها و فشار آوردن به موتور
 • وجود خرابی در تاخو
 • وجود خرابی در برد و یا میکروسوئیچ

از آنجایی که برای حل این مشکل باید موتور دستگاه مورد بررسی قرار گیرد، این یک کار کاملاً تخصصی بوده و نیاز به یک فرد حرفه‌ای دارد.

۷- بررسی ارور FE برای تعمیر لباسشویی ال جی

Float Error زمانی رخ می‌دهد که مخزن لباسشویی بیش از حد مجاز پر شده باشد. یعنی در مخزن لباس بیش از اندازه آب وجود دارد و ممکن است سرریز آب رخ دهد. علت‌هایی که می‌تواند باعث وجود این کد خطا شوند، عبارت است از:

 • وجود مشکل در شلنگ رابط دیگ
 • وجود خرابی در هیدروستات
 • خرابی برد دستگاه
 • وجود خرابی در سوئیچ فشار
 • خرابی شیر برقی ورودی به خاطر تشکیل کف بیش از حد مجاز
ارور FE

برای حل این مشکل لازم است ابتدا هیدروستات ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار بگیرد و سپس آب اضافی موجود در دیگ توسط قسمت خروجی، تخلیه شود.

نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در ایران

شماره تماس نمایندگی تعمیر ال جی در تبریز، مشهد، اصفهان و… : ۰۲۱۷۷۴۹۴۰۶۵

تعمیر لباسشویی ال جی در تهران

شماره تماس‌های نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در تهران و البرز

تعمیر لباسشویی ال جی شمال تهران 

شماره تماس: ۰۲۱۲۲۸۸۱۱۱۳

تعمیر لباسشویی ال جی جنوب تهران

شماره تماس: ۰۲۱۳۶۶۰۴۶۵

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی کرج

شماره تماس: ۰۲۶۳۶۵۰۰۸۴۲

۸- بررسی کد خطای PE

این ارور نشان دهنده وجود خرابی در سنسور تعیین سطح است. این سنسور وظیفه این را دارد که میزان آب موجود در دیگ لباسشویی را اندازه گیری کند. برای اینکه این خطا را برطرف کنید، باید موارد زیر را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل، آن را برطرف نمایید.

 • وجود خرابی در هیدروستات
 • وجود خرابی در برد دستگاه
 • مشکلات سیم کشی
 • نصب نادرست دستگاه

برای حل این مشکل، ابتدا ماشین را به مدت ۲۰ دقیقه از برق بکشید. بعد آن را به برق وصل کرده و دستگاه را روشن سپس چرخه شستشو را انجام دهید. اگر با این کار مشکل حل نشد، لازم است برای تعمیر لباسشویی LG خود از هوم کارا بخواهید تا آن را رفع کنند.

۹- بررسی کد خطای AE یا AOE

اگر این خطا در دستگاه شما به نمایش درآمده است، یعنی در جایی از ماشین، نشتی وجود دارد. در این حالت دستگاه به صورت خودکار خاموش می‌شود. علت بروز این خطا می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • خرابی سیستم آکوآ استاپ
 • مشکلات برد
 • وجود خرابی لاستیک دور درب
 • انسداد شلنگ تخلیه
 • وجود نشتی در اتصالات داخلی
 • شل بودن شلنگ دستگاه

برای رفع این خطا و تعمیر لباسشویی ال جی باید ماشین را از برق کشیده و تمامی اتصالات دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که لوله‌ها، آسیب دیده بودند و پارگی در آن‌ها وجود داشت، باید تعویض شوند.

۱۰- خطای PF یا همان Power Failure

هنگامی که در برق دستگاه مشکلی به وجود آمده باشد، این خطا به نمایش درمی‌آید. علت این خطا می‌تواند از تغییرات ولتاژ در سیستم برق‌رسانی، وجود مشکل در برق ساختمان، خرابی برق دستگاه، وجود خرابی در سه شاخه ماشین و یا وجود مشکل در المنت گرمایشی و خرابی برد باشد.

برای حل این مساله باید چرخه شستشو را از ابتدا آغاز کنید. اگر با این روش مشکل حل نشد، برای تعمیر ماشین لباسشویی خود باید به سراغ بررسی منبع تغذیه دستگاه بروید که این یک کار کاملاً تخصصی می‌باشد.

۱۱- کد خطای SE یا ۵E

کد خطای SE یا 5E

یکی دیگر از خطاهایی که در تعمیر لباسشویی ال جی ممکن است با آن برخورد کنید، ارورSensor Error است. این خطا در واقع نشان دهنده خرابی سنسور لباسشویی است. علت بروز این خطا علاوه بر خرابی سنسور، موارد متعددی می‌تواند باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وجود خرابی در برد
 • مشکلات سنسور
 • مشکلات برق ساختمان و یا دستگاه
 • وجود مشکل در اتصالات
 • خرابی تاخو

برای رفع این خطا باید سنسور لباسشویی مورد بررسی قرار بگیرید و این یک کار کاملاً تخصصی است.

۱۲- خطای PF یا همان Power Failure

هنگامی که در برق دستگاه مشکلی به وجود آمده باشد، این خطا به نمایش درمی‌آید. علت این خطا می‌تواند از تغییرات ولتاژ در سیستم برق‌رسانی، وجود مشکل در برق ساختمان، خرابی برق دستگاه، وجود خرابی در سه شاخه ماشین و یا وجود مشکل در المنت گرمایشی و خرابی برد باشد.

برای حل این مساله باید چرخه شستشو را از ابتدا آغاز کنید. اگر با این روش مشکل حل نشد، برای تعمیر ماشین لباسشویی خود باید به سراغ بررسی منبع تغذیه دستگاه بروید که این یک کار کاملاً تخصصی می‌باشد.

۱۳- خطای CL و تعمیر لباسشویی LG

یکی از امکاناتی که در ماشین لباسشویی ال جی وجود دارد، قفل کودک است. هنگامی که شما این حالت را فعال می‌کنید، هیچ یک از دکمه‌ها کار نمی‌کنند و در نتیجه اگر کودک شما بخواهد به آن‌ها دست بزند، خطری متوجه او نخواهد شد.

هنگام فعال کردن قفل کودک، پیغام Cl یا همان Child Lock نمایش داده می‌شود. برای اینکه لباسشویی را از این حالت خارج کنید، کافی است دکمه CL را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیر فعال شود.

۱۴- کد خطای EE

ارور EE یا Eeprom زمانی رخ می‌دهد که در برد الکترونیکی خرابی وجود داشته باشد. یعنی برای آی‌سی Eeprom مشکلی به وجود آمده است. علت این خطا هم می‌تواند به خاطر شل شدن برد اصلی، شل شدن سیم کشی و یا سوختن برد باشد.

برای حل این خطا، اگر لباسی در ماشین وجود داشت آن را بردارید و سپس به صورت همزمان دکمه‌های Soil, Spin Speed, Level و Power را فشار داده و سپس دکمه Start/Pause را فشار دهید. در صورتی که با این کار مشکل حل نشد، از یک متخصص بخواهید تا آن را تعمیر کند

۱۵- ارور SUD یا SD ماشین لباسشویی ال جی

برای اینکه لباس‌های شما به خوبی تمیز شوند، لازم است از پودر لباسشویی استفاده کنید. حالا اگر مقدار آن بیش از حد مجاز باشد، به شما خطای SD یا همان Suding نمایش داده می‌شود.

همچنین علاوه بر استفاده بیش از حد از مواد شوینده، ممکن است علت آن به خاطر انسداد فیلتر پمپ تخلیه، وجود مشکل در برد، مشکلات سیم کشی و یا انسداد شلنگ تخلیه باشد.

برای حل مشکل لازم است ابتدا صبر کنید تا ماشین لباسشویی ال جی به مدت ۱۰ بار کاهش پودر را انجام دهد. بعد از آن باید انسداد شلنگ تخلیه را بررسی کنید. اگر با این کارها مشکل حل نشد، لازم است از یک تعمیرکار بخواهید تا ماشین لباسشویی را به طور دقیق بررسی کرده و مشکلات به وجود آمده را برطرف کند.

۱۷- آشنایی با کد خطای TE و تعمیر لباسشویی ال جی

Temperator error به معنای وجود خرابی در سنسور المنت یا هیتر است. این خرابی ممکن است به خاطر مشکل سیم کشی و یا وجود مشکل در ترمیستور و خرابی برد اتفاق بیفتد.

برای حل این مساله، ماشین لباسشویی را خاموش کرده و از پریز بکشید. بعد از ۲۰ دقیقه آن را به برق وصل کرده و به ترتیب دکمه‌های Power سپس Spin Speed بعد دکمه No Speen و در آخر دکمه Start را فشار دهید.

کد خطای TE و تعمیر لباسشویی LG

۱۶- کد خطای HE

اگر در تعمیر لباسشویی lg با این خطا مواجه شدید، یعنی در هیتر و یا المنت خرابی به وجود آمده است.

همچنین علت آن می‌تواند از وجود مشکل در برد و یا مشکلات سیم کشی دستگاه باشد.

برای حل این مشکل ابتدا باید شیر آب را بسته و سپس مقاومت ترموستات را اندازه‌گیری کنید.

 

۱۸- ارور CD یا CoolDown

این اخطار زمانی نمایش داده می‌شود که چرخه خشک کردن لباس‌ها تمام شده و دستگاه در حال خنک شدن است. در واقع این ارور مشکل به حساب نمی‌آید و یک پیغام عمومی است.

برای از بین بردن این خطا کافی است لباس‌ها را از ماشین خارج کرده و سپس دکمه Pause را بزنید و یا اینکه می‌توانید لباسشویی را خاموش کنید.

همانطور که در بالا مشاهده کردید، اکثر خطاهایی که برای لباسشویی ال جی به وجود می‌آید، برای تعمیر نیاز به یک تکنسین حرفه‌ای دارند. مجموعه هوم کارا با داشتن متخصصین مجرب، آماده ارائه خدمات تعمیر و نصب انواع برندهای لباسشویی در سریع‌ترین زمان ممکن است.

بنابراین اگر برای لباسشویی ال جی شما یکی از خطاهای بالا به وجود آمد، برای رفع مشکل می‌توانید با ما تماس بگیرید.

۱۵ علت شایع خرابی ماشین لباسشویی ال جی

فرض کنید از یک مسافرت برگشته‌اید و کلی لباس دارید که باید شسته شوند. اما وقتی ماشین لباسشویی را روشن می‌کنید، متوجه می‌شوید که روشن نمی‌شود. به همین خاطر در ادامه به بررسی شایع‌ترین علت‌های خرابی ماشین لباسشویی ال جی خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که ماشین شما چه مشکلی دارد و چطور می‌شود به تعمیر لباسشویی lg پرداخت.

۱- چرا لباسشویی ال جی روشن نمی‌شود؟

یکی از پرتکرارترین مشکلاتی که برای لباسشویی‌ها به وجود می‌آید، روشن نشدن این دستگاه است. اگر ماشین لباسشویی ال جی شما روشن نمی‌شود و نیاز به تعمیر دارد، کارهای زیر را انجام دهید:

۱- ابتدا از اتصال ماشین لباسشویی به پریز مطمئن شوید. همچنین برای اینکه بدانید پریز سالم است یا نه می‌توانید یک وسیله برقی دیگر مثل سشوار را به همان پریز وصل کنید و ببینید که آیا پریز کار می‌کند یا نه؟

۲- سعی کنید برای لباسشویی از سه راهی برق استفاده نکنید. بلکه آن را مستقیم به پریز برق متصل کنید (حتماً از یک محافظ استفاده کنید). حتی اگر هم از سه راهی استفاده کرده‌اید، چیز دیگری را به آن وصل نکنید. گرچه بهترین حالت اتصال مستقیم به پریز است.

۳- کار بعدی که لازم است انجام دهید، بررسی کردن ۲ شاخه برق ماشین لباسشویی است. برای این کار باید به ظاهر ۲ شاخه توجه کنید که دفرمه نشده باشد. در صورتی که ظاهر آن دچار مشکل شده بود، لازم است از یک تعمیرکار بخواهید آن را درست کند.

۴- در صورتی که هیچ یک از موارد بالا مشکلی نداشتند و همه چیز درست بود، ممکن است اشکال از جایی دیگر باشد؛ بنابراین برای تعمیر لباسشویی LG لازم است با یک مرکز معتبر تماس بگیرید.

۲- تعمیر لباسشویی lg وقتی وارد برنامه نمی‌شود

بعد از اینکه لباس‌ها را در ماشین می‌گذارید و می‌خواهید آن‌ها را بشویید، متوجه می‌شوید که برنامه‌ها کار نمی‌کنند. هر چقدر هم دکمه‌ها را می‌زنید بازهم شستن لباس‌ها شروع نمی‌شود. در این مواقع برای تعمیر لباسشویی ال جی می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. در ابتدا مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی به خوبی بسته شده و کلید Start را زدید.
 2. اگر در صفحه نمایش ماشین پیغام CL را مشاهده می‌کنید، یعنی قفل کودک دستگاه روشن است. هنگامی که این قفل فعال باشد، هیچ یک از دکمه‌ها کار نمی‌کنند؛ بنابراین این مورد را بررسی کرده و اگر روشن بود، دکمه CL را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیر فعال شود.
 3. بر روی ماشین لباسشویی دکمه‌ای وجود دارد به نام Time Delay که اگر آن را زده باشید، ماشین دیرتر شروع به شستن لباس‌ها می‌کند. پس دقت کنید که این دکمه فعال نباشد.
 4. چهارمین چیزی که باید بررسی کنید، اطمینان از باز بودن شیر آب است. اگر شیر آب باز بود، بررسی کنید که آب منزل قطع نشده باشد.
 5. تعداد لباس‌هایی که داخل لباسشویی قرار دادید نیز می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود. یعنی اگر تعداد لباس‌ها کم یا بیشتر از حد مجاز باشد، ماشین با مشکل عدم تعادل مواجه شده و دستگاه شروع به کار نمی‌کند.
 6. در صفحه نمایش لباسشویی در هنگام به وجود آمدن مشکل، خطاهایی نمایش داده می‌شود. اگر بر روی صفحه نمایش خطاهایی مثل LE و  PE و موارد مشابه وجود دارد، نشان دهنده وجود مشکل در بخشی از دستگاه است. در ابتدای این مقاله این خطاها را بررسی کرده‌ایم و بهتر است به آن‌ها مراجعه کرده و نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنید.

نکته: دقت داشته باشید که در بعضی از برنامه‌ها، بعد از زدن دکمه استارت، ماشین بلافاصله شروع به کار نمی‌کند، بلکه یک دقیقه طول می‌کشد.

در صورتی که با انجام مراحل بالا، باز هم مشکل وجود داشت، وقت آن است که از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

۳- مشکل باقی ماندن پودر یا کف بر روی لباس‌ها بعد از شستن با لباسشویی ال جی

ممکن است بعد از اینکه لباس‌های خود را با لباسشویی شستید، مقداری کف یا پودر روی آن‌ها باقی مانده باشد. در این مواقع علت اصلی آن می‌تواند از مقدار پودری باشد که استفاده کردید. همچنین ممکن است پودر را در جای اشتباهی ریخته باشید.

برای اینکه بدانید مشکل کار از کجا بوده، می‌توانید موارد زیر را بررسی کنید.

خرابی لباسشویی ال جی
 1. برای شستن لباس‌ها حتماً از پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید و از پودر دستی و یا پودر صابون استفاده نکنید.
 2. پودر را در جای مخصوص به آن بریزید. در صورتی که پودر اضافه در ماشین ریختید، حتماً حالت Pre Wash را انتخاب کنید. (ممکن است این حالت در همه برنامه‌ها فعال نشود).

نکته: یکی از برنامه‌هایی که در ماشین لباسشویی ال جی وجود دارد، حالت Pre wash است. این برنامه جاپودری اضافه‌ای دارد و اگر اشتباها در این قسمت پودر ریخته و این برنامه را فعال نکرده باشید، لباس‌ها به خوبی شسته نمی‌شوند.

 1. در صورتی که پودر اضافی در ماشین ریخته باشید، می‌توانید از برنامه Rinse استفاده کنید تا لباس‌ها را آبکشی اضافه کند. البته ممکن است این برنامه در برخی از مدل‌ها وجود نداشته باشد.

۴- علت خوب نشستن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی ال جی

وظیفه اصلی لباسشویی این است که به خوبی لباس‌ها را بشوید چرا که با اینکار در وقت ما صرفه جویی می‌کند و در آن زمان می‌توانیم کارهای مهم دیگر را انجام دهیم. اما ممکن است لباس‌های خود را درون لباسشویی ریخته باشید و بعد از اتمام کار متوجه شوید که چرک‌ها به خوبی از بین نرفتند و لباس‌ها هنوز کثیف است. برای حل این مشکل می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 1. در ابتدا باید مقدار لباسی که داخل ماشین است را چک کنید. چرا که هر یک از لباسشویی‌ها ظرفیت مخصوص به خود را دارند و اگر میزان لباس بیشتر از آن باشد، لباس‌ها به خوبی شسته نمی‌شوند و به موتور ماشین نیز فشار وارد می‌شود.
 2. کار بعدی که لازم است انجام دهید، بررسی مقدار پودر است. مقدار پودر باید متناسب با تعداد و جنس لباس‌ها باشد. برای اینکه بدانید چه مقدار پودر لازم است، بهتر است از راهنمای موجود بر روی پودرها استفاده کنید.

نکته: دقت داشته باشید که یکی از عوامل مهم در تمیزی لباس‌ها، استفاده از پودر مناسب است؛ بنابراین حتماً هنگام خریدن شوینده، دقت کافی را داشته باشید.

 1. از آنجایی که لباسشویی‌ها هر روز پیشرفته‌تر می‌شوند، برای شستن انواع لباس‌ها برنامه‌های مختلفی را در نظر گرفتند. اگر نتوانید برنامه مناسب با جنس و مقدار کثیفی لباس، انتخاب کنید، لباس‌ها به خوبی شسته نمی‌شوند.

مثلا اگر می‌خواهید لباس‌های معمولی روزمره را بشویید، می‌توانید یکی از برنامه‌های Mix یا Synthetic را با دمای آب ۴۰ درجه انتخاب کنید.

۵- باقی ماندن نرم کننده در جاپودری پس از اتمام کار

بسیاری از افراد برای اینکه لباس‌های نرمی داشته باشند، از نرم کننده در شستن لباس‌ها استفاده می‌کنند. اما سوال مهمی که وجود دارد این است که نرم کننده را کجا باید بریزیم؟ چرا که اگر آن را در جای مناسب نریزید، لباسشویی از آن استفاده نخواهد کرد. برای حل این مساله و نحوه استفاده از نرم کننده می‌توانید موارد زیر را انجام دهید.

 1. ابتدا جاپودری را از جای خود خارج کرده و آن را به خوبی بشویید. همچنین قسمت مربوط به نرم کننده را که یک قطعه پلاستیکی سبز یا آبی است نیز جدا کرده و بشویید.
 2. نرم کننده را حتماً با آب رقیق کنید.
 3. مقدار نرم کننده باید تا زیر خط Max باشد.

۶- حل مشکل پاره کردن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای لباسشویی به وجود بیاید و نیاز به تعمیر لباسشویی ال جی داشته باشید، مشکل پاره کردن لباس‌ها توسط ماشین است. برای حل این مشکل کافی است موارد زیر را بررسی کنید.

 1. در ابتدا دقت داشته باشید که پارگی لباس‌ها به خاطر وجود وسایل نوک تیز مثل سگک کمربند و یا زیپ نباشد.
 2. ممکن است پارگی لباس‌ها به خاطر پوسیدگی تار و پود آن‌ها باشد.

همچنین می‌توانید در زمانی که ماشین خاموش است، سطح درام را بررسی کنید تا مطمئن شوید که برآمدگی در آن وجود نداشته باشد.

۷- مشکل داغ شدن لباس‌ها بعد از شستشو در لباسشویی ال جی

داغ شدن لباس ها در ماشین لباسشویی ال جی

گاهی مواقع ممکن است بعد از اینکه لباس‌ها را از لباسشویی خارج کردید، متوجه داغی بیش از حد آن‌ها باشید. به طور معمول آبکشی در لباسشویی با آب سرد انجام می‌شود؛ بنابراین زمانی که شلنگ ورودی آب گرم و سرد را جابه‌جا وصل کنید، برای آبکشی از آب گرم استفاده می‌شود و باعث داغ شدن لباس‌ها می‌گردد. پس بهتر است ابتدا از اتصال صحیح شلنگ‌ها مطمئن شوید.

همچنین اگر از برنامه Medic Rinse یا برنامه‌های مشابه برای شستشوی لباس‌ها استفاده کرده باشید، آبکشی لباس‌ها با آب گرم و آن هم با بالاترین درجه صورت می‌گیرد.

در صورتی که مراحل بالا را بررسی کردید و باز هم این مشکل وجود داشت، می‌توانید از یک متخصص حرفه‌ای بخواهید لباسشویی ال جی شما را بررسی کرده و آن را تعمیر کند.

۸- بررسی علت آبگیری نکردن لباس‌ها توسط لباسشویی و نمایش کد خطای IE

در تعمیر لباسشویی ال جی یکی دیگر از مواردی که ممکن است با آن مواجه شوید، وجود مشکلات آبگیری است. در واقع یکی دیگر از وظایفی که لباسشویی انجام می‌دهد، آبگیری کردن لباس‌ها است. این قابلیت به ما کمک می‌کند تا لباس‌ها را خیلی زودتر خشک کنیم.

 البته به صورت کامل عمل خشک کردن انجام نمی‌شود و تا حدودی نم دار باقی می‌مانند. هر مدل از لباسشویی به اندازه‌ای اینکار را انجام می‌دهند و متفاوت از یکدیگر هستند. اگر شما هم دچار مشکل خشک نشدن لباس‌ها هستید، بهتر است کارهای زیر را انجام دهید.

 1. بررسی کنید که شیر آب باز بوده و فشار آب مناسب باشد. در صورتی که فشار آب به قدر کافی نباشد، لباس‌ها آبگیری نمی‌شوند. اگر مشکل فشار آب داشتید، می‌توانید در ساعاتی لباس‌ها را بشویید که فشار آب قوی است.
 2. سپس شلنگ آب که در پشت دستگاه قرار دارد را بررسی کنید که تاخوردگی نداشته باشد.
 3. از بسته بودن درب دستگاه مطمئن شوید. همچنین بررسی کنید که برنامه Time Delay انتخاب نشده باشد.
 4. برنامه‌ای که برای شستشو استفاده می‌کنیم، سرعت دور خشک کن را به صورت اتوماتیک تنظیم می‌کند. اما برای اینکه از خشک کردن لباس‌ها مطمئن شویم، بهتر است قبل از دکمه استارت، دور خشک کن را روی ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ تنظیم کنید.
 5. در صورتی که برنامه Quick را برای شستشو انتخاب کرده باشید، به خاطر اینکه دور خشک کن روی ۴۰۰ است، لباس‌ها به خوبی خشک نمی‌شوند. برای درست کردن این مساله می‌توانید قبل از زدن دکمه استارت، دور خشک کن را روی ۸۰۰ تنظیم کنید.
 6. مقدار لباس نیز در خشک آن‌ها تاثیر دارد. برای مثال اگر لباسشویی شما ۷ کیلویی است، حجم خشک کن ۳.۵ کیلو است. اگر بیش از این مقدار لباس در لباسشویی باشد، لباس‌ها به خوبی خشک نمی‌شوند.

در صورتی که در حل این مشکل موفق نبودید، می‌توانید از تعمیرکاران هوم کارا بخواهید آن را برای شما درست کنند. این افراد در سریع‌ترین زمان به محل مراجعه و مشکل را حل می‌کنند.

۹- بررسی مشکل آبگیری خود به خود و یا آبگیری بیش از حد لباسشویی

یکی دیگر از مشکلات متداولی که ممکن است برای لباسشویی رخ دهد، مشکل قطع نشدن آبگیری و یا آبگیری بیش از حد است. همچنین ممکن است بعد از گذشت ۲۴ ساعت، لباسشویی پر از آب شود.

 1. در صورتی که ماشین لباسشویی همزمان با تخلیه، آبگیری نیز می‌کند، ممکن است علت آن به خاطر خرابی شیر برقی باشد. در این حالت لباسشویی را از برق بکشید و اگر دیدید که همچنان آب به مخزن وارد می‌شود، یعنی شیر برقی دچار مشکل شده است. همچنین در صورتی که ارتفاع شلنگ تخلیه پایین باشد، ممکن است این مشکل رخ دهد. شلنگ تخلیه باید حداقل ۵۰ الی ۵۵ سانتیمتر از سطح زمین ارتفاع داشته باشد.
 2. اگر با مشکل بازگشت آب به لباسشویی مواجه شدید، باید رنگ و بوی آب را بررسی کنید. اگر آب جمع شده بد بو و کدر باشد، علت آن برگشت آب فاضلاب به لباسشویی است که باید آن را برطرف کنید.
 3. علت دیگری که می‌تواند باعث بروز این مشکل شود، هیدرواستات است. وظیفه هیدرواستات کنترل آب ورودی است. زمانی که شلنگ نشتی داشته باشد و فشار آب به حد کافی نباشد، سوئیچ هیدرواستات فعال نمی‌شود و در نتیجه لباسشویی به طور مداوم آبگیری را انجام می‌دهد و مخزن پر از آب می‌شود.

برای حل این مشکلات و تعمیر لباسشویی ال جی بهتر است افرادی که تخصص ندارند دست به این کار نزنند زیرا گاهی صدماتی که به دستگاه وارد می‌شود سبب می‌گردد تا هزینه‌های تعمیرات مضاعف شوند.

۱۰- مشکل وارد نشدن آب گرم به لباسشویی ال جی

برای حل این مشکل می‌توانید موارد زیر را بررسی کنید:

 1. شلنگ ورودی آب گرم را بررسی کنید تا خمیدگی در آن وجود نداشته باشد. همچنین از باز بودن شیر آب گرم نیز مطمئن شوید.
 2. برنامه‌هایی از آب گرم استفاده می‌کنند که به درجه ۶۰ به بالا در شستشو نیاز دارند. در صورتی که برنامه انتخابی نیاز به دمای ۳۰ یا ۴۰ درجه داشته باشد، هیتر آن را گرم می‌کند؛ بنابراین اگر برنامه شما بالای ۶۰ نیاز دارد، مثل Cotton ولی باز هم آب گرم وارد دستگاه نمی‌شود، نیاز به یک فرد حرفه‌ای برای حل این مشکل دارید.

۱۱- مشکل شسته شدن لباس‌ها تنها با آب گرم

در ابتدا بررسی کنید که شیر آب سرد باز است و مشکلی در شلنگ آن وجود ندارد. سپس بررسی کنید که شلنگ‌های آب سرد و گرم را جابه‌جا متصل نکرده باشید. به این صورت که سر شلنگ قرمز باید به آب گرم و انتهای آن به ورودی Hot لباسشویی متصل شود.

همچنین دقت داشته باشید که اگر برنامه‌هایی مثل Synthetic را انتخاب کرده باشید، برای شستشو تنها از آب گرم استفاده می‌کنند؛ بنابراین اگر این برنامه و برنامه‌های مشابه را انتخاب کرده باشید، استفاده از آب گرم برای شستشو یک امر عادی است.

۱۲- بررسی مشکل عدم تخلیه ماشین لباسشویی ال جی و نمایش ارور OE

گاهی ممکن است لباسشویی آب را به خوبی تخلیه نکند و در صفحه نمایش دستگاه با خطای OE مواجه شده باشید. البته اگر مدل ماشین شما قدیمی است ممکن است خطای No Drain نمایش داده شود. برای حل این مساله می‌توانید موارد زیر را بررسی کنید.

۱- ابتدا بررسی کنید که شلنگ تخلیه آب دچار مسدودی و یا تاخوردگی نشده باشد. همچنین مطمئن شوید که ارتفاع شلنگ تخلیه از زمین با جایی که آب تخلیه می‌شود حداقل ۵۰ الی ۵۵ سانتی متر باشد. البته بهترین حالت بین ۶۰ الی ۱ متر است و نباید از ۱ متر بیشتر باشد.

۲- فیلتر پمپ تخلیه که در پایین دستگاه هست را باز کرده و آن را تمیز کنید.

۳- در صورتی که کلید Rinse Hold را انتخاب کرده باشید، بعد از اینکه آبکشی آخر انجام شد، آب تخلیه نمی‌شود و لباسشویی متوقف می‌شود. برای اینکه دستگاه به کار خود ادامه دهد، باید دور خشک کن را وارد و دکمه استارت را فشار دهید.

۴- دقت داشته باشید که سر شلنگ تخلیه که به فاضلاب متصل شده است، نباید با آب در تماس باشد.

۱۳- بررسی علت لرزش و صدای زیاد و تعمیر لباسشویی ال جی

بعضی از صداها هستند که در حین شستشوی لباس ایجاد می‌شوند و امری کاملاً طبیعی هستند. اما اگر صداهایی که از لباسشویی به گوش می‌رسد، صداهای عجیب و غریبی باشند، لازم است آن‌ها را برطرف کنید. چرا که در صورت نادیده گرفتن این صداها، ممکن است باعث ایجاد خرابی‌های بیشتر در ماشین لباسشویی شده و هزینه سنگینی را برای شما به وجود بیاورند.

اما اگر در ابتدای کار آن را بررسی کنید، با یک هزینه کم امکان درست شدن دارند؛ بنابراین اگر لباسشویی ال جی شما صدای غیر عادی و یا لرزش دارد، موارد زیر را بررسی کنید.

 1. ابتدا چک کنید که لباسشویی در جایی که قرار گرفته تراز است یا نه؟ چنانچه تراز نبود می‌توانید با استفاده از راهنمای لباسشویی آن را تراز کنید.
 2. مقدار لباس داخل لباسشویی را بررسی کنید که کمتر یا بیشتر از حد مجاز نباشد. همچنین اگر می‌خواهید قواره‌های بزرگی مثل پرده، ملحفه و یا روتختی را بشویید، آن را با سایر لباس‌ها داخل لباسشویی نیندازید و به صورت جداگانه اقدام به شستشوی آن‌ها کنید.
 3. اگر لرزشی که اتفاق می‌افتد در ابتدای شروع به کار لباسشویی است، این امر کاملاً عادی است.
 4. در زیر پایه‌های لباسشویی نباید از وسایلی مانند چوب، کاشی و یا پلاستیک استفاده کنید.
 5. زمانی که ماشین لباسشویی خاموش است، با دست دیگ را تکان دهید. اگر دیدید که صدای غیر عادی دارد، باید جهت تعمیر لباسشویی ال جی اقدام کنید.
 6. گاهی ممکن است یک چیزی در دستگاه گیر کرده باشد. در این مواقع لازم است فیلتر تخلیه را باز کرده و آن را تمیز کنید.
 7. اگر دور خشک بالای ۱۰۰۰ باشد، ممکن است صدای غیر عادی شنیده شود؛ بنابراین بهتر است دور را بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تنظیم کنید.
 8. در صورتی که لباسشویی شما تسمه‌ای است، به محض شروع صدایی از دیگ شنیده می‌شود و بعد صدا قطع می‌شود. این یک امر عادی است.
 9. اگر صدایی که شنیده می‌شود در زمان تخلیه یا آبگیری است، این صداها مربوط به شیر برقی و پمپ تخلیه هستند و طبیعی است.
 10. اگر صدا با انتخاب برخی از برنامه‌ها نظیر Cotton یا White شنیده می‌شود، ممکن است در شلنگ ورودی آب گرم مشکلی وجود داشته باشد. پس ورودی آب گرم را بررسی کرده و از وصل بودن آن مطمئن شوید.

اگر موارد بالا را بررسی کردید ولی بازهم مشکل وجود داشت، برای تعمیر لباسشویی LG می‌توانید از تکنسین‌های حرفه‌ای هوم کارا استفاده کنید.

۱۴- مشکل باز نشدن درب لباسشویی ال جی و تعمیر آن

باز نشدن درب لباسشویی ال جی و تعمیر آن

اگر بعد از شستن لباس‌ها، درب ماشین لباسشویی گیر کرده و باز نمی‌شود، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. ابتدا دستگاه را خاموش کرده و سپس درب را به داخل هل دهید.
 2. مجددا ماشین را روشن کرده و بعد از انتخاب برنامه Spin و گذشت چند ثانیه، دکمه Power را فشار داده و دستگاه را خاموش کنید. بعد از گذشت چند دقیقه درب ماشین را باز کنید.
 3. اگر با این روش درب باز نشد، دستگاه را از برق کشیده و دوباره مراحل بالا را انجام دهید.

اگر با انجام مراحل بالا مشکل حل نشد، لازم است تا یک فرد تعمیرکار آن را بررسی کند.

۱۵- بررسی مشکل چکه کردن آب از لباسشویی ال جی و تعمیر آن

گاهی ممکن است از زیر لباسشویی، جاپودری و یا درب آن، آب چکه کند. در صورتی که چکه آب از جاپودری و درب باشد، موارد زیر را بررسی کنید.

 1. ممکن است فشار آب زیاد بوده و یا مقدار پودر بیش از حد باشد.
 2. اگر بین لاستیک و درب، مواردی مثل نخ یا مو گیر کرده باشد، ممکن است باعث چکه آب شود.
 3. در صورتی که در شستن قواره‌های مثل پرده این اتفاق رخ می‌دهد، بهتر است مقدار پودر کمتری بریزید.

اما اگر چکه از زیر دستگاه باشد، می‌توانید موارد زیر را بررسی کنید.

 1. ابتدا شلنگ تخلیه را چک کنید و مطمئن شوید که از محل تخلیه خارج نشده باشد. همچنین بررسی کنید که مسدودی در آن وجود نداشته باشد.
 2. محل اتصال شلنگ‌های آب را بررسی کنید.

نکاتی برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی ال جی

از آنجایی که لباسشویی یکی از وسایل ضروری در هر خانه‌ای است، برای اینکه مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید، لازم است چند نکته را رعایت کنید.

 1. سعی کنید بیش از اندازه داخل لباسشویی لباس نریزید. در صورتی که بیش از ظرفیت مجاز در دستگاه لباس بریزید، لباس‌های شما به خوبی شسته نمی‌شوند و به موتور ماشین فشار زیادی وارد می‌گردد.
 2. سعی کنید به صورت ماهانه فیلتر لباسشویی را تمیز کنید. برای اینکه بدانید فیلتر دستگاه شما کجا قرار دارد، می‌توانید از دفترچه راهنمای آن استفاده کنید.
 3. بعد از استفاده از لباسشویی، با یک اسفنج نرم، لاستیک دور درب، جاپودری و هر جایی که ممکن است کثیفی در آن وجود باشد را تمیز کنید.
 4. لباس‌هایی که دارای دکمه، زیپ و تزئینات فلزی زیادی هستند را داخل ماشین نریزید. چرا که ممکن است به آبکش یا درام لباسشویی آسیب وارد کند.
 5. قبل از اینکه اقدام به شستن لباس‌ها کنید، حتماً جیب آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. چرا که ممکن است در جیب آن‌ها وسایلی مانند سکه، کاغذ، دستمال و… باشد و هنگام شستشو به ماشین آسیب وارد کند.
 6. حتماً از تراز بودن لباسشویی اطمینان حاصل کنید.
 7. برای اتصال ماشین به برق، از یک محافظ برق استفاده کنید.
 8. در صورتی که تعداد کمی لباس برای شستشو دارید، لباسشویی را برای آن روشن نکنید. چرا که این کار علاوه بر کاهش عمر ماشین، باعث اسراف برق و آب نیز می‌شود.
 9. تا جایی که امکان دارد از مواد شوینده مرغوب و باکیفیت استفاده کنید.
 10. اگر خرابی در لباسشویی به وجود آمده حتی اگر کوچک باشد، آن را بی اهمیت ندانید و در سریع‌ترین زمان اقدام به تعمیر آن کنید.

هیچگاه از افراد غیرمتخصص برای تعمیر لباسشویی ال جی استفاده نکنید!

در صورتی که مشکلی برای لباسشویی شما به وجود آمد، اولین کاری که باید انجام دهید مراجعه به تعمیرکار مجاز و متخصص است. چرا که اگر از افراد غیرمتخصص برای تعمیر لباسشویی استفاده کنید، ممکن به جای درست کردن، صدمات زیادی را به آن وارد کند. علاوه بر آن ممکن است از قطعات غیر استاندارد استفاده کنند و هزینه‌های غیر متعارفی را از شما اخذ کنند.

بهترین مرکز تعمیر لباسشویی ال جی کجا است؟

لباسشویی نیز مانند هر وسیله دیگری ممکن است گاهی دچار مشکل شود. اما آنچه که اهمیت دارد، سپردن آن به یک مرکز معتبر برای تعمیر است تا به صورت اصولی اقدام به تعمیر لباسشویی شما کنند. مفتخریم اعلام کنیم که هوم کارا با داشتن متخصص‌های حرفه‌ای، در سریع‌ترین زمان آماده ارائه خدمات نصب و تعمیر ماشین لباسشویی برای تمامی برندها و مدل‌ها است.

اما چرا هوم کارا را برای تعمیر لباسشویی ال جی انتخاب کنیم؟

ارائه ضمانت و گارانتی معتبر

بعد از اینکه لباسشویی شما توسط تکنسین ما تعمیر شد، به شما ضمانت یکساله می‌دهند. اگر در این مدت مشکلی که برای دستگاه به وجود آمده، همان مشکلی باشد که در قبل برای شما تعمیر کردیم، به صورت رایگان آن را رفع خواهیم کرد.

تعمیر در محل

از آنجایی که جابه‌جایی لباسشویی ال جی کار بسیار دشواری است به خصوص اگر در آپارتمان باشید، تکنسین‌های هوم کارا در سراسر کشور حضور داشته و آماده ارائه خدمات به شکلی سریع در محل کار و یا خانه شما هستند.

تعمیر برندهای ایرانی و خارجی

فرقی نمی‌کند که لباسشویی شما ایرانی است و یا خارجی و یا چه مدلی دارد، ما تمامی برندهای ایرانی و خارجی را تعمیر می‌کنیم. همچنین علاوه بر لباسشویی، اگر سایر وسایل خانه مثل یخچال، ظرفشویی، کولر و… نیاز به تعمیر داشت، مجموعه ما آماده ارائه خدمات در این زمینه نیز می‌باشد.

تکنسین‌های حرفه‌ای

متخصصین هوم کارا دارای تجربه و دانش کافی در زمینه تعمیر انواع لباسشویی ال جی هستند و صدها تعمیر موفق در کارنامه خود ثبت کردند.

هزینه‌های منصفانه

هزینه‌هایی که از شما گرفته می‌شود، مطابق با نرخ اتحادیه محاسبه می‌شود.

چطور از خدمات هوم کارا استفاده کنیم؟

اگر ماشین لباسشویی ال جی شما خراب شده و نیاز به تعمیر دارد، می‌توانید با مراجعه به وب سایت هوم کارا، از طریق شماره تماس‌ها و یا فرم آنلاین زیر، درخواست خود را ثبت کنید. بعد از آن تکنسین‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به محل مراجعه و اقدام به تعمیر خرابی‌های به وجود آمده می‌کنند.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

"(ضروری)" indicates required fields

نام(ضروری)
نوع خدمات درخواستی

سوالات متداول تعمیر لباسشویی ال جی

متداول‌ترین دلایل خرابی‌های ماشین لباسشویی ال جی  ۱۵ مورد است که در این مقاله هم درباره عیب یابی آن و هم رفع این نوع مشکلات صحبت کردیم.

به دلیل پر تکرار بودن این سوال، در این مقاله ابتدا به بررسی ۱۸ خطا یا ارور ماشین لباسشویی  lg پرداختیم.

شما می توانید همین الان اقدام کنید. ثبت درخواست هر نوع تعمیر در شرکت هوم کارا در کمتر از ۶۰ انجام می‌شود! 

بله! هوم کارا تمام تعمیرات خود را با ضمانت کتبی ۱ ساله (۳۶۵ روزه) انجام می‌دهد!

هر تعمیری که ما در هوم کارا انجام دهیم طبق نرخ اعلامی از سوی اتحادیه محاسبه و دریافت می‌شود.