تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی بوش

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

کمک فنر ماشین لباسشویی قطعه ای است که در تمام ماشین لباسشویی های امروزی به کار رفته است این قطعه حرکت دیگ را کم می‌کند. اگر دقت کرده باشد در حین عملیات شستشو و آب کشی دیگ ماشین لباسشویی با تکان های شدیدی روبرو خواهد شد بنابراین باید این تکان ها مدیریت شود تا دیگ لباسشویی آسیب نبیند. برای تشخیص خرابی فنر ماشین لباسشویی می‌توانید به تکان ها و لرزش های بیش از حد ماشین لباسشویی دفت نمایید.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

اگر کمک فنر ماشین لباسشویی شما آسیب دیده باشد در مرحله آبکشی و خشک کردن با سروصدای زیادی مواجه خواهید شد در حدی که تحمل آن غیر ممکن خواهد بود در این صورت باید اقدام به تعویض این قطعه نمایید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد و یا از یکی از دوستان و آشنایان خود شنیده باشید که ماشین لباسشویی در حین فعالیت حرکت کند! این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که کمک فنر ماشین لباسشویی دچار آسیب دیدگی و یا رابی شده باشد.

در این شرایط باید کمک فنر ماشین لباسشویی بررسی شود تا در صورت خرابی اقدام به تعویض آن ها نمایید لازم است بگوییم تعویض کمک فنر نیاز به دانش و تجربه کافی دارد باز هم مثل همیشه یادآوری می‌کنیم در صورتی که دانش فنی در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی ندارید اقدام به تعویض کمک فنر ماشین لباسشوی نکنید.

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

آموزش تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

خوشبختانه راه تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی بسیار ساده است و در صورت مشاهده هرگونه لرزش بیش از حد باید آن را جدی بگیرید. و برای تعویض این قطعه بر طبق موارد ذیل عکل کنید.

۱.یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از انجام کارهای تعمیرات لوازم خانگی باید انجام دهید دو شاخه دستگاه را از برق جدا کنید تا با خیالی آسوده به انجام مراحل بعدی بپردازید.

۲.لازم در این مرحله لوله تخلیه و شیر برقی را از شیر آب جدا کنید.

۳.اگر قبلا این کار را انجام داده اید و یا در این زمینه تخصص دارید می دانید که کمک فنر ماشین لباسشویی به بدنه خارجی دستگاه چسبیده است و برای تعویض آن لازم است پنل جلویی و عقبی دستگاه را باز کنید.

۴.بعد از باز کردن پنل ها به راحتی می توانید کمک فنر را مشاهده کنید که در زیر دیگ لباسشویی قرار گرفته است برای جدا کردن کمک فنر از دیگ ماشین لباسشویی باید پیچ های بالای کمک فنر را باز کنید.

۵.حال لازم است بازوی کمک فنر را از کف لباسشویی جدا کنید

۶.حالا می توانید کمک فنر جدید را جایگزین کنید و تمامی مراحل بالا را تکرار کنید تا دوباره از ماشین لباسشویی استفاده کنید.

به عنوان سخن پایانی لازم است بگوییم مشکل خرابی کمک فنر در اثر بی توجهی به لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی ایجاد می شود بهتر است قبل از آنکه کار به تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی برسد تمامی صدا ها و لرزش ها را جدی بگیرید و حتی لازم است گاهی اوقات حساسیت خود را بالا ببرید تا از بروز مشکلات بزرگتر جلوگیری نمایید.

 

 

علائم خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

علائم خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

۱)لرزش شدید ماشین لباسشویی هنگام استفاده

۲)صدای بلند و ناهموار در زمان چرخش ماشین لباسشویی

۳)عدم توانایی ماشین لباسشویی در چرخش بار لباس یه طور کامل

۴)بار لباس به طور نامتناسب درون ماشین لباسشویی قرار می‌گیرد

۵)در هنگام باز کردن در ماشین لباسشویی، حرکت آن ناهموار است

 

روغن کاری کمک فنر لباسشویی

کمک فنرهای ماشین  لباسشویی برای عملکرد بهتر و طول عمر بیشتر به روغن کاری نیاز دارند. برای روغن کاری کمک فنرهای ماشین لباسشویی، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا باید مطمئن شوید که ماشین لباسشویی خاموش و غیر فعال است و به طور کامل خنک شده است.
 • با استفاده از کلید مناسب، قسمت جلویی ماشین لباسشویی را باز کنید.
 • برای دسترسی به کمک فنرها، پوشش محافظ را از بالای آن ها بردارید.
 • سپس با استفاده از یک روغن کمک فنر مخصوص، تعداد چند قطره روغن را در هز یک از محفظه های کمک فنر قرار دهید.
 • پوشش محافظ را به محل قبلی برگردانید و درب ماشین لباسشویی را بندید.
 • ماشین لباسشویی را روشن کرده و چرخه شستشویی را اجرا کنید تا روغن به طور یکنواخت در کمک فنرها توزیع شود.

توصیه می‌شود روغن کاری کمک فنرهای ماشین لباسشویی را حداقل هر شش ماه یکبار انجام داده و در صورت نیاز، از روغن مخصوص کمک فنر استفاده کنید.

روغن کاری کمک فنر لباسشویی

علت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی چیست؟

همه قطعات لباسشویی در مرور زمان و استفاده زیاد، دچار خرابی و فرسودگی می‌شوند و نیاز به تعمیر و تعویض خواهند داشت اما، در اثر رعابت یکسری موارد، خرابی کمک فنر لباسشویی و دیگر قطعات دیرتر اتفاق می‌افتد. در ادامه همراه ما باشید تا با علت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی و راه های نگهداری بهتر از آن بدانیم.

تشخیص خرابی کمک فنر لباسشویی کار خیلی پیچیده و سختی نیست. با بررسی وضعیت ماشین لباسشویی و کمک فنر می توان خرابی و اختلال در آن را متوجه شد.

از مهم ترین علت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی، تنظیم نادرست و محل قرارگیری نامناسب است. ماشین لباسشویی باید تراز و تنظیم باشد تا دچار خرابی کمک فنر نشود.

از دیگر علت خرابی کمک فنر لباسشویی، مقدار لباسی است که داخل مخزن دستگاه ریخته می شود. باید بر اساس وزن استاندارد لباسشویی خود، در ان لباس بریزید تا باعث از بین رفتن کمک فنرها نشود.

علت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی چیست؟

مراقبت از ماشین لباسشویی

برای اینکه لباسشویی تان درگیر تعمیر و هزینه های ناشی از تعویض قطعات نشود، مراقبت از لباسشویی خود را داشته باشید تا زود خراب و فرسوده نگردد. از مهم ترین موارد در نگهداری لباسشویی موارد زیر می باشد.

 • لباسشویی را به اندازه ظرفیتی که دارد پر کنید.
 • هر چند وقت یکبار لباسشویی خود را با مواد شوینده مناسب تمیز نمایید.
 • لباسشویی باید تراز و تنظیم شود.
 • از قرار دادن وسایل سنگین بر روی لباسشویی خود، خودداری نمایید.
 • از شوینده های مناسب برای لباسشویی استفاده نمایید.
 • اگر دستگاهتان دچار لرزش است ان را رفع نمایی تا باعث خرابی در قسمت کمک فنر ماشین لباسشویی نشود.

 

تماس با ما

 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.