7-ماشین-لباسشویی-برتر-درسال-2018-1

تراز کردن ماشین لباسشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تراز کردن ماشین لباسشویی از چهار جهت (چپ و راست – جلو و عقب)

قبل از نصب واشر پایه ها و شروع به تراز کردن، ابتدا ارتفاع پایه ها را تا حد امکان کوتاه تنظیم نمایید. اکثر ماشین های لباسشویی دارای پایه های قابل تنظیم هستند که می توان ارتفاع پایه ها را برای تراز کردن ماشین لباسشویی چندین سانتی متر جابه جا کرد. دلیل کوتاه کردن پایه ها ایجاد پایداری بیشتر در حین کار ماشین لباسشویی خواهد بود.

نکات:
  • معمولا پایه های عقبی ماشین لباسشویی های جدید به صورت خود تراز هستند و نیاز به تنظیم آنها نیست.
  • پایه های کشیده شده بیشتر سبب لرزش دستگاه می شوند و مستعد شکستن هستند.
  • شرکت های سازنده لباسشویی پایه ها را به صورت جمع شده عرضه می نمایند.

تراز نمودن ماشین لباسشویی از طرف چپ و راست

ابتدا شروع به تراز کردن چپ و راست ماشین لباسشویی نمایید. برای اینکار تراز را به صورت شکل زیر بر روی دستگاه قرار دهید.

حباب کوچک در تراز میزان صاف بودن سطح را نشان می دهد. اگر مکان حباب در مرکز لوله باشد یعنی سطح صاف است و اگر حباب خارج از مرکز بود دلیل تراز نبودن دستگاه شماست. زمانی که دستگاه شما تراز نبود، کافی است با استفاده از آچار، ارتفاع پایه های جلویی را تغییر دهید تا زمانی که حباب در وسط لوله تراز جای گیرد.

نکات:
  • اگر یک طرف از سطح ماشین لباسشویی بالاتر از سطح دیگر باشد، حباب به طرف سطح بالاتر حرکت می نماید. پس لازم است پایه های طرف بالاتر را کوتاه تر تنظیم نمایید.
  • اگر قسمت بالای ماشین لباسشویی خمیده است، برای قرار دادن تراز به دنبال یک قسمت صاف بگردید مانند بالای صفحه کنترل دستگاه

روش کوتاه و بلند کردن پایه ها در پایه های فلزی و پلاستیکی متفاوت است. برای پایه های فلزی ابتدا مهره قفل پایه ها را بوسیله آچار فرانسه شل نمایید. سپس پایه را در جهت عقربه های ساعت ( برای کوتاه شدن) و خلاف عقربه های ساعت (برای بلند شدن) بچرخانید. برای پایه های پلاستیکی لازم با استفاده از انبر دست پایه ها را گرفته و سپس آن ها را در جهت دلخواه بچرخانید.

نکات:
  • تنظیمات پایه ها را به صورت جزئی انجام دهید و هر بار حباب تراز را چک نمایید.
  • تا زمانی که حباب در مرکز لوله قرار گیرد به کار خود ادامه دهید.
  • برای تنظیم پایه ها لازم است فشار را بر روی آنها پایین آورد، زیرا احتمال ضربه و خم شدن پایه ها وجود دارد. برای جلوگیری از این عیب بهتر است بلوک های چوبی با ارتفاع یکسان و اندازه 10 در 10 سانتی متر را در زیر همه پایه ها قرار دهید و سپس پایه ها را تنظیم نمایید.

تراز نمودن ماشین لباسشویی از طرف جلو و عقب

پس از اینکه تراز کردن چپ و راست دستگاه تمام شد، حالا شروع به تراز نمودن جلو و عقب لباسشویی نمایید. برای این منظور تراز را به صورت عمود بر قرار گیری آن در شکل بالا بر روی دستگاه بگذارید.

همان طور که گفته شد معمولا پایه های عقب در ماشین های مدرن نسبت به هم تراز هستند و نیاز به تنظیم آنها نیست. پس برای تنظیم جلو و عقب دستگاه فقط پایه های جلو را تنظیم نمایید تا نسبت به پایه های هم سطح شوند.

در ماشین های لباسشویی قدیمی تر پایه های عقبی ماشین نسبت به هم تراز نیستند. این پایه ها شکلی همانند پایه های جلو دارند مثلا دارای مهره های قفل کننده هستند. پس لازم است پایه های عقبی نیز به صورت دستی تنظیم شوند.

نکات:
  • تراز کردن ماشین لباسشویی قدیمی کمی مشکل تر است. برای تنظیم جلو و عقب در ماشین های قدیمی ( پایه های فاقد خود ترازی) ابتدا تراز را بر روی دستگاه قرار دهید و بعد از مشاهده انحراف حباب تراز، با بلند کردن طرف پایین تر با دست، ماشین را در حالت صاف (تراز شده) نگه دارید و از شخص دیگری بخواهید پایه ها را به صورت جزئی تنظیم نماید. بعد از آن دوباره حباب را چک نمایید و تا وقتی که حباب در وسط لوله قرار گیرد این کار را تکرار نمایید.
  • بعد از اتمام کار و تراز نمودن کامل ماشین لباسشویی، شاید مشاهده نمایید یکی از پایه ها زمین را لمس نکرده است. دلیل آن می تواند ناهموار بودن کف آشپزخانه باشد، برای رفع این عیب با آچار پایه را به کف بچسبانید. به علت تکان خوردن ماشین لباسشویی و احتمال جابه جایی آن لازم است تراز بودن دستگاه هر 6 ماه چک شود.

در این یادداشت آموزش طریقه تراز کردن ماشین لباسشویی را شرح دادیم و امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

لت بسته نشدن درب یخچال

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »