نحوه تراز کردن لباسشویی ال جی

نحوه تراز کردن لباسشویی ال جی در خانه

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

یکی از مهمترین کارها در نصب ماشین لباسشویی، تراز کردن آن است. چرا که اگر تراز نباشد، علاوه بر وارد شدن صدمات جدی به دستگاه، باعث ایجاد سروصدای زیاد نیز خواهد شد. لباسشویی‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بر روی سطوح صاف، بدون هیچ لرزشی کار کنند. بنابراین حتما باید از تراز بودن این دستگاه اطمینان حاصل نمایید. به همین دلیل تصمیم داریم در این نوشته به نحوه تراز کردن لباسشویی ال جی بپردازیم.

نکته: برندهای مختلف لباسشویی مثل سامسونگ، بوش، پاکشوما، ایکس ویژن و… تقریبا روش تراز کردن یکسانی دارند. بنابراین این آموزش‌ها برای برندهای دیگر نیز قابل استفاده است.

دقت داشته باشید که علت لرزش ماشین لباسشویی فقط مربوط به تراز نبودن آن نیست. پس اگر بعد از تراز کردن دستگاه بازهم لرزش آن ادامه داشت، احتمال دارد مشکل جدی برای آن رخ داده باشد. در این شرایط باید از یک مرکز تخصصی تعمیر لباسشویی بخواهید تا دستگاه را بررسی کرده و مسائل مربوط به آن را برطرف کند.

بیشتر بخوانیم: تعمیرات لباسشویی ال جی

آموزش تراز کردن لباسشویی ال جی

مراحل تراز کردن لباسشویی ال جی

در زیر همه ماشین‌های لباسشویی به خصوص برند LG، پایه‌های قابل تنظیم با پیچ وجود دارد که به راحتی می‌توان با باز و بسته کردن آن‌ها، دستگاه را تراز کرد. در ادامه مراحل انجام اینکار را قدم به قدم توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانیم: تعمیر لباسشویی ال جی در تهران

 • قدم اول؛ بررسی زیر لباسشویی

مرحله اول در نحوه تراز کردن لباسشویی ال جی، بررسی زیر دستگاه است.

 1. زیر دستگاه را نگاه کنید تا هیچ ماده شوینده یا لغزنده‌ای وجود نداشته باشد.
 2. همچنین نباید چیزی از فوم بسته‌بندی در زیر آن باقی مانده باشد.

بیشتر بخوانیم: تعمیر لباسشویی ال جی در مشهد

 • قدم دوم در نحوه تراز کردن لباسشویی ال جی؛ بررسی تراز بودن دستگاه

دستگاه را در حالی که خاموش است، تکان دهید. در صورتی که پایه‌ها لق زدند، یعنی ماشین لباسشویی نیاز به تراز کردن دارد. همچنین با استفاده از تراز مهندسی نیز می‌توان دستگاه را بررسی کرد. در این روش، اگر حباب در مرکز ایستاد، یعنی لباسشویی نیازی به تراز کردن ندارد. در غیر اینصورت باید دستگاه را از چهار جهت یعنی چپ، راست، عقب و جلو تراز کنید.

البته اگر به تراز مهندسی دسترسی ندارید، می‌توانید با نرم افزارهای موبایل یا حتی یک لیوان آب، از تراز بودن دستگاهتان مطمئن شوید.

بیشتر بخوانیم: تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی و تعویض آن

 تراز کردن لباسشویی ال جی

 • قدم سوم؛ باز کردن ضامن و تنظیم پایه‌های جلویی

قدم بعدی در نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی، باز کردن ضامن قفل‌ها است. معمولا در اکثر مدل‌های این دستگاه، دو پایه در جلو قرار گرفته که به صورت پیچ قابل تنظیم هستند. اما قبل از تنظیم باید ضامن آن را باز کنید تا پیج‌ها قابلیت تنظیم داشته باشند.

این پایه‌ها معمولا دارای دو مهره هستند که یکی برای تنظیم و دیگری برای قفل کردن است. اگر مهره تنظیم کننده را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید، لباسشویی بالا می‌رود و اگر آن را بر خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید، لباسشویی پایین خواهد آمد.

برای تنظیم ارتفاع، تراز را بر روی دستگاه قرار داده و پیچ‌ها را باز و بسته کنید. هر کجا که حباب تراز در وسط ایستاد، یعنی ماشین لباسشویی ال جی تراز شده است. معمولا در داخل بسته‌بندی لباسشویی، یک آچار برای تنظیم پیچ‌ها وجود دارد.

نکته: در صورتی که لباسشویی شما قدیمی است و پیچ ندارد، باید در زیر آن یک تخته چوب محکم قرار دهید.

بیشتر بخوانیم: تعمیر لباسشویی ال جی در کرج

]',ki gfhsa,dd hg [d vh jvhc ;kdl

 • قدم چهارم در نحوه تراز کردن لباسشویی ال جی؛ تنظیم پایه‌های عقب

معمولا در اکثر مدل‌های ماشین لباسشویی LG، پایه‌های عقب به صورت خودکار تنظیم می‌شوند. بنابراین فقط کافی است پایه‌های جلو را تنظیم کنید. اما اگر پایه‌های عقب به صورت خودکار تنظیم نشدند، باید به صورت دستی نسبت به تنظیم کردن آن‌ها اقدام نمایید.

اگر پایه‌ها خودکار هستند ولی تنظیم نشده‌اند، از یک نفر بخواهید لباسشویی را از عقب به جلو خم کند. طوری که پایه‌های عقب با زمین ۵ سانتی‌متر فاصله داشته باشند. سپس به آرامی دستگاه را روی زمین بگذارد تا پایه‌ها تنظیم شوند. اما اگر پایه‌ها خودکار نبودند، باید مثل پایه‌های جلویی با استفاده از آچار آن‌ها را تنظیم کنید.

 • قدم پنجم؛ بستن ضامن پایه‌ها

کار بعدی که در نحوه تراز کردن لباسشویی ال جی باید انجام دهید، محکم کردن ضامن قفل پایه‌ها بعد از اطمینان از تراز بودن دستگاه است. چرا که بستن ضامن‌ها از برهم خوردن تراز جلوگیری می‌کند. در صورتی که ضامن‌ها را سفت نکنید، بعد از مدت کوتاهی دوباره لباسشویی شروع به لرزیدن خواهد کرد.

 • قدم ششم؛ اطمینان از تراز بودن ماشین لباسشویی ال جی

بعد از انجام کارهای بالا، یکی از برنامه‌های شستشو را اجرا کنید. در صورتی که فرایند شستشو بدون لرزش به پایان رسید، یعنی کار خود را به خوبی انجام داده‌اید. اما اگر بازهم دستگاه شروع به لرزیدن کرد، به احتمال زیاد مشکل از تراز بودن نیست و باید از نمایندگی بخواهید لباسشویی را بررسی کند.

البته امکان دارد نم دار بودن یا پوسیده شدن سطح زیرین دستگاه نیز باعث لرزش آن شود.

بیشتر بخوانیم: علت لرزش و تکان خوردن لباسشویی | جامع‌ترین بررسی

jvhc ;vnk gfhsa,dd hg [d

نکات مهم در نحوه تراز کردن لباسشویی ال جی و جلوگیری از لرزش دستگاه

برای اینکه تراز دستگاه به هم نخورد، مواردی که در ادامه گفته می‌شود را رعایت کنید.

 • در صورتی که حجم لباس‌ها زیاد است، آن را به چند بخش تقسیم کرده و جداگانه در داخل دستگاه قرار دهید.
 • اگر وزن لباس‌ها بیشتر باشد، باعث به هم ریختن تعادل دستگاه و در نتیجه لرزش آن می‌شود.
 • لباس‌ها را به صورت یکنواخت در داخل دیگ قرار دهید.
 • سرعت چرخش دیگ را بین ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ دور در دقیقه تنظیم کنید. چرا که سرعت‌های بالا باعث لرزش دستگاه شده و تراز آن را به هم می‌ریزد.
 • لباسشویی ال جی را در سطح صاف و محکمی قرار دهید.
 • اگر لرزش دستگاه بیش از حد بود، آن را خاموش کرده و تراز بودن را بررسی کنید. در صورتی که نتوانستید مشکل را حل کنید، از یک تکنسین کمک بگیرید.
 • هر چند وقت یکبار، تراز بودن لباسشویی ال جی را بررسی نمایید.

در این نوشته سعی کردیم شما را با نحوه تراز کردن لباسشویی ال جی آشنا کنیم. بنابراین با مطالعه مطالب فوق می‌توانید اینکار را به سادگی انجام دهید. اما در صورتی که نتوانستید دستگاه را تراز کنید، با کارشناسان هوم کارا تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه بعد از بررسی مشکل، تکنسین مربوطه را به محل اعزام می‌کنند تا مشکلات به وجود آمده برای لباسشویی را برطرف نمایند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.