روش هایی برای بوگیر ماشین لباسشویی

بوگیر ماشین لباسشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

قیبلا درباره چگونگی از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی صحبت کردیم و در این مقاله قصد داریم درباره بوگیر این دستگاه صحبت کنیم.

استفاده از بوگیر برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

یکی از مشکلاتی که افراد به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی دارند ، بو دادن آن و انتقال آن به لباس ها می باشد. این مشکلی است که ممکن است برای هر ماشین لباسشویی به وجود آید که البته باعث آن خود شما هستید. در این مقاله سعی داریم شما را با عوامل ایجاد کننده بوی نامناسب در ماشین لباسشویی و همچنین نحوه استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی آشنا سازیم.

* تعمیر لباسشویی ال جی *

عوامل ایجاد کننده بوی بد در لباسشویی

اگر برای بار چندم است که از ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید و متوجه بوی بد آن شده اید که به لباس ها هم انتقال پیدا کرده و آنها را هم بد بو کرده است ، توصیه می کنیم این موضوع را جدی بگیرید. زیرا:

 • دستگاه ماشین لباسشویی شما تبدیل به محل زندگی میکروارگانیسم هایی چون انواع میکروب و باکتری و کپک و … شده است.
 • این امر علاوه بر ایجاد بوی بسیار بد در دستگاه باعث می شود تا میکروب ها به لباس های داخل آن نیز سرایت پیدا کرده و به این ترتیب موجب بروز بیماری هایی چون حساسیت های پوستی شود.
 1. عدم رسیدگی به ماشین لباسشویی
 2. خارج نکردن لباس ها از ماشین لباسشویی به صورت فوری
 3. عدم وجود تهویه مناسب هوا در ماشین لباسشویی بعد از اتمام کار دستگاه
 4. عدم تمیزکاری پمپ تخلیه
 5. عدم تمیزکاری جاپودری ماشین لباسشویی

* تعمیر لباسشویی بوش در تهران *

رفع بوی بد دستگاه با بوگیر ماشین لباسشویی

بعد از این که منشأ بوی بد لباس ها و یا بوی متعفن موجود در آشپزخانه شناسایی شد ، احتمالاً بیشتر کاربران نمی دانند که چکار باید کرد. اما نگران نباشید ما در این قسمت از مقاله انواع روش های برطرف کردن بوی بد دستگاه را ذکر کرده و به صورت مفصل درباره ویژگی ها و نحوه استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی توضیح خواهیم داد. روش های مقابله با این معضل در دو دسته زیر طبقه بندی شدند.

 1. استفاده از روش های خانگی
 2. استفاده از محصولات تجاری برای بوگیری لباسشویی
 3. بیشتر بخوانید:دلایل لرزش یخچال و فریزر

* نحوه استفاده از مایع لباسشویی به چه شکل است؟ *

از بین بردن بوی دستگاه بدون استفاده از بوگیر لباسشویی

شما می‌توانید:

 1. با تخلیه فوری دستگاه از لباس های شسته شده
 2. باز گذاشتن درب دستگاه بعد از فرایند شستشو
 3. توجه وضعیت به جاپودری ، پمپ تخلیه و لاستیک اطراف درب ماشین لباسشویی
 4. خشک نگه داشتن سبد داخلی دستگاه

از ایجاد بوی بد در لباسشویی جلوگیری کنید.

اما در صورت بروز این مشکل اگر دسترسی به بوگیر ماشین لباسشویی ندارید ، می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:

 • با مخلوط دو ماده سرکه و جوش شیرین با هم و ریختن آن در لباسشویی و تنظیم دستگاه در حالت خود تمیز شوندگی بوی بد آن را از بین ببرید.
 • از مخلوط مواد سفید کننده با آب استفاده شود.
 • استفاده از برنامه شستشو با آب گرم که در خود دستگاه وجود دارد نیز این بو را از بین ببرید.

* راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی جی پلاس *

نحوه استفاده از بوگیر

مواد تجاری تولید شده برای از بین بردن بوی ماشین لباسشویی که با عنوان بوگیر ماشین لباسشویی و یا خوشبو کننده ماشین لباسشویی شناخته می شود یکی از بهترین و نتیجه بخش ترین روش های از بین بردن بوی بد دستگاه می باشد.

* نحوه استفاده از جاپودری لباسشویی | ریختن پودر، درآوردن و تمیز کردن آن *

توجه: از آن جایی که استفاده از موادی چون وایتکس ممکن است باعث خوردگی و ایجاد زنگ زدگی در سبد لباسشویی شود، توصیه می شود از این مواد جهت رسوب زدایی و رفع بوی بد استفاده گردد.

 • بوگیر لباسشویی در بازار در دو حالت محلول و قرص وجود دارد.
 • برای استفاده از محلول های بوگیر کافی است آن را در بخش هایی چون جا پودری، ورودی و خروجی آب، درب دستگاه و دیگ لباسشویی و … اسپری کنید و سپس درب دستگاه را ببندید.
 • این کار باعث از بین رفتن تمامی میکروب ها و باکتری ها و سایر میکروارگانیسم های موجود در ماشین لباسشویی شده و به این ترتیب بوی بد دستگاه از بین خواهد رفت.
 • از قرص های بوگیر ماشین لباسشویی هم می توانید در داخل جاپودری استفاده کنید.
 • نیز میتوانید آن را در داخل محفظه دیگ دستگاه قرار داده و با تنظیم آن بر روی یکی از برنامه های شستشو ، موجب پخش آن در تمامی قسمت ها شوید.
 • با این کار نیز بوی بد ماشین لباسشویی به صورت کامل رفع خواهد شد.

* چگونه فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟ *

نتیجه گیری از مقاله بوگیر و خشبو کننده ماشین لباسشویی

اگر نمیدانستید که برای رفع بوی بد لباسشویی چه باید کرد ، با خواندن این مقاله متوجه شدید که یکی از راهکارها استفاده از بوگیری یا همان خوشبوکننده لباسشویی است ، در ضمن لازم است بدانید که تمیز نگه داشتن قطعات و جرم گیری لباسشویی میتواند به این معضل پایان دهد و دیگر نگران بوی بد لباسشویی خود نباشید.

اگر به هر دلیلی در ماشین لباسشویی خود با مشکل مواجه شده اید و یا به طور کلی دستگاه شما کار نمی کند ، یا نیاز به جرم گیری دارید حتماً برای تعمیر آن به یک نمایندگی معتبر مراجعه فرمایید. بهترین گزینه برای این کار هوم کارا می باشد. زیرا این مرکز از تکنسین‌هایی ماهر برخوردار است که می توانند دستگاه های معیوب شما را در کمترین زمان و با دقت بالایی عیب یابی کرده و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.