خرید کولر گازی.خرید کولر گازی از سایت بانه دات کام.خرید و فروش بهترین کولر گازی اسپلیت از سایت بانه.قیمت کولر گازی اسپلیت 12000 جنرال. لیست قیمت کولر های گازی و دستگاه های تهویه هوا از BANEH.COM.

بهترین محل برای نصب کولرگازی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

انتخاب بهترین محل برای نصب کولرگازی، معمولا به نظر مصرف کار دشواری است. چرا که زمانی اقدام به نصب کولرگازی می کنند که لوله کشی ساختمان به اتمام رسیده است و برای لوله کشی کولرگازی، اقدامی صورت نگرفته است.

در این مطلب راهکار هایی ارائه می شود که بتوانید به راحتی کولرگازی خود را در محلی مناسب نصب نمایید. لازم به ذکر است که کولرگازی دارای دو یونیت داخلی و خارجی است که هر کدام باید در محلی مناسب نصب شوند. در این صورت بیش ترین و بهترین بازدهی را برای شما خواهند داشت.

لوله کشی استاندارد کولرگازی جهت نصب یونیت داخلی

لوله کشی استاندارد کولرگازی جهت نصب یونیت داخلی، باید به اندازه استاندارد انجام شود. چرا که به طور معمول فاصله ای استاندارد برای لوله کشی از یونیت داخلی به یونیت خارجی مشخص شده است و شما باید آن را در نظر بگیرید. به طور معمول امکان دارد در برند های مختلف متغیر باشد و برای هر برند متفاوت باشد. به همین خاطر باید حتما این حد فاصل را در زمان لوله کشی کولرگازی رعایت کنید.

توجه داشته باشید که شما می توانید دیوار را سوراخ کنید و سیستم لوله کشی کولرگازی را عبور دهید. همین طور می توانید به صورت رو کار، سیستم لوله کشی را انجام داده و با بست، آن را به دیوار متصل نمایید.

محل نصب یونیت داخلی کولرگازی

به طور کلی یونیت داخلی وظیفه پرتاب باد به محیط را دارد. بهتر است محل نصب یونیت داخلی کولرگازی در خانه و محیط، محلی باشد که بیش ترین مساحت را خنک و یا گرم کند.

 • قدرت پرتاب باد، در هر کولرگازی، متفاوت است. باید در نظر بگیرید که قدرت پرتاب باد در کولرگازی شما به مقدار است. به همین خاطر می توانید بررسی کنید که می تواند تا چه مساحتی را پوشش دهد. در صورتی که مساحت محیط بیش تر از قدرت پرتاب باد کولرگازی است، به شما توصیه می کنیم که از دو کولرگازی استفاده نمایید.
 • نکته دیگری که باید برای محل نصب یونیت داخلی در نظر بگیرید، قرار دادن آن زیر سقف است. چرا که به طور معمول هوای گرم در زیر سقف جمع می شود و اگر شما یونیت داخلی را در نزدیکی سقف نصب کنید، امکان دارد که یونیت داخلی نتواند به اندازه کافی در مطبوع سازی هوای محیط شما نقش داشته باشد.
 • به توصیه تکنسین های آی پی امداد، می توانید یونیت داخلی را با فاصله 40 تا 50 سانتی متری از سقف نصب نمایید. در این صورت جریان هوای خنک، تاثیر بیش تری بر محیط شما می گذارد.

نکاتی مهم در زمان نصب یونیت داخلی کولرگازی در منزل

در ادامه نکاتی حائز اهمیت و مهم را برای شما آورده ایم تا بتوانید محلی مناسب را برای نصب یونیت داخلی انتخاب نمایید:

 • از قرار دادن و نصب یونیت داخلی در مجاورت سیستم های گرمایشی مانند بخاری، شوفاژ و… خودداری کنید.
 • اگر تصمیم به نصب یونیت داخلی در آشپزخانه دارید، آن را بالا اجاق گاز و یا قسمت های مرطوب و رطوبت ساز آشپزخانه نصب نکنید.
 • در زمان انتخاب محل نصب برای یونیت داخلی، به سرویس سالیانه و عیب یابی و تعمیر آن توجه کنید.
 • پیش از آن که یونیت داخلی را نصب کنید، از محکم بودن صفحه نگهدارنده یونیت داخلی اطمینان خاطر کسب کنید.
 • هر چند که باید محل نصب یونیت داخلی پایین باشد، اما از نصب آن در مسیر رفت و آمد خودداری کنید.

 بهترین محل برای نصب کولرگازی در پاساژ ها و مکان های تجاری

پیش تر مشخص کردیم که باید محل مناسب نصب کولرگازی، 40 تا 50 سانتی متر پایین تر از سقف باشد. در صورتی که این مسئله در فروشگاه ها و پاساژ های تجاری، کاملا متفاوت است.

 • به طور معمول این جور اماکن به دلیل سقف های بلندی که دارند، جریان هوا بیش تر و بهتر در آن ها اتفاق می افتد. هم چنین هوای گرم به سمت سقف می رود و فشردگی هوای گرم در ارتفاع کم تر، نامحسوس می شود.
 • شما می توانید کولرگازی را در ارتفاع بلند تری نصب کنید. اما باید در زمان نصب به قدرت پرتاب باد کولرگازی خود توجه کنید. بهترین ارتفاع برای نصب کولرگازی در فروشگاه ها و پاساژ های تجاری، حد فاصل دو متر از سطح زمین می باشد.

محل مناسب برای نصب کندانسور کولرگازی

کندانسور ها به طور کلی وظیفه تامین هوا و ساخت هوای خنک برای کولرگازی ها را بر عهده دارند. شما باید برای نصب کندانسور، محلی را انتخاب کنید که کم تر و حدالمقدور در سایه باشد. در واقع نباید زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد تا بازدهی مناسبی را داشته باشد. چرا که نور خورشید تولید هوای خنک را دچار اختلال می کند و فرسایش آن را افزایش می دهد.

بهتر است برای راندمان بیش تر و بهتر دستگاه کولرگازی، آن را در سایه نصب نمایید.

محل مناسب برای نصب کمپرسور کولرگازی

محل مناسب برای نصب کمپرسور کولرگازی باید در جایی انتخاب شود که فضای آزاد از هر طرف را دارا باشد. در صورتی که کمپرسور به دیوار چسبیده باشد و یا در مجاورت جسم و اشیا قرار بگیرد، نمی تواند تبادل درست گرما با محیط را داشته باشد. به همین خاطر بازدهی سیستم کولرگازی، کم خواهد شد.

 • هم چنین در نظر داشته باشید که عدم تبادل هوا در کمپرسور می تواند منجر به مصرف بیش از اندازه انرژی برق و همین طور کاهش طول عمر کمپرسور کولرگازی شود.
 • توجه داشته باشید که نباید جسمی سنگین و یا دستمال و پارچه بر روی کمپرسور قرار دهید. چرا که می تواند باعث آسیب رسیدن به کمپرسور شده و شما متحمل هزینه های عیب یابی و تعمیر آن شوید.

اهمیت محل نصب یونیت خارجی کولرگازی در خارجی خانه

یونیت خارجی به دلیل داشتن کمپرسور و کندانسور در خود، صدا و گرمای زیادی را از خود تولید می کند. بهتر است محل قرار گیری آن در بیرون از محیط خانه انتخاب شود تا هوا گیری مناسب را انجام دهد. همین طور آلودگی صوتی کم تری را تولید نماید.

 • توجه داشته باشید که محل قرار گیری یونیت خارجی باید کاملا مسطح و تراز باشد. هم چنین باید در زمان نصب یونیت خارجی به رفت و برگست لوله های آب، برق و یا گاز توجه شود.
 • از دیگر نکاتی که باید در زمان انتخاب محل نصب یونیت داخلی به آن توجه کنید، عدم تابش نور خورشید و به دور بدون آن از نم و رطوبت است.
 • محل نصب یونیت خارجی باید به دور از فن های اگزاست، محیط های آلوده، دودکش ها، هود آشپزخانه و … باشد. چرا که باعث هدایت بوی نامطبوع و مقداری آلاینده به داخل محیط خواهد شد.
 • اگر مجبور هستید که یونیت خارجی را بر روی لبه پنجره و یا اسکلت فلزی قرار دهید، بهتر است از لرزه گیر ویا منجیت استفاده نمایید.

نتیجه گیری از بهترین محل برای نصب کولرگازی در منزل

اگر تا به این جای مطلب همراه ما بودید، بررسی بهترین محل برای نصب کولرگازی را انجام داده و متوجه شدید که باید یونیت داخلی و یونیت خارجی هر کدام در کدام محل قرار بگیرند.

 • انجام لوله کشی به صورت استاندارد
 • انتخاب بهترین محل برای نصب کولرگازی در خانه؛ توجه داشته باشید که یونیت داخلی کولرگازی جایی باید نصب شود که باید آن در همه جای محیط قرار بگیرد.
 • توجه داشته باشید که یونیت خارجی یا کندانسور کولرگازی باید خارج از منزل و در سایه و به دور از نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد.
 • توجه داشته باشید که نصب و راه اندازی کولرگازی، به طور کلی باید با رعایت استاندارد هایی انجام شود. در غیر این صورت امکان دارد بازدهی و کارایی مناسب را برای شما نداشته باشد و همین طور کمپرسور دچار خرابی شود.
هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

لت بسته نشدن درب یخچال

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »