برخی ارور های ماکروفر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

برخی از این کدهای خطا عبارتند از:

 • کد خطای SE

کلیدهای مایکروویو را تمیز کرده و بررسی کنید که آیا سطح صفحه کلید خیس است یا خیر. در صورت لزوم می‌توانید مایکروویو را خاموش کرده و دوباره تنظیم کنید.

 • کد خطایE-12 و E-45

وقتی سنسور گاز دچار مشکل شده و دستگاه داغ کرده باشد، این خطاها را نشان می‌دهد. در این حالت، باید مایکروویو را خاموش کرده و اجازه دهید تا حداقل ۵ دقیقه خنک شود.

 • خطای Door

اگر در هنگام عملکرد سنسور PH/Easy (Humidity) درب مایکروویو را باز کنید، با این خطا مواجه خواهید شد. در این حالت باید دستگاه را خاموش کرده و دوباره راه اندازی کنید.

 • کد خطای C-d0

کلیدهای مایکروویو را تمیز کرده و بررسی کنید که آیا سطح صفحه کلید خیس است یا خیر. اگر دوباره با این خطا مواجه شدید، مایکروویو را برای مدت ۳۰ ثانیه خاموش کرده و دوباره تنظیم کنید.

 • کد خطای C-10

دکمه Stop/Cancel را فشار دهید و دوباره دستگاه را راه اندازی کنید. اگر کد خطا دوباره ظاهر شد، مایکروویو را حداقل برای ۳۰ ثانیه خاموش کرده و دوباره تنظیم کنید.

 • کد خطای E-15

وقتی در را باز می کنید یا در حالتSensor Cook ، کلید Stop/Eco را فشار دهید، پیام “E-15” به طور خودکار فعال می‌شود. برای بازگشت به حالت مقداردهی اولیه روی صفحه، باید کلید Stop/Eco را فشار دهید.

 • کد خطای E-24

قبل از گرم شدن بیش از حد مایکروویو، این کد خطا به طور خودکار فعال می‌شود. در صورت فعال شدن آن، کافی است کلید Stop/Eco را فشار دهید تا دستگاه دوباره به حالت اولیه، بازگردد.

روش استفاده از دکمه گریل یا سرخ کن

در بخش‌های قبل، به بررسی عملکرد دکمه‌ها و نحوه استفاده صحیح از مایکروویو سامسونگ پرداختیم و دیدیم که یکی از قابلیت‌های مایکروویوهای جدید، امکان گریل کردن انواع مواد غذایی و یا سرخ کردن آنهاست. اما چگونه می‌توان دکمه گریل را برای گریل کردن مواد غذایی استفاده کرد؟ در ابتدا باید توجه کنید که در هنگام لمس سینی و گیرنده‌های داخل فر، همیشه از دستکش‌های مخصوص فر استفاده کنید. چرا که تمامی اجزای موجود در مایکروویو، بسیار داغ می‌شوند سپس برای گریل نمودن کافی است تا:

 • درب فر را باز کنید و غذا را روی سینی فر قفسه قرار دهید.
 • دکمه Grill را فشار دهید و صبر کنید تا علائم حالت گریل روی صفحه نمایش، دیده شوند.
 • با چرخاندن دکمه انتخابگر چند کاره، مدت زمان لازم برای گریل کردن غذا را تنظیم کنید. (حداکثر ۶۰ دقیقه)
 • دکمه Start را فشار دهید تا عملیات گریل کردن شروع شود. وقتی این مرحله به پایان برسد، دستگاه چند بار بوق می‌زند و متوقف می‌شود.

عملکرد کانوکشن چیست؟

کانوکشن، نوعی عملکرد برای پخت یکنواخت دستگاه‌های مایکروویو است که شما را قادر می‌سازد تا غذا را به همان روشی که در اجاق‌های سنتی تهیه می‌کردید، بپزید. با کمک عملکرد کانوکشن، شما می‌توانید مواد غذایی را در مدت زمان کوتاه‌تر، به صورت یکسان و یکنواخت، با بهترین درجه برشتگی، همراه با صرفه جویی در مصرف انرژی به دلیل سرعت بالاتر پخت در دمای پایین‌تر، طبخ کنید. برای استفاده صحیح از حالت کانوکشن مایکروویو سامسونگ دمای دستگاه را در محدوده ۴۰ تا ۲۵۰ درجه سلیوس قرار دهید. توجه کنید که حداکثر زمان پخت در حالت کانوکشن، ۶۰ دقیقه است.

علامت کانوکشن چیست؟

در بخش‌های قبلی مقاله نحوه استفاده صحیح از مایکروویو سامسونگ با علامت کانوکشن آشنا شدیم و دیدیم که بیشتر مایکروویوها گزینه مشابهی برای اجرای عملکرد کانوکشن دارند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.