برای تشخیص جاروبرقی اصل از تقلبی باید به کدام بخش توجه شود؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

برای اینکه بتوانید جاروبرقی اصل از فیک را تشخیص دهید، در ابتدا باید بتوانید تمام جزئیات و اجزای جاروبرقی را با یکدیگر مقایسه کرده تا از اصل بودن مدل جاروبرقی اطمینان حاصل کنید. بخش هایی از اجزای جاروبرقی که باید برای تشخیص جاروبرقی اصل از تقلبی بررسی شود، عبارت است از:

 • جنس بدنه جاروبرقی
 • نوع رنگ جاروبرقی
 • تعداد چرخ های جاروبرقی
 • مدل چرخ جاروبرقی
 • مدل بدنه جاروبرقی
 • سایز جاروبرقی
 • میزان قدرت و مکش جاروبرقی
 • نوع فیلتر جاروبرقی
 • مدل دهنک جاروبرقی
 • مدل لوله فلزی و لوله خرطومی جاروبرقی

هرگونه تفاوت در جزئیات جاروبرقی ممکن است نشانه دهنده تقلبی بودن جاروبرقی باشد. بنابراین به هیچ عنوان خود را بابت جزئیات کوچک و کم اهمیت مجاب نکنید. زیرا ممکن است در این صورت جاروبرقی تقلبی را به جای جاروبرقی اصلی خریداری کنید.

چه راه هایی برای تشخیص جاروبرقی اصل از تقلبی وجود دارد؟

آیا شما نیز در هنگام خرید جاروبرقی با این سوال که چه راه هایی برای شناخت جاروبرقی اصل از تقلبی وجود دارد، مواجه شده اید؟ تشخیص جاروبرقی اصل توسط روش های متعددی امکان پذیر است‌. برای اینکه بتوانید اصل بودن جاروبرقی ال جی و سامسونگ را تشخیص دهید، باید در هنگام خرید جاروبرقی به راه های تشخیص جاروبرقی اصل از تقلبی توجه کنید. دقت داشته باشید که از طریق اکثر این راه ها می توانید به شناخت جاروبرقی فیلیپس، بوش یا برندهای دیگر اصل از تقلبی یا بدلی بپردازید.

این روش ها عبارتند از:

 • بررسی جزئیات کامل قطعات جاروبرقی
 • مقایسه تمام بخش های جاروبرقی مورد نظر با تصاویر موجود در سایت
 • سرچ و دریافت اطلاعات کامل جاروبرقی با دانستن اسم
 • بررسی شماره سریال جاروبرقی
 • بررسی لوگو و لیبل های درج شده روی جاروبرقی و کارتون آن

چگونه می توان از راه بررسی قطعات جاروبرقی به تشخیص اصل یا تقلبی بودن جاروبرقی پرداخت؟

جاروبرقی های اصل از کیفیت بالایی برخوردار هستند و می توانند طی زمان کوتاهی باعث تمیزی محیط شود. اگر میخواهید از راه بررسی قطعات به تشخیص اصلی یا تقلبی بودن جاروبرقی بپردازید باید از دقت بالایی برخوردار باشید. برای انجام این کار شما باید قطعات جاروبرقی را باز کرده و با جاروبرقی اصلی مقایسه کنید. اگر جاروبرقی اصلی را به همراه ندارید، باید از طریق عکس هایی که در صفحه گوگل موجود است به بررسی اجزای جاروبرقی مانند دسته، دهنک، بدنه، فیلتر، چرخ ها و … بپردازید. قطعاً یکی از بهترین راه تشخیص اصل با بدلی بودن جاروبرقی ال جی، بوش، سامسونگ یا … بررسی قطعات جاروبرقی است.

بیشتر بخوانید:چرا خرید کولرگازی اصلی به جای تقلبی با ضرر های زیادی به همراه است؟

به چه صورت می توان از راه سرچ کردن به تشخیص اصل یا تقلبی بودن جاروبرقی پرداخت؟

سرچ کردن بهترین راه برای تشخیص جاروبرقی اصل است‌. شاید از خود سوال کنید که چگونه می توان از طریق سرچ کردن به تشخیص اصل بودن جاروبرقی پرداخت؟ برای تشخیص اصل بودن جاروبرقی از طریق سرچ کردن ابتدا باید نام کامل جاروبرقی از هر برندی که باشد را تنها به صورت انگلیسی در سایت سرچ کنید. قطعاً اگر دستگاه مورد نظر اصل باشد، عکس کار به همراه اطلاعات آن در سایت آن شرکت درج شده و شما می توانید به تشخیص اصل یا تقلبی بودن جاروبرقی سامسونگ بپردازید.

چگونه می شود از راه شماره سریال به تشخیص اصل یا بدلی بودن جاروبرقی فیلیپس پرداخت؟

شماره سریال درج شده روی کار یک راه کار عالی برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن جاروبرقی است. در همین راستا بهتر است ابتدا باید شماره سریال درج شده در جاروبرقی را روی نرم افزار مخصوصی کپی کنید. در صورتی که شماره سریال جاروبرقی صحیح باشد، نام کالا و اطلاعات شرکت و نام کشور تولید کننده به شما نمایش داده می شود از طریق آن می توانید به مشخص نمودن اصل بودن جاروبرقی ال جی بپردازید. به همین علت بهتر است حتی اگر به صورت غیر حضوری تمایل به خرید دارید، از فروشنده درخواست شماره سریال را داشته جاروبرقی را داشته باشید.

آیا با بررسی لیبل و لوگو درج شده در جاروبرقی و کارتون آن به شناخت جاروبرقی اصل از تقلبی کمک می کند؟

لوگو و لیبل های زیادی روی جاروبرقی و کارتون لوازم خانگی درج می شود که در اغلب موارد نشان دهنده نام برند تولیدکننده است. اما موضوع این است که اغلب موارد لیبل های درج شده در کارتون یا جاروبرقی به صورت تقلبی است. در بسیاری از موارد لیبل ها و لوگو های درج شده در کارتون اگر از کیفیت پایینی برخوردار باشند، تقلبی خواهند بود.

همچنین تنها شرکت های تولیدکننده اصلی هستند که لوگو و لیبل خود را به روی کارتون نصب می کنند و شما می توانید از آن طریق به تشخیص اصل یا تقلبی بودن جاروبرقی بپردازید.

از چه راهی می توان از خرید جاروبرقی تقلبی جلوگیری کرد؟

اگر مایل به خرید جاروبرقی اصل هستید، باید تلاش کنید تا جاروبرقی خود را از شرکت های معتبر یا فروشگاه های معتبر لوازم خانگی خریداری کنید. همچنین از طریق راهنمایی و مشاوره از سوی افراد باتجربه، بهترین خرید جاروبرقی را انجام دهید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.