برای استفاده از مایکروفر چه ظرفی مناسب است؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

«فر مایکروویو» به خاطر وجود امواجی که برای پخت غذا ساطع می‌کند، به ظروف خاصی نیاز دارد. احتمالاً همه‌ی شما که از فر استفاده می‌کنید می‌دانید که ممنوعیت بزرگ برای این ظرف‌ها «فلزی بودن» است. شاید هم گاهی اشتباه کرده باشید و با گذاشتن ظرف فلزی در مایکروویو جرقه‌هایی شبیه رعد و برق را در آن دیده باشید.

این رعد و برق‌های کوچک دشمن اصلی فر مایکروویو شما هستند. با این حال استفاده از ورق‌های آلومینیومی که برای پوشش روی غذا به کار می‌روند، در برخی از مایکروفرها بلامانع است.

اگر به دنبال خرید یک فر مایکروویو هستید و یا فکر می‌کنید که ظروف مناسبی برای مایکروفر خود نیاز دارید این مقاله را بخوانید و بر اساس نکته‌های گفته شده بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای پی‌بردن به بی‌خطربودن یک ظرف، می‌توانید از این راه استفاده کنید: یک فنجان آب در ظرف بریزید و برای مدت یک دقیقه آن را با درجه‌ی بالا در فر قرار دهید. اگر آب درون ظرف گرم شد و ظرف سرد باقی ماند، ظرف مناسبی را انتخاب کرده‌اید.
پیش از استفاده از کاغذ آلومینیومی در مایکروفر حتماً دفترچه‌ی راهنمای دستگاه خود را بار دیگر بخوانید، چون دستورالعمل استفاده از این نوع ورق، برای هر دستگاه متفاوت است.

اگر دفترچه ‌راهنمای فر خود را در اختیار ندارید، این موارد کلی را رعایت کنید: ورق‌های آلومینیومی تنها باید بر روی ظرف قرار بگیرند و به دیواره، سقف و کف محفظه‌ی داخلی برخورد نکنند. مطمئن باشید که ظرف شما با پوشش آلومینیوم دقیقاً روی صفحه‌ی گردان مایکرویو قرار گرفته‌ است.

یادتان نرود که منظور از ظروف ممنوعه تنها کاسه‌ها و تابه‌های فلزی نیستند، هر گونه کاسه یا فنجان که در آنها طلا یا نقره به کار رفته باشد، دماسنج مخصوص پخت گوشت و سیخ کباب در مایکروفر ممنوع است.

ظروف سرامیکی و شیشه‌یی بهترین انتخا‌ب‌ها برای فر مایکروویو هستند اما به خاطر داشته باشید که ظروف سرامیکی یا چینی نباید لب‌پریدگی داشته باشند.

بیشتر بخوانید:پاک کردن چربی های هود

موادغذایی چرب به طور کلی با ظروف پلاستیکی واکنش نشان می‌دهند و این واکنش مواد شیمیایی مضری را وارد غذا می‌کند. بنابراین افزون بر استفاده‌ای که از این ظروف در مایکروویو انجام می‌دهید، در استفاده از آنها در یخچال و فریزر نیز دقت کنید.

برای استفاده از ظروف پلاستیکی در مایکروفر نمادهایی وجود دارد که باید بر روی ظروف حک شده باشد. ظروف ترموپلاستیکی به طور کلی برای استفاده در مایکروویو ساخته می‌شوند و نمادهایی که در تصویر زیر می‌بینید همگی نشان می‌دهند که می‌توان از آنها در برابر امواج مایکرو استفاده کرد.

حتی اگر ظرف پلاستیکی شما برای استفاده در مایکرویو ساخته شده باشد، باید به تاریخ مصرف آن دقت کنید. این ظروف محدودیت زمان استفاده دارند.

بسیاری از افراد به نمادهای حک شده بر روی شیشه‌شیر و ظرف غذای پلاستیکی مخصوص کودک اعتماد نمی‌کنند. خوب پیشنهاد ما نیز این است که برای گرم‌کردن شیر و غذای کودکان، تنها از ظروف شیشه‌یی در مایکروفر استفاده کنید.

ز مایکروفر انتظار گرم کردن تمام غذاهای خود را نداشته باشید، این موضوع همیشه به ظرفی که انتخاب می‌کنید مربوط نیست. اگر یک غذای پر از روغن زیتون را در مایکروفر می‌گذارید، امواج مایکرو قادر به گرم کردن آن نخواهند بود چون این روغن مولکول‌های دوقطبی ندارد.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.