باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

علت اصلی باز نشدن درب لباسشویی بوش

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش چیست؟ یکی از مشکلات تداول که هنگام استفاده از ماشین لباسشویی بوش ممکن است با آن روبه رو شوید، باز نشدن درب لباسشویی است. علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش می‌تواند از اشتباهات ساده تا نقص فنی متغییر باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد اینکه چرا درب لباسشویی باز نمی‌شود صحبت کنیم، به علاوه نکاتی برای برطرف کردن این مشکل مطرح خواهد شد.

ذز صورتی که علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش شما یک نقص فنی بود حتما برای برطرف کردن آن از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید. در غیر این صورت ممکن است به دلیل نداشتن فنی کافی به دستگاهتان آسیب وارد کنید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

چرا درب لباسشویی بوش باز نمی‌شود؟

ابدا اتفاق خوشایندی نیست، طبق برنامه لباس ها را داخل دستگاه انداخته اید و وقتی برای پهن کردن لباس ها می‌روید، درب دستگاه باز نمی‌شود، باید بدانید که ۶ دلیل احتمالی برای باز نشدن درب لباسشویی بوش وجود دارد که در ادامه این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

قفل شدن درب لباسشوی؛ به دلیل مسائل امنیتی

در ماشین های لباسشویی اتوماتیک، بعد از شروع چرخه شست و شو تا زمان اتمام فرایند با استفاده از میکروسوئیچ قفل می‌شود. زمانی که برنامه شست و شو به پایان رسید و آب مخزن کاملا تخلیه شد، درب دستگاه از طریق فرمان برد باز می‌شود. مشکل اصلی زمانی رخ می‌دهد که مدت ها از اتمام شست و شو گذشته باشد، اما در باز نشود. گاهی اوقات علت قفل شدن درب لباسشویی گیر کردن ضامن یا قلاب در بدنه دستگاه است. در چنین شرایطی می‌توانید با استفاده از یک پیچ گوشتی یا چاقو به مرکز دستگیره در فشار وارد کرده و زباله آن را باز کنید.

باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

۱- مسدود شدن مسیر تخلیه آب

اگر به هر دلیلی سیستم تخلیه آب توسط یک شی خارجی مسدود شده باشد، درب ماشین لباسشویی باز نخواهد شد. این اولین دلیل باز نشدن در لباسشویی بوش ایت. با بررسی مسیر تخلیه آب و باز کردن مسیر تخلیه دیگر با چنین مشکلی رو به رو نخواهید شد.

1- مسدود شدن مسیر تخلیه آب

۲- شکستن دستگیره درب لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است باز نشدن درب لباسشویی بوش ناشی از شکستن دستگیره درب باشد. اگر دستگیره لباسشویی رو به جلو بود، با جدا ردن سیم یا خط رشته ای که در اطراف لبه درب قرار گرفته می‌توانید آن را باز کنید.

ولی در صورتی که با این روش مشکل برطرف نشد و همچنان با باز نشدن در ماشین لباسشویی بوش درگیر بودید باید از یک تعمیرکار لوازم خانگی بوش کمک بگیرید تا با تعویض قطعه آسیب دیده این مشکل را هر سریع تر برای شما برطرفکند.

 

۳- نقص فنی در میکروسوئیچ

وظیفه اصلی میکروسوئیچ این است که ۲ دقیقه بعد از اتمام فرایند شستشو درب را باز کند و شما بتوانید لباس ها را از آن خارج کنید. در بسیاری اوقات ممکن است که میکروسوئیچ درب لباسشویی بوش عملکرد درستی نداشته باشد و حتی با گذشت ۲ دقیقه هم درب باز نشود.

3- نقص فنی در میکروسوئیچ

۴- فعال بودن قفل کودک، علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

در بسیاری موارد باز نشدن درب لباسشویی فقط و فقط به خاطر فعال بودن قفل کودک است که با غیر فعال کردن این گزینه می‌توانید مشکل را برطرف کنید.

باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

۵- گیر کردن لباس یا یک شی خارجی بین درب و محفظه ی شستشو

گاهی هم ممکن است هنگام ریختن لباس ها به دیگ شستشو خیلی دقت کافی نداشته باشید و آنها را نامرتب یه داخل دیگ بیندازید و در این بین لباس های کوچک مثل جوراب، لباس بچه و… بین درب و محفظه لباسشویی بوش گیر کند.

همین امر موجب می‌شود که قفل درب باز نشود و شما فکر کنید ماشین لباسشویی خراب شده و نیاز به تعمیر لباسشویی دارید.

همیشه هنگام ریختن لباس ها به داخل ماشین لباسشویی نهایت دقت را داشته باشید تا دچار این مشکل نشوید و فرایند شستشو خیلی بهتر انجام بگیرد.

 

۶- ریختن لباس خیلی بیشتر از توان ماشین لباسشویی

هر ماشین لباسشویی یک ظرفیت مشخص دارد و هرگز نباید بیش از حد مجاز و بیشتر از توان ماشین لباسشویی آن را پر کرد.

یک علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش همین موضوع ایت. همیشه به خاطر داشته باشید که هنگام پر کردن دیگ شستشو؛ باید فاصله ی بین لباس ها تا بالاب دیگ، به اندازه یک کف دست خالی باشد که ماشین لباسشویی متحمل فشار زیادی برای شستشو و آبکشی نشود.

6- ریختن لباس خیلی بیشتر از توان ماشین لباسشویی

کلام پایانی

حالا که در مورد دلایل باز نشدن در لباسشویی بوش می‌دانید، همیشه به خاطر داشته باشید که با مراقبت و نگهداری درست هر دستگاه می‌توانید به افزایش طول عمر آن کمک کنیم. در صورتی که با مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی مواجه شدید و با انجام این راهکارها مشکل برطرف نشد، حتما برای تعمیر لباسشویی خود از یک مرکز مجاز تعمیر لوازم انگی کمک بگیرید.

باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.