امکانات و ویژگی های موجود در ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ال جی و سامسونگ متعددی را روانه بازار کرده اند که هر کدام ویژگی هایی منحصر به فرد را دارند اما ما در این نوشته ویژگی های موجود در آنها را به صورت کلی آورده ایم. ویژگی های موجود در ماشین لباسشویی می تواند در کارایی شستشو و یا میزان مصرف آب و انرژی تاثیر زیادی را داشته باشد. بنابراین توصیه می شود هنگام خرید ماشن لباسشویی ویژگی های های آن را در نظر داشته باشید.

شستشوی حبابی EcoBubble در ماشین های لباسشویی سامسونگ به چه صورت است؟

همانطور که از نام آن پیدا است. شستشوی حبابی به معنی شستشوی لباس ها در حباب است. فرایند شستشوی حبابی به این صورت است که در همان ابتدای تنظیم برنامه  و قرار دادن لباس ها در ماشین لباسشویی این فرایند انجا می شود. در این فرایند دما بالا نمی رود در نتیجه هیتر کار نمی کند. آب و شوینده در ابتدای شستشو با هم مخلوط شده و دراممی چرخد، در نتیجه چرخش درام ، حباب هایی در دمای کم شکل می گیرند که این حباب ها آنتروپی و جنبجوش زیادی را دارند و به راحتی در الیاف لباس ها نفوذ می کنند و با قدرت زیاد لکه بری فوق العاده ای را انجام می دهند.

بخارشور  در ماشین های لباسشویی ال جی به چه صورت است؟

بخار شور در ماشین لباسشویی به معنی شستشو با بخار است که در برنامه و یا آپشن های آن با SteamWash نام گرفته است. این ویژگی بسیار کاربردی است و می تواند کارایی حداکثری را داشته باشد. در این سیستم شستشو دما بالا می رود و اب به همراه شوینده به بخار تبدیل می شود. اما چرا کارایی شستشو و تمیز کنندگی افزایش می یابد.؟ در ان اب با شوینده از قبل مخلوط شده است و با افزایش دما تا ۷۰ درجه سانتیگراد به بخار و حباب هایی ریز تبدیل می شود. حباب های ریز آنتروپی و جنبجوش بالایی را دارند و به راحتی در الیاف لباس نفوذ می کنند و در سریعترین زمان لکه ها را از روی لباس ها بر می دارند.

بیشتر بخوانید:ویژگی ادواش Add Wash در ماشین های لباسشویی سامسونگ

موتور گیربکسی در ماشین های لباسشویی ال جی

 ال جی در ماشین های لباسشویی خود از موتور های گیربکسی استفاده می کند. این نوع موتور می تواند ۶ حرکت شستشو را ایجاد کند. در آن موتور پس از برقراری جریان الکتریکی ، میدانی مغناطیسی ایجاد می کند و متناسب با آن میدان درام را می چرخاند. در موتور گیربکسی تسمه و متعلقات دیگر وجود ندارد و بسیار ساده و کاربردی است و موجب می شود تا فضای زیادی برای چرخش و یا حرکت های جانبی احتمالی درام در دسترس باشد.

موتور تسمه ای در ماشین های لباسشویی سامسونگ

موتور تسمه ای  برای حرکت درام توسط موتور از تسمه استفاده می شود.موتور با استفاده از تسمه درام را می چرخاند. در این ماشین لباسشویی یک حرکت شستشو وجود دارد و درام و یا لباس ها یک حرکت را تجربه می کنند. این نوع از موتور به راحتی تعمیر می شود و در صروت خراب شدن می توان تسمه را عوض کرد و از تسمه جایگزین استفاده کرد.

ادواش Add -Wash  در ماشین های لباسشویی سامسونگ و ال جی به چه صورت است ؟

در ماشین های لباسشویی سامسونگ از قابلیت ادواش Addwash استفاده می شود. اما ادواش چیست؟ در بعضی از موارد کاربر فراموش می کند که لباس ها را در ماشین لباسشویی قرار دهد و معمولا چند آیتم را فراموش می کند و در آن لحظه ماشین لباسشویی سامسونگ پروسه شستشو را انجام می دهد حالا  راهکار چیست. نه می توان بعدا تعداد کم لباس ها را با آن شست و نه می توان منتظر ماند تا فرایند بعدی، چون لباس ها بدون استفاده خواهند بود. در ماشین های لباسشویی سامسونگ از دربی جدا می توان لباس های فراموش شده را به ماشین لباسشویی اضافه کرد تا همراه بقیه لباس ها شسته شود. ماشین های لباسشویی ال جی هم این ویژگی را دارند اما با این تفاوت که دربی جدا برای آن اختصاص داده نشده و از همان درب اصلی و با مکث ماشین لباسشویی به مدت ۳ ثانیه انجام می شود.

جمع بندی

بسیار پرفروش هستند و هر کدام کارایی جدا و منحصر به فرد را دارند. برای نمونه در شستشوی حبابی دما پایین است بنابراین مصرف انرژی کاهش می یابد و کارایی شستشو بالا می رود اما در ماشین های لباسشویی ال جی قابلیت بخارشور در دمای ۷۰ درجه صورت می گیرد و لباس ها را از آلرژی مبرا کرده و به راحتی اتومی شوند که ویژگی Easy Iron را دارند. موتور گیربکسی دیر خراب می شود و در کشور های اروپایی تا ۱۰ سال ضمانت شده است از ان طرف تعمیر موتور تسمه ای با عوض کردن یک تسمه توسط کاربر انجام می شود. در هنگام خرید ویژگی های موجود را در نظر داشته باشید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.