اموزش عیب یابی و تعمیر کولر گازی ال جی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

آموزش عیب یابی کولر گازی ال جی

اموزش عیب یابی و تعمیر کولر گازی ال جی تعمیر کولر گازی ال جی به دانش و تخصص بالایی نیاز دارد. ایرادات کولر گازی ها در برند های مختلف در موارد مشابهی اتفاق می افتد. قطعات داخلی کولر گازی در بخش های مکانیکی و الکتریکی تقسیم بندی می شوند. اسیب دیدگی این قطعات به هر علتی که باشد بر کارکرد صحیح این دستگاه تاثیر گذار خواهید بود. استفاده ی بیش از حد اندازه کولر گازی از جمله علت هایی میباشد که عملکرد کولر گازی را دچار اختلال می کند.

بیشتر بخوانید:تعمیر کولر گازی در تهران

شارژ گاز در  کولر گازی ال جی

در اکثر مواقع ایراداتی مثل کم شده سرمای اسپیلیت یا خنک نکردن ان ناشی از کاهش حجم گاز باشد که در چنین مواقعی می توانید با شارژ کردن گاز کولر گازی ال جی این ایراد را به راحتی برطرف سازید.

تعمیر و عوض کردن شیر برقی کولر گازی ال جی

یکی از قطعات خیلی مهمی که در تعمیر کولر گازی ال جی باید مورد بررسی قرار گیرد، شیر برقی در ان میباشد. این قطعه در کولر هایی وجود دارد که کارکرد گرمایشی هم داشته باشند و حالت گرما دهی را فعال سازد. اگر شیر چهار طرفه کولر به هر علتی درست کار نکند چرخه کار دستگاه در زمستان برعکس نشده و هوای گرم از کولر بیرون نخواهد امد.

برای تعمیر شیر برقی کوار گازی ال جی یا همان شیر معکوس کننده باید میزان و شدت اسیب دیدگی این قطعه به درستی بررسی شود. اجزاء این قطعه شامل بدنه ، ورودی و خروجی سیال، سیم پیچ،قاب سیمپیچ،اتصال سیم ها،میله فلزی،فنر و دریچه خروجی میباشد. اما در اکثر موارد نمی توان شیر برقی را تعمیر کرد و این قطعه نیاز به عوض کردن دارد. پس از تعویض شیر برقی کولر گازی ال جی و جایگزینی قطعه جدید و اورجینال ، روند کاری کولر گازی به حالت عادی خود برگشته و گرما دهی به خوبی انجام می شود.

تعمیر و عوض کردن شیر برقی کولر گازی ال جی

روشن نشدن کولر گازی ال جی با توجه به رنگ چراغ یونیت هشدار

محصولات کولر گازی ال جی جدید امروزه طوری طراحی شده اند که اگر کولر گازی روشن نشود دلیل روشن نشدن ان با استفاده از چراغ های راهنما نمایش داده شود، به طوری که چراغ یونیت برق کولر گازی ال جی که همیشه خاموش یا روشن بودن دستگاه را نشان می دهد. نمایشگر دلیل روشن نشدن دستگاه هم میباشد. رنگ چراغ هشدار دهنده کولر گازی ال جی در سه حالت گوناگون می تواند دلیل روشن نشدن کولر گازی ال جی را نمایش بدهد.

بیشتر بخوانید:راهنمای دقیق دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی ۵۱۲

حالات گوناگون چراغ یونیت را در این قسمت برای شما شرح میدهیم :

چنانچه که چراغ یونیت برق که مربوط به خاموش و روشن کردن دستگاه می باشد خاموش باشد. در این شرایط مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • اتصالات برق که در قسمت بالا گفته شد را بررسی کنید.
  • ورودی و خروجی های برق را کنترل کنید.
  • اموزش عیب یابی و تعمیر کولر گازی ال جی
  • جعبه تقسیم برق را بررسی کرده و اگر کلید فیوز برق باز باشد امکان دارد دچار خرابی شده باشد. از نشانه های کلید فیوز خراب ،بدون صدا کلیک و به نرمی بالا و پایین می رود، که باید ان را تعویض کرده تا ایراد روشن نشدن کولرگازی ال جی شما برطرف شود.

چراغ یونیت کولر گازی ال جی را ریست کنید. در حالتی که کولر گازی ال جی به برق متصل باشد دکمه ریست را فشار دهید. دکمه ریست در قسمت روشن و خاموش دستگاه قرار گرفته است. بعد از ان دکمه روشن شدن کولر گازی را بزنید. دکمه روشن شدن دستگاه در قسمت کنترل پنل ان طراحی شده است.

اموزش عیب یابی و تعمیر کولر گازی ال جی

ایجاد برفک روی لوله ها

وجود برفک در کندانسور یا لوله های گاز اسپیلیت نشانگر کم شده اندازه شارژ یا کثیف بودن دستگاه میباشد. پس از خاموش کردن دستگاه، نشتی و ذوب شدن یخ ها شروع می شود. چنانچه باز هم بعد از تمیز کردن فیلتر ایراد ان برطرف نشد بهتر میباشد تا زمان رفع مشکل و مراجعه به تعمیرکار متخصص و تعمیر کولر گازی ال جی کولر خود را خاموش نگه دارید.

ایجاد برفک روی لوله ها

روشن نشدن سیستم تهویه مرکزی :

در بعضی مواقع امکان دارد که کولر گازی شما روشن نشود. به این مسئله دقت داشته باشید که نوع کولر گازی و سیستم های ان ها امکان دارد متفاوت باشد به عنوان نمونه تعمیر کولر گازی ال جی با دیگر تعمیرکاران کولرها فرق دارند. از این رو خوب است قبل از انجام هر کاری کار را به کاردان ان بسپارید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.