لباسشویی-ال-جی-1440x700-c

افزایش طول عمر لباسشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

یکی از لوازم خانگی هایی که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرد، ماشین لباسشویی است. لباسشویی سالیان زیادی است که تولید شده است و به دلیل کارایی بالا مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است. رضایت مشتریان از این محصول موجب شده است که بیشتر شرکت های تولید کننده امکانات مفیدی را در این دستگاه تعبیه کنند. قرار گرفتن امکانات جدید و درخواست زیاد مشتریان برای خرید این محصول موجب افزایش قیمت آن نیز شده است. به همین علت باید در نگهداری از آن بسیار دقت شود. با توجه به افزایش قیمت، افزایش طول عمر لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین علت ما در این مطلب به معرفی عواملی که موجب افزایش طول عمر لباسشویی می شوند، می پردازیم.

چه عواملی باعث افزایش طول عمر لباسشویی می شود؟

چه عواملی باعث افزایش طول عمر لباسشویی می شود؟ قطعاً استفاده نادرست و غیر اصولی از ماشین لباسشویی از دلایلی اصلی کاهش طول عمر و خراب شدن آن است. اکثر افراد اصول استفاده از ماشین لباسشویی را نمی دانند و با استفاده نادرست باعث خراب شدن لباسشویی و کاهش طول عمر آن می شوند. بنابراین بهتر است برای افزایش طول عمر لباسشویی و بالا بردن کیفیت و کارایی آن به نکات مهمی که در سطر زیر گفته می شود، توجه کنید.

به ظرفیت ماشین لباسشویی توجه کنید

قطعاً مهم ترین دلیلی که باعث کاهش طول عمر لباسشویی می شود، توجه نکردن به ظرفیت ماشین لباسشویی است. در بسیاری از موارد ممکن است مصرف کننده بدون توجه به ظرفیت لباسشویی، حجم زیادی از لباس را با استفاده از دستگاه بشوید. این کار موجب می شود تا فشار زیادی به موتور لباسشویی وارد شود و دستگاه بلد از مدتی خراب شود. ظرفشویی ها دارای ظرفیت های متعددی چون 4، 6، 7، 9، 10، 11 کیلویی و … هستند که در اکثر مواقع میزان ظرفیت آن روی دستگاه درج شده است. بنابراین در هنگام شست و شوی لباس با ماشین ظرفشویی به ظرفیت دستگاه توجه کنید و از بار اضافه پرهیز کنید.

تمیز کردن و تعویض به موقع واشر اطراف درب لباسشویی

یکی از بهترین راه حل ها برای افزایش طول عمر لباسشویی این است که اطراف و داخل واشر درب را تمیز کنید. اطراف درب لباسشویی واشر پلاستیکی وجود دارد که باعث چفت شدن درب به بدنه لباسشویی می شود. در صورتی که واشر اطراف درب کثیف باشد، ممکن است نتواند چسبندگی لازم برای چسبیدن درب به بدنه را فراهم کند و باعث نشت آب به بیرون شود. همچنین خراب شدن واشر پلاستیکی موضوعی است که باید به آن توجه شود. در صورت کم شدن میزان چسبندگی واشر، از تعمیرکار بخواهید آن را تعویض کند. تمام کارهای بالا باعث افزایش طول عمر لباسشویی و بهبود کیفیت و کارایی دستگاه می شود.

برای افزایش کیفیت لباسشویی تمیز کردن و تعویض به موقع واشر اطراف درب انجام دهید
افزایش طول عمر ظرفشویی

افزایش طول عمر ظرفشویی

استفاده از آب مناسب و با املاح کم در لباسشویی

چگونه می توان طول عمر لباسشویی را افزایش داد؟ یکی از بهترین کارها برای افزایش طول عمر لباسشویی این است که از آبی با املاح کم استفاده کنید. همانطور که می دانید آب هایی که دارای املاح زیادی هستند ممکن است باعث ایجاد رسوباتی درون لوله و قطعات ماشین لباسشویی شوند و بعد از مدتی علاوه بر کاهش عملکرد لباسشویی، باعث خراب شدن دستگاه شوند. بنابراین با استفاده از آب تمیز و با املاح کم نه تنها باعث تمیزی بیشتر لباسشویی می شود، بلکه کیفیت کار دستگاه را افزایش داده و باعث افزایش طول عمر لباسشویی می شود.

در ساعت اوج مصرف لباسشویی را روشن نکنید

موضوع دیگری که ممکن است باعث به خطر افتادن سلامت لباسشویی شود، روشن کردن آن در ساعات اوج مصرف است. قطعاً می دانید که در برخی از ساعت های روز میزان مصرف برق به شدن افزایش پیدا می کند. در طی این ساعت امکان نوسان برق و نرسیدن برق کافی برای روشن شدن لباسشویی زیاد است. به همین جهت اگر در این ساعت لباسشویی خود را روشن کنید ممکن است لباسشویی به دلیل نوسان برق روشن نشود یا در اثر اتصالی بسوزد. با توجه به توضیحات داده شده بهتر است برای بیشتر شدن طول عمر لباسشویی، در آخر شب یا اول صبح ماشین لباسشویی را روشن کنید.

به هیچ عنوان از آب داغ استفاده نکنید

چه عاملی باعث کاهش طول عمر ماشین لباسشویی می شود؟ شست و شوی لباس با استفاده از آب گرم موجب از بین رفتن بسیاری از لکه ها و کثیفی ها می شود. اما نکته بسیار مهمی که ممکن است عده زیادی از افراد به آن توجه نداشته باشند این است که به جای آب گرم از آب داغ استفاده می شود. آب داغ از دمای بسیار زیادی برخوردار است و ممکن است باعث آسیب زدن به قطعات و فلزات ماشین لباسشویی شود. چنان چه از آب داغ برای شست و شو استفاده می کنید بهتر است برای افزایش طول عمر لباسشویی به جای آن از آب ولرم یا گرم استفاده کنید.

برای افزایش عمر لباسشویی به هیچ عنوان از آب داغ استفاده نکنید

هر چند وقت یک بار فیلتر را بررسی و تعویض کنید

ماشین هایی چون لباسشویی و ظرفشویی دارای فیلتری هستند که در اکثر اوقات باعث جلوگیری از ورود نا خالصی ها به درون لباسشویی می شود. یکی از کارهای موثری که باعث بیشتر شدن طول عمر لباسشویی می شود، تمیز کردن فیلتر یا تعویض آن است. فیلترها در صورت خراب شدن باید تعویض شوند و در صورت کثیفی شدن باید تمیز شوند. بنابراین بهتر است برای عملکرد بهتر لباسشویی و افزایش طول عمر لباسشویی، طی زمان منظم فیلتر را بررسی کنید.

برای حفظ کیفیت لباسشویی هر چند وقت یک بار فیلتر را بررسی و تعویض کنید

بعد از استفاده از لباسشویی درب آب را باز نگذارید

باز گذاشتن درب لباسشویی موضوعی است که بسیاری از مصرف کنندگان به آن توجه نمی کنند‌. باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی باعث می شود تا انواع کپک روی واشر درب رشد کرده و باعث خراب شدن واشر شوند. به همین علت بهتر است بعد از هر بار استفاده برای افزایش طول عمر لباسشویی و جلوگیری از خراب شدن آن درب لباسشویی را ببندید.

بعد از استفاده از لباسشویی درب آب را باز نگذارید

بعد از هر بار استفاده لباسشویی را تمیز کنید

بعد از هر بار استفاده لباسشویی را تمیز کنید. تمیز نکردن لباسشویی باعث کمتر شدن طول عمر لباسشویی می شود. تمیز نکردن لباسشویی باعث می شود تا کثیفی ها به درون آبکش درون لباسشویی جمع شدن و باعث خراب شدن دستگاه شود. بنابراین برای افزایش طول عمر لباسشویی پس از هر بار استفاده درون آن را با استفاده از پارچه ای نمدار، تمیز کنید.

بعد از هر بار استفاده لباسشویی را تمیز کنید

از محافظ هنگام اتصال لباسشویی به برق استفاده کنید

متاسفانه یکی از مهم ترین دلایلی که باعث سوختن موتور لباسشویی و کاهش طول عمر  لباسشویی می شود، نوسانات جریان برق است. قطع و وصل شدن مداوم لباسشویی باعث می شود تا موتور لباسشویی بسوزد یا خراب شود. برای جلوگیری از سوختن لباسشویی بهتر است از محافظ استفاده کنید که تا در صورت نوسان برق، آسیبی به دستگاه وارد نشود.

از محافظ هنگام اتصال لباسشویی به برق استفاده کنید

سخن پایانی از افزایش طول عمر لباسشویی

در این مطلب به بررسی عواملی که باعث افزایش طول عمر لباسشویی می شوند، پرداختیم. لباسشویی دستگاهی است که به دلیل کارایی بالایی دارد بهتر است همیشه در نگهداری آن دقت بالایی شود. با این حال اگر به هر علتی لباسشویی شما خراب شده است و به تعمیرات نیاز دارد، می توانید به شرکت بزرگ آی پی امداد مراجعه کنید. تیم هوم کارا بیشتر از 50 سال است که در حوزه تعمیرات فعالیت کرده و تعمیرات لباسشویی را به صورت تخصصی انجام می دهد.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا