684gfzfg

افتادگی درب یخچال

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

از نمونه های افتادگی درب یخچال اگر درب یخچال به شدت باز و بسته میشود و در موقع باز شدن یخچال ، در یخچال از حالت طبیعی خود خارج می‌شود ، یعنی درب یخچال خراب و یا دچار افتادگی شده است. یکی از عامل هایی که سبب خرابی و افتادگی در یخچال می‌شود ، سنگینی بودن طبقه های در یخچال است.

شکستگی و یا خردشدگی واشر درب یخچال نیز، حتما توسط تعمیرکار یخچال که یک فرد با تجربه است باید انجام شود. درغیر این صورت امکان این را دارد که خرابی آن زیاد تر شود. و این همین خرابی ممکن است برای شما مشکل گشا باشد.

پس با توجه به شرایط هایی که در تعمیرات در نظر گرفته می شود دقت کنید و بررسی کنید که دلیل اصلی افتادگی در یخچال از چه بوده است تا تعمیرکار بتواند این مشکل از خرابی در یخچال را حل و فصل کند.

پس لازم به ذکر است که در وضعیت از خرابی قطعات و یا حتی درب یخچال تعمیرکار را در جریان بگذارید و این کار بی وقفه و بی معطل انجام دهید چون یکی از مهم ترین استفاده شده از یخچال باز و بسته کردن در یخچال است و این عمل از خرابی باعث میشود که بخشی از کارکرد استفاده شما از یخچال مشکل گشا باشد.

هم چنان به این نکته هم دقت داشته باشید که در حین استفاده از یخچال درب را به شدت نکوبید سعی کنید آن را به آرامی ببندید تا کمتر از مسئله خرابی در درب یخچال فریزر برخوردار باشید , و به یاد داشته باشید هر زمانی در تعادل بستن در یخچال احتمال این را هم دارد که شل شدگی و یا موقع باز و بسته کردن صداهای اذیت کننده ایی را بدهد.

نحوه تعمیر افتادگی درب یخچال

همان طور که در مطالب بالا گفته شد یکی از مهم ترین و اصلی ترین قسمت های یخچال ، درب یخچال است ، چون که اگر درب یخچال به درستی بسته نشود هوای سرد داخل خود یخچال به بیرون و هوای گرم آن از بیرون به درون یخچال نفود کرده و یخچال اعتدال دمایی خود را از دست داده و به مکرر مدت زمان کارکرد یخچال دچار اختلال می شود.

درب یخچال قاعدتا به دلیل شکستگی و یا خردشدگی لولا، پوسیدگی ، زنگ زدگی و رنگ رفتگی آن باید مورد اقدام به تعمیرات قرار گرفته شود. تعمیر درب یخچال را همیشه و هر جا باید در اولویت و مهم ترین وظیفه کار خود در این نوع از تعمیرات قرار بدهید. همین طور یکی از رایج ترین مشکلاتی که اکثریت افرادان با آن رو به رو هستند ، خرابی لولای درب یخچال است.

در کنار قسمت پایین درب یخچال که لولای درب یخچال در درون آن قرار گرفته شده است ، یک چهار چوب پلاستیکی و یک واشر در آن وجود دارد. و قاعدتا بعد از استفاده طولانی مدت یا بهره برداری نادرست درب یخچال لولا از جای خود در آمده و یا دچار شکستگی می شود.

و در بیشتر مواقع لولاهای درب قدرتی را به اندازه کافی نداشته و اگر مواظب آن ها نباشیم خیلی سریع دچار شکستگی و خُرد شدگی می شوند و یا این که سبب افتادگی درب یخچال شده.

پیشنهاد می شود که به هیچ وجه وسیله های سنگین خود را در داخل قفسه های درب یخچال  قرار ندهید. و تا جایی که امکان دارد از محکم باز و بسته کردن درب و همین طور بستن درب یخچال خودداری کنید.

مواقعی که لولای درب شما دچار شکستگی و یا خُرد شدگی می شود تنها راه چاره ایی که ممکن است وجود داشته باشد عوض کردن لولای درب یخچال شما می باشد.

خرابی لاستیک درِ یخچال و نحوه تعمیر آن

لاستیک درب یخچال قسمت مهمی از یخچال است که اغلب باید همیشه آن را بررسی دقیق کرد و حتما اطمینان خاطر داشته باشیم که یخچال فریزر به درستی کار خود را انجام میدهد. این لاستیک در اطراف های درب یخچال کشیده شده است و قطعا به رنگ خاکستری و از جنس پلاستیک نرم درست شده است.

لاستیک درب به وسیله پیچ یا میخ به درب یخچال اتصال داده شده است و اجازه نمی دهد که به هیچ عنوان هوای رد و بدل شود. و معمولا با خراب شدن لاستیک درب یخچال ، معیوب شدن و یا پاره شدن آن ، درب یخچال به خوبی و صحیح بسته نخواهد شد.

البته در بعضی از مواقع نظارت شده است که کثیفی و آلودگی روی درب و لاستیک یخچال سبب شده است که درب یخچال به آرامی و درستی بسته نشود. که می توانید با تمیز کردن آن این معضل را بر طرف کنید.

نکته مهم : همه موارد های گفته شده را با مراعات نکته های ایمنی انجام داده و یخچال خود را از برق بکشید. و امکان این را دارد که بعد از انجام موارد گفته شده ، لاستیک درب یخچال شما درست نشده و مجبور باشید آن را به طور کامل عوض کنید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »