ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش به چه معناست؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش به چه معناست؟

ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش به چه معناست؟ ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش را می‎‌توان یکی از متداول ترین کدهای خطای موجود در این دستگاه دانست. برند بوش یکی از بهترین برندهای موجود در بازار است و با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا کار می‌کند. بر روی ماشین لباسشویی یکی صفحه LCD تعبیه شده تا علاوه بر سهولت در انتخاب برنامه شستشو با استفاده ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش را می‌توان یکی از متداول ترین کدهای خطای موجود در این دستگاه دانست.

بیشتر بخوانید:تعمیر لباسشویی بوش در تهران

برند بوش یکبار بهترین برندهای موجود در بازار است و با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا کار می‌کند. بر روی ماشین لباسشویی یک صفحه LCD تعبیه شده تا علاوه بر سهولت در انتخاب برنامه شستشو با استفاده از کلمات انگلیسی و اعداد، محدوده بروز مشکل به کاربر اطلاع داده شود و فرآیند تشخیص و رفع مشکل سرعت بیشتری بگیرد.

اگر تمایل دارید علت بروز ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش و یا تعمیرات ماشین لباسشویی را بدانید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش به چه معناست؟

معنی ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش

در هنگامی که ارور F16 بر روینمایشگر ماشین لباسشویی بوش ظاهر می‌شود خبر از بروز مشکل در قطعات درب دستگاه می‌دهد. بدین ترتیب ممکن است در ابتدای شستشو درب قفل نشود و یا پس از شستشو درب باز نگردد. در برخی از موارد نیز دیده شده که علی رغم بسته بودن درب، در ابتدا یا اواسط شستشو این ارور بر روی نمایشگر پدیدار می‌شود. از مهم ترین دلایل بروز این ارور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش به چه معناست؟

رابی میکروسوییچ

مهم ترین دلیل بروز ارور F16 در مشاین لباسشویی بوش خرابی میکروسوییچ است. خرابی میکروسوییچ یکی از ارورهای ماشین لباسشویی بوش است که رفع آن نیاز به حضور نیروی متخصص دارد. میکروسوییچ قطعه ای است که وظیفه و باز شدن درب ماشین لباسشویی را دارد. از آنجا که تا قفل نشدن درب ماشین لباسشویی، عمل عمل شستشو شروع نمی‌شود کار کردن درست و به موقع این قطعه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. این مشکل که به طور معمول هر ۵ سال یکبار اتفاق می‌افتد نیاز به مراجعه کارشناس و تعویض قطعه دارد. لذا بهتر است با مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی بوش تماس بگیرید.

ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش به چه معناست؟

بسته نشدن درب به طور کامل

اگر لباس یا جسم خارجی از بسته شدن کامل درب ماشین لباسشویی جلوگیری کند و به میکروسوییچ اجازه قفل کردن آن را ندهد، احتمال ظاهر شدن کد خطای F16 در ماشین لباسشویی بوش وجود دارد. برای جلوگیری از این مشکل از بسته شدن درب به صورت کامل اطمینان حاصل کنید.

بسته نشدن درب به طور کامل

خرابی برد

برد ماشین لباسشویی که نقش مغز را برای دستگاه ایفا می‌کند، از طریق ارسال و دریافت فرمان های الکتریکی موجب عملکرد صحیح ماشین لباسشویی می‌شود. که ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش به نمایش در آید.

تعویض خازن ها و قطعات الکترونیکی برد و یا تعویض کلی آن می‌تواند این مشکل را به راحتی از بین ببرد در برخی از موارد نیز برد تنها به ریخته شدن پروگرام یا برنامه ریزی جدید دارد.

خرابی دستگیره و زبانه

اگرچه در اغلب موارد خرابی دستگیره، زباله و قلاب ماشین لباسشویی باعث بروز ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش نمی‌شود؛ اما باز هم می‌توان این مشکل را یکی از دلایل بروز این کد خطا دانست. استفاده غیراصولی و شکستی این قطعات باعث می‌شود که درب ماشین لباسشویی به خوبی بسته نشود و کد خطای F16 را بر روی نمایشگر ببینید.

ارور F16 در ماشین لباسشویی بوش به چه معناست؟

رفع خطای E16 یا F16 لباسشویی بوش

این ارور مربوط به خرابی میکروسوئیچ دستگاه شما می باشد. البته اگر درب لباسشویی هم به درستی بسته نشود می تواند این ارور را مشاهده کرد.

راه حلی برای رفع این کد خطا توسط خودتان وجود ندارد مگر اینکه درب به درستی بسته نشده باشد که با باز و بسته کردن در لباسشویی باید ارور پاک شود.

اما در صورتی که ارور از بین نرفت باید میکروسوییچ و المان های مربوط به درب دستگاه توسط تکنسین بررسی شود.

 

 تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.