ارور E27 ظرفشویی بوش به چه معناست؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

کد خطا یا ارور E27 ماشین ظرفشویی بوش

ارور E27 ظرفشویی بوش به چه معناست؟ اگر ماشین ظرفشویی دارید، ممکن است برخی مواقع کد خطا یا ارور E27 ماشین ظرفشویی بوش مواجه شده است. ابن ارور نشان دهنده نقص فنی یا خرابی قطعات ماشین ظرفشویی نیست. این کد خطا به دلیل نوسانات جریان برق رخ می‌دهد. در این مقاله توضیحاتی در رابطه با علت ارور E27 و نحوه رفع این کد خطا بیان شده است.

بیشتر بخوانید:تعمیر لباسشویی بوش در تهران

علت ارور E27 ماشین ظرفشویی بوش

ارور E27 ظرفشویی بوش به چه معناست؟

کد خطا یا ارور زمانی نشان داده می‌شود که یک نقص در ماشین ظرفشویی رخ داده باشد یا قطعات دستگاه عملکرد درستی نداشته باشد.

در اینصورت سیستم از طریق نمایش ارور به کاربران اطلاع می‌دهد که برای عیب یابی ماشین ظرفشویی اقدام و مشکل پیش آمده را برطرف کنند. در غیر این صورت ممکن است آسیب جدی به سایر قطعات وارد شود.

در صورت نمایش کد خطای E27 روی نمایشگر ماشین ظرفشویی بوش، نگران خرابی قطعات و وجود نقص فنی در دستگاه نباشید. این ارور در اثر نوسانات جریان برق رخ می‌دهد.

اما این ارور بی اهمیت نبوده و برای جلوگیری از سوختن یا نیم سوز شدن موتور باید سریعا به آن رسیدگی کنید. در عیر اینصورت کن است باعث آسیب به موتور شود و شما را متحمل هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی بوش کند.

سایر دلایل نمایش این کد خطا عبارت است از:

وجود مشکل در سنسورها: این ارور ممکن است به دلیل عدم تشخیص صحیح سنسورهای مربوط به درب، دمای آب، سطح آب و … ایجاد شود. در صورتی که یکی از سنسورها خراب شده باشند و عملکرد درستی نداشته باشند ممکن است این ارور رخ بدهد.

وجود مشکل در کنترلر الکترونیکی: این ارور می تواند به علت خرابی قطعات الکترونیکی، تراشه ها یا دیگر عناصر مربوطه رخ دهد.

علت ارور E27 ماشین ظرفشویی بوش

چگونه کد خطای E27 ظرفشویی بوش را رفع کنیم؟

 

برای جلوگیری از نمایش ارور E27 آسیب به قطعات اصلی ماشین ظرفشویی، توصیه می‌شود دستگاه را مستقیم به برق وصل نکنید و حتما از یک محافظ برق استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود برای جلوگیری از نوسانات جریان برق، ماشین ظرفشویی را در ساعات اوج مصرف روشن نکنید.

ارور E27 ظرفشویی بوش به چه معناست؟

مورد دیگری که برای جلوگیری از نمایش کد خطای E27 باید در نظر داشته باشید این است که برای شستشوی ظروف از برنامه هایی استفاده کنید که از آب و انرژی کمتری استفاده می‌کنند.

برای جلوگیری از بروز این مشکل و نمایش ارور E27 ماشین ظرفشویی بوش موارد زیر را در نظر داشته باشید:

اتصال ماشین ظرفشویی به یک منبع برق پایدار: اطمینان حاصل کنید که دستگاه به درستی به یک منبع برق پایدار متصل شده است. اتصالات نامناسب موجب نوسان جریان برق خواهد شد. بررسی کنید که پریز برق یا سوئیچ مربوطه به درستی عمل می‌کند و از کابل برق استفاده نمی‌کنید.

استفاده از یک ولتاژ پایدار: مطمئن شوید که ولتاژ برق در منطقه شما پایدار است. نوسانات و تغییرات ولتاژ روی عملکرد ماشین ظرفشویی اثر گذار است. بهتر است از یک تنظیم کننده ولتاژ استفاده کنید تا ولتاژ را پایدار نگه دارید.

عدم استفاده از سیم های بلند: از سیم های طولانی و فرسوده برای ماشین ظرفشویی استفاده نکنید.

توجه داشته باشید در صورتی که مشکلات جریان برق به طور پیوسته و مداوم ادامه داشته باشد، بهتر است با تکنسین تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:آموزش فعالسازی و استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

چند نکته مهم:

  • باقی ساعت مصرف برق به صورت متوسط است اما اگر در این بازه زمانی نیز با کد خطای مربوطه مواجه شدید، برای رفع ارور E27ظرفشویی بوش، تنها در زمان کم‌ باری از دستگاه خود استفاده کنید.
  • قیمت برق در زمان پیک مصرف یا همان اوج مصرف، نسبت به زمان کم باری بسیار بیشتر است و شما با روشن کردن لوازم برقی خود در بازه کم‌ باری علاوه بر کاهش هزینه‌های خود عمر دستگاه‌های خود را تا حد زیادی افزایش خواهید داد.

شاید بگویید که زمان کم باری برق، در بازه خواب شما قرار دارد و یا اغلب فراموش می‌کنید که پیش از خواب دستگاه خود را روشن کنید. بهترین راهکار برای شما این است که ماشین ظرفشویی خود را بر روی تایمر قرار دهید تا در همین بازه روشن شود و به شستشوی ظروف بپردازد.

البته روشن کردن ماشین ظرفشویی در زمان خواب ممکن است باعث شود که برخی از افراد حساس، خواب راحتی نداشته باشند چرا که صدای ملایمی از شستشوی ظروف و تخلیه آب به گوش می‌رسد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر تولیدکنندگان ماشین ظرفشویی در دنیا نیز بر این باورند که بهترین زمان استفاده از ماشین ظرفشویی در مدت کم باری برق، مثل آخر شب یا اول صبح است. آنها از تاثیر نوسانات برقی شهر بر قطعات داخلی دستگاهشان آگاهند و به همین دلیل قابلیت‌های جدیدی مانند تایمر و سکوت را بر روی دستگاه‌های خود اضافه کرده‌اند.

قابلیت تایمر، به شما امکان تنظیم کردن ماشین ظرفشویی برای روشن شدن در زمان دلخواه شما را می‌دهد.

لذا شما می‌توانید دستگاه خود را به گونه‌ای تنظیم کنید تا در زمانی که شما در خواب عمیق هستید ظروف شما را تمیز کند و صبح که از خواب بر می‌خیزید، همه ظرف‌ها از تمیزی بدرخشند. بدین ترتیب می‌توانید از بروز کد خطاهایی مانند ارور E27 ظرفشویی بوش خلاص شوید

ارور E27 ظرفشویی بوش به چه معناست؟

آپشن سکوت یا شب، در اکثر ماشین ظرفشویی‌های بوش و دیگر برندهای مطرح قرار دارد. این آپشن ممکن است در هر برند نام متفاوتی داشته بشد که خیلی مهم نیست. بلکه مهم کاری است که در دستگاه شما انجام می‌دهد. قابلیت سکوت یا همان شب، باید در هنگام انتخاب برنامه شستشو توسط کاربر فعال شود و به صورت عادی بر روی برنامه‌ها اعمال نمی‌گردد.

این آپشن باعث می‌شود تا ورود و خروج آب از دستگاه، شستشوی ظروف و پاشیده شدن آب بر روی آنها با سرعت کمتری انجام شود. این مساله سر و صدای دستگاه را تا حد زیادی کم می‌کند و تاثیری بر کیفیت خواب اهالی خانه نخواهد داشت.

یکی از نکاتی که بهتر است در هنگام خرید ماشین ظرفشویی به آن توجه داشته باشید، میزان مصرف انرژی آن است. هرچه این میزان کمتر باشد، احتمال بروز ارور E27 ظرفشویی بوش کمتر است. سطح A و بالاتر از آن، بهترین سطح از مصرف انرژی خواهد بود و نوسانات برق را نیز تا حدی کاهش می‌دهد.

ارور E27 ظرفشویی بوش به چه معناست؟

البته بهتر است تمامی لوازم برقی خود را با مصرف انرژی پایین خریداری کنید و در هنگام روشن کردن دستگاه، دیگر لوازم برقی اضافه روشن در خانه را خاموش نمایید.

در صورتی که مجبور به استفاده از ماشین ظرفشویی بوش یا دیگر برندها در اوج مصرف برق هستید و نمی‌توانید آن را به زمان دیگری محلول کنید، پیشنهاد می‌کنیم از برنامه های با زمان شستشوی کوتاه و دمای پایین آب استفاده نمایید.

این کار باعث می‌شود که مصرف برق دستگاه تا حد زیادی کاهش پیدا کند و به قطعات ماشین ظرفشویی فشار وارد نشود. اما اگر ارور E27 ظرفشویی بوش باز هم بر روی نمایشگر ظاهر شد، به سرعت دستگاه را خاموش کرده و برای رقع این کد خطا شستشو را به زمان دیگر بیندازید.

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.