ارور CE لباسشویی ال جی

ارور CE لباسشویی ال جی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۵ علت ارور CE لباسشویی ال جی چیست؟

یکی از کد خطاهایی که ممکن است در لوازم برقی خانگی با آن روبرو شوید، ارور CE لباسشویی ال‌جی است. این ارور به معنای خرابی موتور دستگاه است و در بیشتر مواقع برای ماشین لباسشویی های گیربکسی دایرکت درایو اتفاق می‌افتد. به همین دلیل در هنگام مشاهده آن در لباسشویی های LG توصیه می‌شود که برای رفع یکی از کد خطاهایی که ممکن است در لوازم برقی انگی با آن روبرو شوید، ارور CE لباسشویی ال‌جی است. این رور به معنای خرابی موتور دستگاه است و ر بیشتر مواقع برای ماشین لباسشویی های گیربکسی دایرکت درایو اتفاق می‌افتد. به همبن دلیل در هنگام مشاهده آن در لباسشویی های LG توصیه می‌شود که برای رفع آن به سرعت اقدام کنید.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران با گارانتی یکساله

ارور CE لباسشویی ال جی به چه معناست؟

امروزه ماشین لباسشویی های جدید برند ال‌جی به جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا مجهز هستند تا شستشوی لباس های کثیف را به کاری لذت بخش و ساده تبدیل کنند. شما می‌توانید با استفاده از پنل LCD که بر روی دستگاه نصب شده است برنامه شستشوی مورد نظر خود را پیدا کنید.

همچنین ارورهایی با استفاده از حروف انگلیسی در هنگام بروز مشکل بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود که بر کابر نوع و محدوده مشکل را خبر می‌دهد. کد خطای CE یکی از ارورهایی است که ممن است شما با آن روبرو شوید و برای آن رفع آن نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی ال‌جی خود داشته باشید.

ارور CE لباسشویی ال جی به چه معناست؟

از مهم ترین دلایلی که می‌تواند این ارور را بر روی نمایشگر لباسشویی LG بیاورید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارور CE لباسشویی ال جی

خرابی برد

برد، قطعه ای نسبتا کوچک است که وظیفه مدیریت نمامی فرآیند شستشو از طریق ارسال دستور شروع و پایان کار به تمامی قطعات لباسشویی را دارد. خرابی برد اگرچه دور از انتظار است اما ممکن است به دلیل نوسانات شدید برق ساختمان و استفاده نادرست از ماشین لباسشویی اتفاق بیفتد.

در این حالت برد، علی رغم داشتن اطلاعات صحیح درباره عملکرد موتور، به اشتباه ارور CE لباسشویی ال‌جی را منتشر می‌کند. برای رفع این ارور لباسشویی ال‌جی توصیه می‌شود با نمایندگی های مجاز ماشین لباسشویی LG تماس بگیرید.

ارور CE لباسشویی ال جی

خرابی تاخو

یکی از مهم ترین دلایل ارور CE لباسشویی ال‌جی، خرابی تاخو یا همان تاکو است. این قطعه که در زمان انگلیسی به آن سنسور های می‌گویند، وظیفه بررسی بخش چرخان لباسشویی را دارد.

تاخور بر روی بخش ثابت لباسشویی یعنی همان استاتور نصب می‌شود و با شروع به چرخش دستگاه، جریان الکتریکی در آن به وجود می‌آید مه می‌تواند موقیعیت و سرعت موتور را به برد اطلاع دهد. برد براساس اطلاعاتی که تاخو در اختیار آن قرار می‌دهد برنامه شستشو را به نحو احسن مدیریت می‌کند.

خرابی این قطعه باعث می‌شود که اطلاعات اشتباهی به برد ارسال شود و برد، کد خطای CE را بر روی نمایشگر کند. جهت رفع ارور CE ماشین لباسشویی ال‌جی باید با نمایندگی تماس بگیرید و درخواست اعزام تعمیرکار مجرب کنید تا قطعه تاخو را به صورت کامل بررسی کنند.

 

از جمله مواردی که می‌تواند باعث خرابی تاخو شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرابی موتور
  • فرسودگی قطعه
  • قطع شدن اتصالات الکتریکی
  • آسیب دیدن سیم ها

 

خرابی استاتور

همان‌طور که از نام استاتور پیداست، استاتور قطعه‌ای ثابت در ماشین لباسشویی است که تاخو به آن وصل می‌شود و می‌تواند به خوبی عملکرد موتور را گزارش دهد. خرابی این قطعه می‌تواند در عملکرد تاخو تاثیر بگذارد و باعث به وجود آمدن مشکل برای کل دستگاه شود.

خرابی استاتور

وجود ایراد در سیم کشی موتور

اصولا مواردی چون فرسودگی، جابه‌جایی غیر اصولی، نوسانات برق و مواردی از این قبیل می‌تواند به موتور ماشین لباسشویی آسیب برساند. در این حالت موتور نسبت به وظیفه‌ای که توسط برد به آن محول شده باز می‌ماند و وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهد. تاخو نیز عملکرد موتور را به برد اطلاع می‌دهد و برد با ظاهر کردن کد خطا CE، فرآیند شستشو را متوقف می‌کند.

جهت رفع ارور CE لباسشویی ال‌جی به دلیل ایراد در سیم کشی نیاز است تا تمامی سیم ها چک شود و توصیه می‌شود در صورت نداشتن تخصص کافی و ابزار مورد نیاز، این کار را به یک فرد مجرب و آگاه بسپارید.

ارور CE لباسشویی ال جی

وجود جریان برق بیش از حد در موتور

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند عملکرد موتور را با مشکل روبرو کند نوسانات شدید برقی در موتور لباسشویی LG است. در صورتی که جریان بیشتر از حد مجاز باشد به مدار الکتریکی موتور فشار وارد می‌شود و برد با متوقف ساختن فرآیند شستشو سعی می‌کند از خرابی و سوختن موتور جلوگیری کند.

 

برای رفع ارور CE لباسشویی ال‌جی بهتر است دستگاه را کاملا خاموش کرده و در زمان مصرف پایین برق، آن را دوباره روشن نمایید. در بیشتر مواقع مشکل جریان برق بیش از حد با این روش حل می‌شود و دیگر کد خطا را بر روی نمایشگر نمی‌بینید.

نحوه ی رفع کد ارور CE در ماشین لباسشویی ال جی

قطعا هنگامی که ارور CE را روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی تان مشاهده کنید، به دنبال پیدا کردن روش هایی برای رفع ارور می‌گردید، بنابراین یافتن نحوه ی رفع ارور CE در ماشین لباسشویی ال‌جی، برای شما بسیار مهم می شود. جهت رفع ارور CE، باید موتور به دقت بررسی شود و همچنین باید برد موتور باز شود و به طور کامل بررسی شود و در صورت نیاز باید برد موتور را نیز تعویض کنید. البته این کار ها باید توسط تکنسین انجام شود.

برای رفع این ارور، بهتر است تا ماشین لباسشویی را به مدت ۱۵ دقیقه از پریز برق جدا کنید و سپس مجدد دستگاه را به برق وصل کنید و ماشین لباسشویی را روشن کنید و یک چرخه ی شستشو را روی ماشین لباسشویی اجرا کنید. در صورتی که ارور CE  برطرف نشد، باید ماشین لباسشویی را خاموش کنید و آن را از برق بکشید، سپس باید شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی را نیز ببندید و بهتر است تا با یک تکنسین متخصص و تعمیرکار لباسشویی ال‌جی تماس بگیرید.

ارور CE لباسشویی ال جی

نکته ی مهم در رابطه با رفع ارور یا خطای CE در ماشین لباسشویی ال جی

ارور CE در ماشین لباسشویی ال‌جی، از آن دست از ارورهایی می‌باشد، که برای بررسی و رفع آن، دستگاه باید توسط تگنسین بررسی شود، زیرا این ارور مرتیط با وتور ماشین لباسشویی می‌باشد و افراد عادی توانایی بررسی و رفع آن را ندارند و رفع این ارور باید توسط افراد متخصص انجام شود.

 

تماس با ما 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.