ارور یخچال امرسان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ارور AL در فریزر امرسان

ارور AL در فریزر امرسان و یا یخچال این برند، کوتاه شده کلمه Alarm است. ارور AL در فریزر امرسان خبر از کارکرد نادرست دستگاه و مشکل در سرمایش می‌دهد

رفع ارور AL در فریزر امرسان

از آنجا که این کد خطای یخچال امرسان می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

ارور R5 یا RS یخچال امرسان

ارور R5 یخچال امرسان (یا کد خطای RS)  به وجود مشکل در سنسور یخچال و سیم‌کشی‌های سنسور تا برد دستگاه اشاره دارد.

رفع ارور R5 یخچال امرسان

اگر با این ارور یخچال فریزر امرسان مواجه شدید:

 • اتصال سنسور دمای یخچال فریزر را چک کنید، و از اتصال آن به برق مطمئن شوید.
 • مقاومت سنسور یخچال را با مولتی‌متر بررسی کنید. اگر اتصال سنسور مشکل داشت، آن را درست کنید. اگر هم مقاومت سنسور اختلاف زیادی با جدول دمایی داشت، آن را تعویض کنید.
 • اگر سنسور سالم بود، اتصال سیم‌های زرد و قهوه‌ای (در مسیر برد تا سنسور) را بررسی کنید. اگر سیمی قطع شده بود، آن را به یک تعمیرکار نشان دهید.
 • بیشتر بخوانید:عملکرد دیفراست و نوفراست یخچال

ارور RD یخچال فریزر امرسان

ارور RD یخچال امرسان نشان‌دهنده آن است که سوئیچ مگنت یخچال امرسان و یا سیستم دمپر آن مشکل دارد. دمپر در یخچال شامل دریچه، موتور، سوئیچ مگنت و سیم‌های مربوطه می‌شود.گاها با تعمیر قطعات مربوطه را به همراه است.

رفع ارور RD یخچال امرسان

برای رفع این کد خطای یخچال امرسان باید سوئیچ مگنت یخچال امرسان و دمپر آن را جداگانه بررسی کرد. اگر هریک از این بخش‌ها مشکلی داشته باشد، باید با تعمیر و یا تعویض آنها مشکل را رفع کرد. اگر هر دوی این بخش‌ها سالم بودند، برای رفع ارور یخچال فریزر امرسان باید برد الکترونیکی را تست کرد.

کد خطای DS یا D5 یخچال امرسان

همان‌طور که در دفترچه راهنمای یخچال فریزر امرسان درج شده است، کد خطای D5 به سنسور یخچال امرسان یا ترمودیسک مربوط می‌شود.

رفع ارور D5 یخچال امرسان

برای عیب‌یابی سنسور دیفراست یخچال امرسان باید به ترتیب مقاومت سنسور، اتصالات و سپس سیم‌های ارتباطی آن را بررسی کنید. اگر سنسور دیفراست یخچال امرسان مشکل داشته باشد، احتمالا باید آن را تعویض کرد. اگر مشکل از این بخش نباشد، برای عیب یابی فریزر امرسان باید برد الکترونیکی را بررسی کرد.

ارور F5 یخچال امرسان

این ارور یخچال فریزر امرسان اکثرا وجود مشکل در دمای دستگاه را نشان می‌دهد. برای رفع این خطا می‌توانید تستی را انجام دهید و بعد با کارشناس برای رفع این ارور امرسان صحبت کنید.

رفع ارور F5 یخچال فریزر امرسان

کاری که باید انجام دهید اطمینان از سالم بودن سنسور دیفراست یخچال امرسان و سنسور دماست. برای اینکار، یخچال را از برق بکشید و بعد از ۱۵ دقیقه مجددا به برق بزنید. دمای یخچال و فریزر را تنظیم کنید. بعد از یک روز، دمای فریزر را با دماسنج اندازه بگیرید و با دمای تنظیم‌شده مقایسه کنید. اگر دماها برابر نبودند، از یک متخصص برای رفع ارورهای یخچال فریزر امرسان کمک بگیرید.

کد خطای CO در یخچال امرسان

این ارور امرسان کوتاه‌شده کلمه Compressor است. همان‌طور که در دفترچه راهنمای یخچال فریزر امرسان نوشته شده است، این ارور به کمپرسور یخچال فریزر و یا ساید بای ساید شما مربوط می‌شود.

رفع  ارورهای CO یخچال فریزر امرسان

مشخصا برای برطرف کردن این خطا باید کمپرسور، فن و اتصالات هر دوی آنها را بررسی کرد. این بخش‌ها ممکن است به تعمیر و یا تعویض نیاز داشته باشند. اگر این قطعات مسئول ارور امرسان نبودند، باید برد دستگاه (که مانند مغز آن است) را بررسی کرد.

ارور DA فریزر امرسان

این ارور امرسان که کوتاه‌شده Damper است، به وجود ایرادی در دمپر دستگاه اشاره می‌کند. برای عیب یابی فریزر امرسان در این حالت باید طبق مراحل زیر عمل کرد:

رفع کد خطای DA فریزر امرسان

ابتدا دمپر، اتصالات دمپر، هیتر دمپر و مقاومت هیتر دمپر را دقیق بررسی کنید. اگر هیچکدام از این بخش‌ها به تعمیر و تعویض نیازی نداشتند، در این حالت نیز باید دلیل ارور امرسان را در برد الکترونیک جستجو کرد.

کد خطا یا ارور HE امرسان

ارور HE یخچال امرسان (Heater) به دلیل مشکل در هیتر المنت و سیستم گرمایشی رو نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شود.علت بروز این ارور امرسان اکثرا افت ولتاژ و ضعف در عملکرد هیتر است.

رفع ارور HE یخچال فریزر امرسان

برای رفع این خطا باید هیتر و اتصالات و سیم‌کشی‌های آن را بررسی کرد. اگر اینها سالم بودند، برای عیب یابی فریزر امرسان بایدبه فکر بررسی باشید.

ارور یا کد خطای CD در یخچال فریزر امرسان

اگر دفترچه راهنمای یخچال فریزر امرسان را بررسی کرده باشید، علت این خطا برای برخی مدل‌ها اشکال در کمپرسور و فن، و برای برخی مدل‌ها اشکال در دمپر ذکر شده است.

رفع کد خطای CD در یخچال فریزر امرسان

برای عیب یابی فریزر امرسان در این حالت و رفع این خطا باید مراحل زیر را طی کرد:

 • بررسی کمپرسور و فن و اتصالات آن
 • تعویض و تعمیر کمپرسور یا فن در صورت نیاز

اگر این بخش‌ها مشکلی نداشتند، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • بررسی دمپر هیتر دمپر و اتصالات آن
 • تعویض و تعمیر دمپر در صورت نیاز
 • بررسی برد دستگاه

ارور FA یخچال امرسان

این ارور امرسان به شما می‌گوید که فن دستگاه شما مشکل دارد. خود این خطا نیز کوتاه‌شده Fan است.

رفع ارور FA یخچال امرسان

همان‌طور که حدس می‌زنید، برای رفع این خطا باید فن و کلیه بخش‌ها و اتصالات آن را چک کنید. اگر همگی سالم بودند، برد الکترونیکی را وارسی کنید.

در “خدمت از ما” به بهترین متخصصین تعمیر یخچال در شهر خود دسترسی دارید.مشاهده متخصصین تعمیر یخچال

سایر ارورهای یخچال فریزر امرسان

 • ارور H1 یا H2 امرسان: مشکل در سنسور دیفراست یخچال امرسان
 • ارور D امرسان: مشکل در سنسور دیفراست یخچال امرسان
 • ارور F امرسان: وجود مشکل در سنسور دمای فریزر
 • ارور B امرسان: مشکل در سنسور دمای محیطی
 • ارور I امرسان: مشکل در سنسور یخساز یخچال
 • ارور LA امرسان: معیوب شدن لامپ

همه موارد مربوط به تعمیر و نگهداری انواع یخچال فریز تعمیرات قطعات مهمی مثل موتور باید بصورت اصولی انجام شود. در کنار انتخاب یک تعمیرکار یا فرد متخصص در زمینه سرویس یخچال آشنایی کافی با ارورها و کدخطاهای درج شده بر نمایشگر یخچال در مواقع ضروری برای رفع ایرادات فنی بسیار تاثیرگذار است. 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.