ارور ماشین لباسشویی حایر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

کد خطاهای چراغ چشمک زن در ماشین لباسشویی حایر

کد ارور نحوه چشمک زدن چراغ‌های جلویی دستگاه علت ارور نحوه عیب یابی و رفع کد خطا
ERR1 در این ارور، هیچ چراغی روشن نمی‌شود و چشمک نمی‌زند. درب ماشین لباسشویی به طور صحیح و کامل بسته نشده است. آهنربا و مغناطیس به کار رفته در درب ماشین لباسشویی دچار اشکال شده است. سیم‌های مربوط به مغناطیس درب ماشین لباسشویی دچار جابجایی یا هرگونه مشکل دیگری شده است. فیش برد دستگاه قطع شده است و یا اتصال درستی ندارد. برد ماشین لباسشویی دچار اشکال شده است. میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی دچار اشکال شده است و کار نمی‌کند. عاملی خارجی مانع از بسته شدن درب دستگاه شده است. ارتباط برد دستگاه با درب آن دچار اشکال شده است و ارتباط به درستی برقرار نمی‌شود. برای بررسی و تعمیر آن ابتدا سعی کنید درب ماشین لباسشویی را به درستی ببندید. در صورت عدم برطرف شدن مشکل، اتصال ماشین لباسشویی به برق را بررسی کنید. هرگونه جسم خارجی از جمله لباس‌ها که مانع بسته شدن درب می‌شوند را بردارید. از بررسی و توجه به قفل درب ماشین لباسشویی و PCB غافل نشوید. در نهایت ارتباط بین برد دستگاه و درب ماشین لباسشویی را بررسی کرده و در صورت وجود اشکال آن را برطرف نمایید.
ERR2

در این ارور، ماشین لباسشویی حایر پس از حدود یک دقیقه دو بار چشمک می زند و سپس برای مدت ۴ ثانیه خاموش می‌شود. (پس از یک دقیقه، هر ۴ ثانیه دو بار چشمک می زند.)

بیشتر بخوانید:ارور ماشین لباسشویی توشیبا

لوله تخلیه آب دچار اختلال شده است، ممکن است پیچ خورده باشد یا چیزی در آن گیر کرده باشد و باعث گرفتگی آن شده باشد، در نتیجه آب از ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌شود. فیلتر پمپ تخلیه آب با مشکل مواجه شده است و یکی از علل آن کثیفی فیلتر می‌باشد. فیش‌های مربوط به پمپ تخلیه اتصال خوبی ندارد، قطع شده است و یا هرگونه مشکل دیگری در رابطه با آن وجود دارد. پمپ تخلیه با مشکل مواجه شده است و به درستی کار نمی‌کند. سنسور مربوط به تشخیص میزان سطح آب دچار نقص شده است. PCB  دستگاه دچار نقص شده است و کار نمی‌کند. شیر برقی لباسشویی دچار اشکال شده است. برای رفع این کد خطا باید قطعات گوناگونی را از نظر سلامت و کارکرد مناسب بررسی کنید. ابتدا پمپ تخلیه دستگاه را به دقت مورد بررسی قرار دهید. سپس به سراغ دسته سیم‌ها بروید و از سلامت و اتصال مناسب آن‌ها اطمینان حاصل کنید. اتصالات بین برقی و pcb را نیز به دقت مورد بررسی قرار دهید. عواملی که باعث مسدود شدن لوله تخلیه آب شده‌اند را برطرف کنید. شیر برقی را مورد بررسی قرار دهید تا آب بیش از حد وارد دستگاه نشود. لوله فاضلاب را از نظر باز بودن مسیر بررسی کنید. از سالم بودن سنسور مربوط به تعیین سطح آب اطمینان حاصل کنید.
ERR3 چراغ‌ها سه بار چشمک می‌زنند و سپس برای مدت ۴ ثانیه خاموش می‌شوند. (هر ۴ ثانیه سه بار چشمک می‌زنند.) فیش‌های مربوط به سنسور حرارتی دچار ایراد است یا قطعی دارد و یا به خوبی متصل نشده است. سنسور حرارتی ماشین لباسشویی دچار اختلال شده است و عملکرد مناسبی ندارد. فیش‌های مربوط به برد دستگاه به خوبی اتصال نیافته‌اند و یا قطع شده‌اند. برای رفع کد خطای شماره ۳ ماشین لباسشویی حایر باید ابتدا سنسور دما را از نظر کارکرد و سلامت قطعه بررسی کرده و اطمینان حاصل کرد. سپس از اتصال مناسب سیم‌ها و عدم قطعی آن‌ها مطمئن شد.  بهتر است برد دستگاه را نیز از نظر عملکرد و ساختار مناسب بررسی نمایید.
ERR4 چراغ‌های دستگاه ابتدا ۴ بار چشمک می‌زنند و سپس برای مدت ۴ ثانیه خاموش می‌مانند. (هر ۴ ثانیه، ۴ بار چشمک می زند). المنت حرارتی دستگاه معیوب است و به درستی کار نمی‌کند. المنت اتصال کوتاه شده است و اتصال مناسبی را فراهم نمی‌آورد. حرارت ایجاد شده بیش از اندازه است. حجم لباس‌های درون ماشین لباسشویی بیش از اندازه است. این خطا زمانی ظاهر می‌شود که المنت ماشین لباسشویی به خوبی گرم نمی‌کند. لذا برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا سعی کنید بار لباس‌های داخل ماشین را کم کنید؛ چرا که به نظر می‌رسد بار بیش از حد لباس‌ها باعث ظهور این خطا می‌شود. اگر خطا برطرف نشد، در مرحله بعد المنت حرارتی را از نظر کارکرد و سلامت قطعه بررسی کرده سپس دسته سیم‌ها را از نظر اتصال مناسب و عدم وجود قطعی در مسیر بررسی کنید.  ترمیستور را نیز تحت بررسی کافی قرار دهید و از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید.
ERR5 در این کد خطا، چراغ‌های جلویی دستگاه ابتدا پس از گذشت ۸ دقیقه، ۵ بار چشمک می‌زنند و سپس برای مدت ۴ ثانیه خاموش می‌شوند. (پس از ۸ دقیقه، هر ۴ ثانیه ۵ بار چشمک می‌زنند.) شیر آب ماشین لباسشویی بسته است و مانع ورود آب به داخل دستگاه می‌شود. آب درون ماشین لباسشویی به میزان کافی نرسیده است. فشار ورودی آب به داخل دستگاه به دلایل مختلف کم است، از جمله ممکن است لوله ورودی پیچ خورده باشد و یا چیزی درون آن گیر کرده و دچار گرفتگی شده باشد. هیدروستات دستگاه دچار نقص شده و عملکرد مناسبی ندارد. برای برطرف کردن ارور ماشین لباسشویی حایر، ابتدا آن را از نظر وجود نشتی احتمالی بررسی کنید. اگر اثری از نشتی پیدا نکردید، ارزیابی کنید که آیا آب به میزان کافی وارد ماشین لباسشویی می‌شود یا خیر. سپس از سالم بودن شیر برقی و کارکرد آن اطمینان حاصل کنید. دسته‌های سیم بین شیر برقی و PCB را از جهت عدم وجود قطعی و اتصال مناسب تحت بررسی قرار دهید. عملکرد سنسور تعیین‌کننده سطح آب را بسنجید و در صورت وجود اشکال آن را تعویض کنید. پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار داده و از عملکرد درست آن مطمئن شوید.
ERR6 چراغ‌های جلویی دستگاه ابتدا ۶ بار چشمک زده و به مدت ۴ ثانیه خاموش می‌شوند. (هر ۴ ثانیه، ۶ بار چشمک می‌زنند.) برد الکتریکی دستگاه دچار نقص شده است و قطعه از کار افتاده است. برد الکتریکی دستگاه دچار شکستگی شده است و عملکرد خوبی ندارد. فیش‌های برد دستگاه به درستی وصل نشده‌اند و اتصال خوبی را فراهم نمی‌کنند. موتور ماشین لباسشویی با نقص روبرو شده است و عملکرد کافی ندارد. این خطا نشان‌دهنده وجود اشکال در سنسور سرعت موتور اصلی دستگاه می‌باشد. برای برطرف کردن آن ابتدا سعی کنید تا حد امکان بار ماشین لباسشویی را کم کنید. اگر خطا برطرف نشد، اقدام به بررسی عملکرد سنسور سرعت موتور نمایید و سیم‌ها و اتصالات آن را به دقت مورد بررسی قرار دهید و از سلامت آن‌ها و درستی اتصالشان اطمینان حاصل کنید. عملکرد برد ماشین لباسشویی را بسنجید و مشکلات احتمالی را رفع کنید.
ERR7 در این کد خطا، چراغ‌های دستگاه ابتدا ۷ بار چشمک زده و سپس برای مدت ۴ ثانیه خاموش می‌شوند. (هر ۴ ثانیه، ۷ بار چشمک می زند.) موتور ماشین لباسشویی بیش از حد گرم شده است. موتور ماشین لباسشویی دچار نقص شده است و به خوبی کار نمی‌کند. کانکتور ماشین لباسشویی با اشکال مواجه شده است. فیش‌های برد دستگاه اتصال خوبی ندارند و یا دچار قطعی در مسیر شده‌اند. برد دستگاه دچار اشکال عملکردی یا ساختاری شده است و عملکرد خوبی ندارد. این خطا نشان‌دهنده حرارت بیش از حد موتور است و به ما می‌گوید که موتور اصلی یا TOC بیش از حد گرم شده‌اند. لذا برای رفع این مشکل، ابتدا موتور ماشین لباسشویی را از نظر سلامت کارکرد و ساختار بررسی کرده و سپس به سراغ دسته سیم‌ها و اتصالات آن می‌رویم و از عملکرد مناسب آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنیم.
ERR8 در این کد خطا، چراغ‌های دستگاه ۸ بار چشمک زده و سپس برای مدت ۴ ثانیه خاموش می‌شوند. (هر ۴ ثانیه، ۸ بار چشمک می زند.) هیدروستات دستگاه دچار اشکال شده است و به خوبی عمل نمی‌کند. شیر برقی دستگاه با نقص فنی مواجه شده است. برد الکتریکی دستگاه معیوب است و عملکرد کافی ندارد. ارور شماره ۸ ماشین لباسشویی حایر نشان دهنده آن است که آب، بیش از حد ماشین لباسشویی را پر کرده است و منجر به فعال شده سنسور فشار آب شده است. برای رفع این خطا، باید سنسور فشار ماشین لباسشویی را بررسی کرد و از عملکرد درست آن مطمئن شد. سپس باید دسته سیم‌ها و اتصالات آن را ارزیابی کرده و مطمئن شویم که دچار قطعی نشده است و اتصال خوبی را فراهم کرده است. لازم است عملکرد لوله فشار را نیز بسنجیم و از آن اطمینان حاصل کنیم.

 

ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای سری H

کد ارور علت ارور نحوه رفع کد خطا
H2 این خطا نشان دهنده ایراد در ترمیستور دستگاه است. برای رفع ارور H2 لباسشویی حایر باید ترمیستور آن را چک کنید.
H4 این خطا نشان دهنده ایراد در دمای آب دستگاه است. (المنت با بروز این خطا در حال کار کردن بدون آب است.) برای رفع ارور H4 لباسشویی حایر باید سطح آب را چک کنید.
H5 این خطا نشان دهنده ایراد در المنت دستگاه است. برای رفع ارور H5 لباسشویی حایر باید المنت آن را چک کنید. همچنین باید به برنامه شستشو فعال در لباسشویی دقت نموده و دمای آب را به نسبت آن تنظیم کنید.
H6 این خطا نشان دهنده ایراد در المنت دستگاه است. ابتدا المنت لباسشویی را بررسی نمایید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
H8 این خطا نشان دهنده ایراد در المنت دستگاه است. ابتدا المنت لباسشویی را بررسی نمایید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای PFE

ارور علت ارور
PFE این خطا مربوط به فیلتر تخلیه است.

نحوه رفع ارور PFE به شرح زیر است:

 • استفاده بیش از حد از مواد شوینده می تواند باعث بروز این مشکل و کد ارور شود.
 • برای رفع این ایراد باید فیلتر تخلیه را تمیز نمایید.

 

ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای IE

ارور علت ارور
IE این خطا نشان دهنده ایراد در شیر ورودی آب دستگاه است.

نحوه رفع ارور IE به شرح زیر است:

 • ممکن است شیر برقی مسدود شده باشد.
 • پمپ تخلیه در هنگام آبگیری فعال می شود.
 • هیدروستات دیر فرمان صادر می نماید.
 • برای رفع ارور IE لباسشویی حایر باید شیر آب را چک کنید.

ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای OE

ارور علت ارور
OE این خطا نشان دهنده ایراد در شیر تخلیه آب دستگاه است.

نحوه رفع ارور OE به شرح زیر است:

 • برای رفع ارور OE لباسشویی حایر باید پمپ تخلیه را چک کنید.
 • در صورت وجود هر نوع گرفتگی در پمپ تخلیه آن را رفع نمایید.
 • همچنین در صورت لزوم می توانید پمپ تخلیه را تعویض نمایید.

ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای UE

ارور علت ارور
UE این خطا نشان دهنده ایراد در بالانس بودن دستگاه است.

برای رفع ارور UE لباسشویی حایر باید آن را بالانس کنید.

ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای LE

ارور علت ارور
LE این خطا نشان دهنده ایراد در میکروسوئیچ درب دستگاه است.

برای رفع ارور LE لباسشویی حایر باید میکروسوییچ درب را بررسی نمایید.

ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای E1

ارور علت ارور
E1 این خطا نشان دهنده ایراد هیدروستات در ارائه فرمان به موقع به شیر برقی است.

نحوه رفع ارور E1 به شرح زیر است:

 • اگر آب بیش از حد وارد لباسشویی می شود، درجه منفی هیدروستات را کم کنید تا آب کمتر وارد لباسشویی شود.

ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای E2

ارور علت ارور
E2 این خطا نشان دهنده خطای سرریز شدن آب است.

نحوه رفع ارور E2 به شرح زیر است:

 • فرمان از هیدروستات صادر نشده و پمپ تخلیه عمل نمی نماید.

 

ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای E3

ارور علت ارور
E3 این خطا نشان دهنده وصل نشدن صحیح سنسور دما است.

نحوه رفع ارور E3 به شرح زیر است:

 • در صورت خرابی سنسور دما، فرمان قطع و وصل به المنت داده نمی شود و آب در لباسشویی گرم نمی شود.
 • در این حالت تنها لازم است سنسور دما را بررسی نموده و در صورت نیاز تعویض نمایید.

ارور ماشین لباسشویی حایر کد خطای E4

ارور علت ارور
E4 این خطا نشان دهنده نشتی آب در دستگاه است.

نحوه رفع ارور E4 به شرح زیر است:

 • نشتی آب می تواند از پشت دیگ، لاستیک دور درب، جاپودری و همینطور اتصالات زیر لباسشویی باشد.

نحوه رفع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی حایر

ارور یا کد خطای لباسشویی پیغامی است که بر روی پنل جلوی لباسشویی حایر نمایش داده می شود و حاکی از وجود مشکل و ایراد در بخش خاصی از ماشین لباسشویی می باشد. با وجود اینکه تعمیر ماشین لباسشویی حایر بدون تخصص می تواند باعث تشدید مشکل دستگاه شود، اما برخی از ارورهای لباسشویی حایر را می توان با استفاده از معنای این کد خطاها به راحتی برطرف نمود. بهترین تصمیم در زمینه تعمیر و عیب یابی لباسشویی حایر سپردن کار تعمیرات به افراد متخصص و باتجربه می باشد که نمایندگی تعمیرات لباسشویی حایر در آی پی امداد می تواند به شما در این زمینه کمک نماید.

نتیجه گیری در زمینه ارور و کد خطای لباسشویی حایر

بهترین برخورد در زمان بروز مشکلات برای لوازم خانگی الکتریکی مراجعه و یا تماس با کارشناسان فنی است تا بتوان مشکل حاصله را با دانش صحیح رفع کرد. مجموعه آی پی امداد برای یاری شما در زمان مواجه با ایرادات ماشین لباسشویی حاضر است. اگر نیاز به تعمیرکار برای رفع مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی حایر باشد، نیروی متخصص به محل اعزام می شود و شما می‌توانید بدون جابه‌جایی دستگاه از خدمات تعمیرات بهره‌مند شوید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.