آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

امروزه یکی از امکانات منحصر به فرد تلویزیون های دیجیتال، پشتیبانی از سیستم عامل اندروید و قابلیت نصب انواع برنامه های اندرویدی است. این برنامه باعث شده است که امروزه بسیاری از افراد برای کار با برنامه های اندرویدی، استفاده از شبکه های اجتماعی، بازی و وب گردی از تلویزیون استفاده می کنند. اما در مواقعی امکان نصب برخی از برنامه های اندروید روی تلویزیون وجود ندارد. در شرایطی که امکان دانلود برنامه اندروید از گوگل پلی وجود ندارد، چه باید کرد؟ روش های مختلفی برای نصب اپلیکیشن اندروید روی اندروید تی وی وجود دارد. در این مطلب به آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی با روش های مختلف می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای محتوا همراه ما باشید.

نصب برنامه های اندروید به کمک گوگل پلی در تلویزیون

قطعاً ساده ترین راه برای نصب و دانلود برنامه های اندرویدی در تلویزیون، استفاده از گوگل پلی است. امروزه تلویزیون های دیجیتال مانند تلفن همراه دارای برنامه گوگل پلی هستند که از آن طریق می توان بسیاری از برنامه های کاربردی اندروید را دانلود و به راحتی در تلویزیون نصب کرد. کافیست تا در گوگل پلی سرچ کرده و برنامه مورد نظر را پیدا کنید. بلافاصله بعد از انتخاب برنامه با انتخاب گزینه install می توانید برنامه مورد نظر خود را دانلود کنید. اما در برخی مواقع امکان دانلود و نصب برنامه هایی چون گوگل کروم در اندروید تی وی وجود ندارد. در چنین شرایطی  باید از روش های دیگری جز گوگل پلی برای دانلود برنامه های اندرویدی استفاده کنید. روش های نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی بدون گوگل پلی در تیتر های زیر به صورت کامل شرح داده شده است.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی با تلفن همراه

یکی از ساده ترین راه ها برای دانلود و نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی بدون گوگل پلی، استفاده از تلفن همراه است. تنها از طریق یک تلفن همراه اندروید می توان نصب اپلیکیشن  روی اندروید تی وی را انجام داد. برای انجام این کار در ابتدا باید برنامه دلخواه خود را روی تلفن همراه نصب کنید. برنامه مورد نظر باید به صورت apk در تلفن همراه دانلود و نصب شود. بعد از انجام این مرحله باید از یک اپلیکیشن برای انتقال برنامه apk از گوشی روی تلویزیون استفاده کنید. کافیست از طریق برنامه گوگل پلی تلویزیون برنامه send file to tv را انتخاب  و دانلود کنید. بعد از تکمیل فرآیند دانلود، نصب این برنامه را روی تلویزیون انجام دهید.حال در این بخش از آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی باید برنامه send file to tv را باز کرده و گزینه recieve را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این برنامه را روی تلفن همراه خود نصب کنید. بعد از نصب کردن این برنامه روی تلفن همراه باید گزینه send را انتخاب کنید و برنامه مورد نظر خود را که در اغلب اوقات در پوشه دانلود ذخیره می شود را انتخاب کنید. در این بخش نام تلویزیون برای شما نمایش داده می شود که باید روی آن کیلیک کرده تا برنامه از تلفن همراه با تلویزیون انتقال داده شود.

نحوه اجرای اپلیکیشن از طریق برنامه send file to tv در تلویزیون

در صورتی که برنامه مورد نظر خود را از طریق نرم افزار send file to tv دانلود کرده اید، باید برای اجرای اپلیکیشن از طریق گوگل پلی تلویزیون برنامه file commander را دانلود کنید. پس از نصب و اجرای این برنامه در تلویزیون باید گزینه internal strorag را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه وارد پوشه دانلود شده و با پیدا کردن فایل apk مورد نظر، روی آن کیلیک کنید. حال برنامه روی تلویزیون نصب می شود و شما می توانید با زدن دکمه open  برنامه مورد نظر خود را در تلویزیون به اجرا در بیاورید.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی با فضای ابری

از دیگر روش های نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی، استفاده از فضای ابری است. آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی با فضای ابری مانند آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید با تلفن همراه بسیار آسان است. برای نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی با فضای ابری ابتدا باید با حساب جیمیل خود در گوگل درایو ثبت نام کنید تا بتوانید از فضای ابری این برنامه استفاده کنید. برای شروع ابتدا حساب خود را در گوگل درایو افتتاح کرده و اپلیکیشن مورد نظر خود را  روش گوشی دانلود کنید. دانلود فایل را می توانید از طریق لب تاپ یا کامپیوتر نیز انجام دهید. گوگل درایو خود را باز کرده و در فضای ابری خود فایلی را ایجاد کنید.فایل apk مورد نظر خود را در فضای ابری گوگل درایو آپلود کنید. حال مانند مراحل قبلی برنامه file commander را از طریق گوگل پلی تلویزیون اندروید دانلود  و در تلویزیون نصب کنید. در ادامه با ورود به بخش دانلود ها و انتخاب apk مورد نظر برنامه را در تلویزیون نصب کنید. پس از نصب با زدن دکمه open می توانید برنامه را در تلویزیون اجرا کنید.

نتیجه گیری از آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی

در مطلب فوق به آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید تی وی از طریق تلفن همراه و فضای ابری گوگل درایو پرداختیم. با کمک تلفن همراه و گوگل درایو طی زمان کوتاهی می توان برنامه هایی که امکان نصب آن از طریق گوگل پلی تلویزیون وجود ندارد را نصب کرد. کافیست تا برنامه apk را از در فضایی چون تلفن همراه، لب تاپ، فلش و…ذخیره کرده و از طریق برنامه به تلویزیون منتقل کنید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.